KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Ozdoba z kleju na gorąco – alternatywa dla LED Cube?

Ozdoba z kleju na gorąco – alternatywa dla LED Cube?

Dla wielu majsterkowiczów populary hot-glue to podstawa prawie każdej konstrukcji. Co prawda, spoiwo to nie wygląda estetycznie, ale nadrabia swoją uniwersalnością.

Oto niecodzienne wykorzystanie kleju na gorąco, które pozwoliło na osiągnięcie bardzo ciekawego i estetycznego efektu!

Czy konstrukcja, która w większości została zbudowana z kleju na gorąco może być przyjemna dla oka? Okazuje się, że tak - wystarczy, że kleju nie będziemy wykorzystywać do łączenia elementów... Oto niezwykła ozdoba, w której pręty kleju  zostały wykorzystane w roli "matowych światłowodów".

Oryginalna lampka składa się z 64 prętów kleju. W każdy z nich wtopiono dwie diody RGB WS2811. Wykorzystanie elementów sterowanych cyfrowo znacznie ułatwiło budowę ozdoby, ponieważ dzięki temu wszystkie diody mogły być sterowane za pomocą jednego sygnału.

Zarówno, w podstawie jak i w górnej części obudowy schowane zostały 64 diody. Całością steruje małe Arduino Nano, do którego podłączono przycisk i potencjometr. Elementy te pozwalają wybrać rodzaj oraz prędkość animacji.

Zaskakująco ciekawy efekt działania urządzenia można podziwiać na poniższej prezentacji:

Trzeba przyznać, że autor podszedł do tematu z należytą starannością. Dorobienie obudowy oraz osłon z plexi na pewno znacznie podniosło estetykę całej konstrukcji. Wykorzystanie prętów kleju na gorąco pozwoliło na uzyskanie ciekawych gradientów. Konstrukcja może więc niektórym osobom przypominać nawet popularne sześciany zbudowane z diod świecących (LED Cube). Macie jeszcze inny pomysł, gdzie można niestandardowo wykorzystać takie "światłowody"?

Sztuka, fizyka kwantowa i cyfrowe diody RGB
Sztuka, fizyka kwantowa i cyfrowe diody RGB

Fizyka kwantowa nie jest tematem prostym, ale dzięki sztuce i nowoczesnym technologiom może stać się przystępna dla przeciętnego człowieka.... Czytaj dalej »

Źródło: [1]

arduino, diody, diy, klej, WS2811, WS2812

Trwa ładowanie komentarzy...