Obchodzony dziś dzień liczby Pi jest szczególnie ważny dla fanów najpopularniejszego komputera jednopłytkowego. To właśnie tego dnia premierę miały liczne produkty z rodziny Raspberry Pi.
W tym roku, 14 marca, do sprzedaży trafił nowy model Raspberry Pi 3 model B+. Sprawdźcie co nowego przygotowano tym razem!
Raspberry Pi 3 model B+ to najnowszy produkt z rodziny Raspberry Pi 3B. Sercem płytki jest 4-rdzeniowy procesor Broadcom BCM2837B0 pracujący z częstotliwością 1,4 GHz. Układ montowany jest w wersji z wbudowanym radiatorem, dzięki czemu chłodzenie nowej malinki powinno być jeszcze łatwiejsze.
Nowa obudowa procesora w Raspberry Pi 3 model B+.
Najwięcej zmian zaszło w Raspberry Pi 3 w peryferiach komunikacyjnych. Pierwszą nowością jest wprowadzenie dwuzakresowego WiFi, które od teraz może komunikować się z sieciami pracującymi na częstotliwości 2,4 GHz lub 5 GHz (IEEE 802.11.b/g/n/ac). Nowa wersja RPi obsługuje również Bluetooth 4.2.
Podzespoły odpowiedzialne za komunikację bezprzewodową zostały dodatkowo osłonięte metalowym ekranem z wytłoczonym logo Raspberry Pi 3.
Osłona elementów odpowiedzialnych za komunikację bezprzewodową.
Raspberry Pi 3 model B+ to również długo oczekiwany Gigabit Ethernet. Niestety komunikacja jest nadal ograniczona przez maksymalną prędkość USB 2.0. W związku z tym w praktyce zamiast 1 Gbps otrzymamy maksymalnie 300 Mbps. Oprócz tego istnieje możliwość zasilania Raspberry Pi model B+ przez PoE (Power over Ethernet) - w tym celu konieczny będzie jednak specjalny HAT.
Raspberry Pi 3 model B+ (przód)
Raspberry Pi 3 model B+ (tył)
Kształt i wymiary Raspberry Pi 3 model B+ pozostają niezmienione względem modelu 3 B. Wszystkie obudowy powinny być więc kompatybilne z nową wersją płytki.
Dostępność i cena Raspberry Pi 3 model B+
Raspberry Pi model B+ dostępna jest już w Botland.com.pl za 179 zł brutto. Raspberry Pi 3 model B+ jest również od teraz częścią naszych nowych zestawów do kursu podstaw Raspberry Pi.
Dołącz do 30 tysięcy osób, które otrzymują powiadomienia o nowych artykułach! Zapisz się, a otrzymasz PDF-y ze ściągami (m.in. na temat mocy, tranzystorów, diod i schematów) oraz listę inspirujących DIY na bazie Arduino i Raspberry Pi.
To nie koniec, sprawdź również
Przeczytaj powiązane artykuły oraz aktualnie popularne wpisy lub losuj inny artykuł »
Dołącz do 30 tysięcy osób, które otrzymują powiadomienia o nowych artykułach! Zapisz się, a otrzymasz PDF-y ze ściągami (m.in. na temat mocy, tranzystorów, diod i schematów) oraz listę inspirujących DIY z Arduino i RPi.
Trwa ładowanie komentarzy...