Druk 3D powoli staje się codziennością, ale budowanie własnych robotów nadal pozostaje poza zasięgiem "mniej technicznych" osób.
Tę lukę ma wypełnić narzędzie z Uniwersytetu w Pensylwanii. Program Interactive Robogami pozwoli każdemu zaprojektować własne roboty, a następnie dokładnie wyjaśni, jak je zbudować.
Intuicyjne oprogramowanie umożliwi użytkownikom zaprojektowanie robota idącego lub jadącego po podłożu. Wystarczy skonstruować go z gotowych wirtualnych części, a resztą zajmie się system. Zaproponuje odpowiedni sposób poruszania się, pokaże symulację, a na koniec przedstawi wszystkie kroki potrzebne do stworzenia działającej konstrukcji.
Nie będzie tu potrzebna wiedza techniczna. Interactive Robogami pokieruje drukarką 3D, sporządzi listę potrzebnych części elektronicznych i stworzy oprogramowanie dla robota.
Zainspirowane sztuką origami roboty są drukowane w 3D jako płaskie arkusze, a następnie składane. W ten sposób wszechstronność druku 3D łączy się z szybkością produkcji, która charakteryzuje druk 2D.
Cały proces druku i montażu ma zająć tylko kilka godzin. To narzędzie przyda się więc wszędzie tam, gdzie liczy się szybkość, np. podczas akcji ratunkowych. Inna zaletą jest przechowywanie i transport w formie ciasno złożonej lub rozłożonej na płasko, które pozwolą na zastosowanie go m.in. w kosmosie.
Spersonalizowane urządzenia mają być przydatne także w codziennym życiu. Każdy będzie mógł błyskawicznie wyprodukować roboty dostosowane do własnych potrzeb, bez czekania, aż jakiś wynalazca wpadnie na podobny pomysł.
Dołącz do 30 tysięcy osób, które otrzymują powiadomienia o nowych artykułach! Zapisz się, a otrzymasz PDF-y ze ściągami (m.in. na temat mocy, tranzystorów, diod i schematów) oraz listę inspirujących DIY na bazie Arduino i Raspberry Pi.
To nie koniec, sprawdź również
Przeczytaj powiązane artykuły oraz aktualnie popularne wpisy lub losuj inny artykuł »
Dołącz do 30 tysięcy osób, które otrzymują powiadomienia o nowych artykułach! Zapisz się, a otrzymasz PDF-y ze ściągami (m.in. na temat mocy, tranzystorów, diod i schematów) oraz listę inspirujących DIY z Arduino i RPi.
Trwa ładowanie komentarzy...