KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Prosty generator robotów składanych jak origami!

Prosty generator robotów składanych jak origami!

Druk 3D powoli staje się codziennością, ale budowanie własnych robotów nadal pozostaje poza zasięgiem "mniej technicznych" osób.

Tę lukę ma wypełnić narzędzie z Uniwersytetu w Pensylwanii. Program Interactive Robogami pozwoli każdemu zaprojektować własne roboty, a następnie dokładnie wyjaśni, jak je zbudować.

Intuicyjne oprogramowanie umożliwi użytkownikom zaprojektowanie robota idącego lub jadącego po podłożu. Wystarczy skonstruować go z gotowych wirtualnych części, a resztą zajmie się system. Zaproponuje odpowiedni sposób poruszania się, pokaże symulację, a na koniec przedstawi wszystkie kroki potrzebne do stworzenia działającej konstrukcji.

Nie będzie tu potrzebna wiedza techniczna. Interactive Robogami pokieruje drukarką 3D, sporządzi listę potrzebnych części elektronicznych i stworzy oprogramowanie dla robota.

Zainspirowane sztuką origami roboty są drukowane w 3D jako płaskie arkusze, a następnie składane. W ten sposób wszechstronność druku 3D łączy się z szybkością produkcji, która charakteryzuje druk 2D.

Cały proces druku i montażu ma zająć tylko kilka godzin. To narzędzie przyda się więc wszędzie tam, gdzie liczy się szybkość, np. podczas akcji ratunkowych. Inna zaletą jest przechowywanie i transport w formie ciasno złożonej lub rozłożonej na płasko, które pozwolą na zastosowanie go m.in. w kosmosie.

Spersonalizowane urządzenia mają być przydatne także w codziennym życiu. Każdy będzie mógł błyskawicznie wyprodukować roboty dostosowane do własnych potrzeb, bez czekania, aż jakiś wynalazca wpadnie na podobny pomysł.

Źródło: [1]

druk 3d, oprogramowanie, origami, projektowanie

Trwa ładowanie komentarzy...