Kursy • Poradniki • Inspirujące DIY • Forum
Historia projektu rozpoczęła się od konstrukcji ze zwykłych klocków LEGO, o której Miguel Valenzuela (autor przyszłego hitu) przeczytał w czasopiśmie dla makerów. Zadaniem konstrukcji było pieczenie naleśników zgodnie z pewnym szablonem. Robot ten wywarł na Miguelu takie wrażenie (a właściwie na jego córce), że postanowił zbudować robota, który mógłby drukować dowolne wzory z ciasta naleśnikowego
Po raz pierwszy projekt ujrzał światło dziennie podczas World Maker Faire w Nowym Yorku. PanckeBot w swojej pierwszej odsłonie składał się w większości z klocków LEGO lecz zdobył ogromną popularność wśród publiczności, także Miguel postanowił ulepszyć swoje dzieło.
Niedługo potem klocki LEGO zostały zastąpione akrylowymi kształtkami. Wkrótce potem Miguel wszedł we współprace z firmą StoreBound, która wyposażyła wynalazcę w niezbędne narzędzia i materiały. Ostatecznie w 2015 roku opracowano finalną wersję PancakeBot, która ponoć gości obecnie w wielu kuchniach na całym świecie.
Konstrukcja jest zbliżona do drukarki 3D. Znajdziemy tutaj stół roboczy oraz ruchomy ekstruder z zasobnikiem ciasta naleśnikowego. Do wgrywania ilustracji służy dedykowana aplikacja, w której można zaprojektować własny rysunek, a także ustawić kolory.
Dobór kolorów w praktyce oznacza wybranie momentu, w którym robot poda masę na rozgrzany blat. Jeżeli zrobi to wcześniej ciasto będzie ciemniejsze.
Na stronie dostępne jest rozbudowane repozytorium ilustracji, które każdy może wzbogacać o własne projekty i pochwalić się własnymi realizacjami.
A co Wy byście wydrukowali na śniadanie?
To nie koniec, sprawdź również
Przeczytaj powiązane artykuły oraz aktualnie popularne wpisy lub losuj inny artykuł »
Trwa ładowanie komentarzy...