KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

PancakeBot – drukarka do naleśników!

PancakeBot – drukarka do naleśników!

Pewna trzy letnia dziewczynka bardzo chciała, aby jej tata zbudował robota do naleśników.

Ojciec spełnił pragnienie córki zapoczątkowując projekt robota PancakeBot rysującego obrazki z ciasta naleśnikowego!

Historia projektu rozpoczęła się od konstrukcji ze zwykłych klocków LEGO, o której Miguel Valenzuela (autor przyszłego hitu) przeczytał w czasopiśmie dla makerów. Zadaniem konstrukcji było pieczenie naleśników zgodnie z pewnym szablonem. Robot ten wywarł na Miguelu takie wrażenie (a właściwie na jego córce), że postanowił zbudować robota, który mógłby drukować dowolne wzory z ciasta naleśnikowego

Po raz pierwszy projekt ujrzał światło dziennie podczas World Maker Faire w Nowym Yorku. PanckeBot w swojej pierwszej odsłonie składał się w większości z klocków LEGO lecz zdobył ogromną popularność wśród publiczności, także Miguel postanowił ulepszyć swoje dzieło.

Niedługo potem klocki LEGO zostały zastąpione akrylowymi kształtkami. Wkrótce potem Miguel wszedł we współprace z firmą StoreBound, która wyposażyła wynalazcę w niezbędne narzędzia i materiały. Ostatecznie w 2015 roku opracowano finalną wersję PancakeBot, która ponoć gości obecnie w wielu kuchniach na całym świecie.

Konstrukcja jest zbliżona do drukarki 3D. Znajdziemy tutaj stół roboczy oraz ruchomy ekstruder z zasobnikiem ciasta naleśnikowego. Do wgrywania ilustracji służy dedykowana aplikacja, w której można zaprojektować własny rysunek, a także ustawić kolory.

Na stronie dostępne jest rozbudowane repozytorium ilustracji, które każdy może wzbogacać o własne projekty i pochwalić się własnymi realizacjami.

Repozytorium Pancake bot - leniwiec.

Repozytorium Pancake bot - leniwiec.

A co Wy byście wydrukowali na śniadanie?

Źródła: [1], [2].

drukarka, naleśniki, robot

Trwa ładowanie komentarzy...