KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Rabaty do -94%! Które książki o programowaniu wybrać?

Rabaty do -94%! Które książki o programowaniu wybrać?

Trwa największa w tym roku promocja na książki techniczne, w której upolować można popularne tytuły z rabatami sięgającymi ponad 90%.

Do wyboru m.in. sporo pozycji o C/C++/C#, coś dla fanów Pythona oraz dużo tytułów, które są związane z ogólnymi aspektami programowania.

Tym razem kilka podpowiedzi książek związanych z programowaniem, które można kupić z naprawdę dużymi rabatami (średnio 60% taniej). Na poniższej liście znajdują się tytuły, z którymi miałem okazję się zapoznać oraz inne pozycje, które są popularne wśród czytelników FORBOTa. Więcej o tej promocji znaleźć można we wczorajszym wpisie: Do -94% na 26 tysięcy książek – powrót popularnej promocji!

Rabaty są ważne jeszcze przez:

  DNI   GODZIN   MINUT   SEKUND  

Programowanie w C/C++/C#

Zaczynamy od książek dotyczących C. Poniższe pozycje w swojej bibliotece powinien mieć prawie każdy. Szczególnie pierwsze 4 książki - to tak popularne tytuły, że chyba nie trzeba ich przedstawiać. Nawet jeśli nie macie zamiaru zostać zawodowymi programistami to na pewno wiedza zawarta w tych tytułach będzie dla Was przydatna:

Książka Helion: cppri6 Książka Helion: jcppkw Książka Helion: ocpp11] Książka Helion: jcszp6 Książka Helion: c7pig7

Programowanie w Pythonie

Python to coraz popularniejszy język programowania, który sprawdza się w bardzo różnych miejscach. Oczywiście w kontekście kursów Forbota poniższe tytuły szczególnie polecam osobom czytającym serię dotyczącą podstaw Raspberry Pi. W kilku miejscach kursu wykorzystywaliśmy podstawy Pythona, więc poniższe książki będą ciekawą kontynuacją omawianych tam przykładów.

Książka Helion: zaprpy Książka Helion: pytdk3 Książka Helion: pythip Książka Helion: datam3 Książka Helion: autopy

Algorytmy, metodyki i testowanie

W tej sekcji najbardziej polecam zwrócić uwagę na dwa bestsellery. Mowa o popularnej książce "Czysty kod. Podręcznik dobrego programisty" oraz jej kontynuacji "Mistrz czystego kodu. Kodeks postępowania profesjonalnych programistów". Dzięki tym tytułom wejdziecie na wyższy poziom programowania!

Książka Helion: czarch Książka Helion: czykov Książka Helion: algoip Książka Helion: algo4v Książka Helion: e_0ce9 Książka Helion: algor5 Książka Helion: wzoelv Książka Helion: mckkod Książka Helion: e_1ott Książka Helion: tekopr

Różności powiązane z FORBOTem

Poniższa lista zawiera książki, które nie zmieściły się wyżej, a również warto o nich pamiętać. Ostatnio dużą popularnością cieszy się pozycja "Uczenie maszynowe z użyciem Scikit-Learn i TensorFlow" oprócz tego każdy programista powinien poznać Git'a, a tutaj z pomocą przyjdzie "Git. Rozproszony system kontroli wersji". Wszyscy studenci powinni się też dodatkowo zainteresować pozycjami o MATLABie.

Książka Helion: gitroz Książka Helion: jezrko Książka Helion: matsi4 Książka Helion: cwmatp Książka Helion: modmat Książka Helion: matsi3 Książka Helion: e_0w9z Książka Helion: cppqtw Książka Helion: bibqtc Książka Helion: opencv

Uczenie maszynowe

Na osobna podkategorię zasługują książki związane z uczeniem maszynowych, które staje się coraz popularniejsze (nawet w projektach hobbystycznych). Można tutaj znaleźć wiele ciekawostek dla osób, które programują w Pythonie (lub chcą zacząć).

Książka Helion: uczema Książka Helion: glutef Książka Helion: pythu2 Książka Helion: deelea Książka Helion: alguma Książka Helion: delere Książka Helion: zaaucz Książka Helion: delepy Książka Helion: delerk Książka Helion: umapro

Programowanie na Androida

Osobiście nie mam styczności z programowaniem Androida, ale wiem, że spora część czytelników jest zainteresowana tworzeniem aplikacji na urządzenia mobilne. Poniższe, popularne pozycje pozwolą każdemu rozpocząć swoją przygodę z takim programowaniem:

Książka Helion: anstam Książka Helion: anwpp5 Książka Helion: andrph Książka Helion: andraw Książka Helion: andrsp

Książki o Arduino

Szczerze mówiąc osoby zainteresowane programowaniem Arduino wszystkie podstawy znajdą w kursie, który jest opublikowany na Forbocie. Pozycje o podstawach polecam więc dla osób, które "muszą" do nauki mieć książkę. Pozostałym polecam jednak tytuły poświęcone konkretnym projektom. Dzięki nim będziecie mogli zrealizować ciekawe urządzenia lub zainspirować się do budowy czegoś innego. Tutaj szczególnie warto zwrócić uwagę na: "Arduino. 65 praktycznych projektów" oraz "Arduino w akcji".

Książka Helion: ardupp Książka Helion: arduak Książka Helion: arpokk Książka Helion: ardaud Książka Helion: zomiar  

Kupując takie książki nie zakładajcie, że zrealizujecie wszystkie projekty. Wręcz przeciwnie, odtworzycie tylko kilka z nich. Jednak tak jak wspomniałem, czasami warto przeczytać takie pozycje dla inspiracji.

Programowanie mikrokontrolerów

Na koniec kilka książek dla fanów AVR i PIC. Książki o podstawach tych mikrokontrolerów mogą być ciekawe dla osób programujących Arduino. Podczas nauki "gołych" AVRów można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy. Z jednej strony widać wtedy jak wielkim ułatwieniem jest Arduino, a z drugiej można się wtedy przekonać ile ograniczeń narzuca nam ten popularny zestaw bibliotek.

Książka Helion: jcmika Książka Helion: prouka Książka Helion: miklcd Książka Helion: mipicp Książka Helion: avrppr

Jeśli zasada działania Arduino interesuje Was "tylko trochę" to nie polecam wtedy zagłębiać się od razu w programowanie AVR na rejestrach - zacznijcie od tej serii artykułów. Z drugiej strony, jeśli Arduino jest już dla Was zbyt uciążliwe to możecie rozejrzeć się też za mikrokontrolerami STM32:

Kurs STM32 F1, migracja na HAL
Kurs STM32 F1, migracja na HAL

Ruszamy z trzecim kursem dotyczącym coraz popularniejszych układów STM32! Pierwsza seria dotyczyła używania biblioteki StdPeriph. Drugi kurs... Czytaj dalej »


Promocja trwa tylko do dziś! Podczas poprzednich edycji zainteresowanie bywało tak duże, że strona księgarni nie wytrzymywała natłoku odwiedzających. Jeśli traficie na moment, w którym strona działa poprawnie to skorzystajcie z okazji i zakończcie zamówienie. Udanych łowów!

ebooki, matlab, programowanie

Trwa ładowanie komentarzy...