KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Nowe Raspberry Pi Zero WH trafiło do sprzedaży – będzie hit?

Nowe Raspberry Pi Zero WH trafiło do sprzedaży – będzie hit?

Fani Raspberry Pi Zero ucieszą się na pewno z informacji, że niedawno odbyła się premiera nowej malinki: Raspberry Pi Zero WH!

Jednak wszyscy, którzy liczyli na to, że nowsza wersja będzie bardziej rozbudowana mogą czuć się zawiedzeni.

Więcej pamięci RAM oraz szybszy procesor - zapewne tak większość z osób widziałaby specyfikację nowego Raspberry Pi Zero WH. Niestety tym razem zmiana polega jedynie na tym, że płytka domyślnie będzie miała wlutowane złącze GPIO...

Tak, Zero WH to Zero W z wlutowanymi goldpinami, które wcześniej każdy mógł przylutować samodzielnie. Jednak naśladując inne portale piszące o tej nowości powinienem napisać, że wersja Zero WH charakteryzuje się profesjonalnie wlutowanym złączem - od razu brzmi lepiej!

Specyfikacja Raspberry Pi Zero WH:

  • Procesor: Broadcom BCM2835 ARM11 (1 GHz)
  • Pamięć RAM: 512 MB
  • Złącza wideo: mini HDMI, złącze kompozytowe (miejsce na wlutowanie pinów)
  • Łączność bezprzewodowa: WiFi  802.11 b/g/n, Bluetooth 4.0
  • Złącza: 1x micro USB OTG, 1x micro USB (tylko do zasilania)
  • Interfejs kamery: CSI 
  • Przylutowane 40-pinowe złącze rozszerzeń 
  • Wymiary: 65mm x 30mm x 5mm

Hobbyści nie zyskają wiele na tej premierze. Produkt na pewno ucieszy jednak osoby, które nie potrafią lutować (korzystając z okazji polecamy im nasz kurs lutowania). Powody do zadowolenia będą mieć również ci, którzy potrzebują większej liczby Raspberry Pi Zero W.

Po pierwsze nie będą oni musieli ręcznie lutować XX płytek, a po drugie dystrybucja tego modelu będzie przebiegała "normalnie". To znaczy, że nie powinno być problemów z dostępnością (tak jak w przypadku Zero) nie będzie również limitu zakupu "1 sztuka na 1 klienta".

Reasumując dopłacamy więc ~14 zł za polutowanie złącz oraz możliwość bezproblemowego zakupu kilku sztuk Raspberry Pi Zero W. Jak oceniacie taki ruch ze strony producenta?

Sprawdź kurs Raspberry Pi 3 »

Źródła: [1], [2]

malinka, raspberry, Zero

Trwa ładowanie komentarzy...