W dobie popularności aplikacji fitness i urządzeń ubieralnych (ang. wearables), które mobilizują do wysiłku podczas ćwiczeń, Puma idzie o krok dalej.
Samobieżny BeatBot ściga się z biegaczami i w ten sposób motywuje ich do bicia rekordów. Co ciekawe, jego konstrukcja i zasada działania jest zapewne dobrze znana większości czytelników Forbota. Tak, to LineFollower!
Sportowiec podaje dystans biegu oraz czas, który chce pobić. Może to być np. rekord własny, rekord przeciwnika albo nawet rekord Usaina Bolta. Po wykonaniu tych dwóch prostych czynności wystarczy jedynie postawić robota na linii i rozpocząć wyścig.
Twórcy BeatBota wyszli z założenia, że wyścig, w którym przeciwnik jest widoczny, jest bardziej motywujący niż wyścig z niewidzialnym czasem. Maszyna rozpoznaje linię i porusza się po niej, także na zakrętach, dzięki 9 czujnikom na podczerwień. Obroty kół mierzą odległość i prędkość.
Dzięki diodom LED, urządzenie pozostaje w polu widzenia biegacza. Kamery GoPro, umieszczone z przodu i z tyłu, pozwalają na nagranie i odtworzenie ukończonego wyścigu. Roboty podobne do BeatBota są powszechnie spotykane, ale dodawanie skrzydeł atletom to niewątpliwie ciekawe i nieszablonowe zastosowanie.
Na Forbocie opisano do tej pory już ponad 120 robotów działającej na tej samej zasadzie.
Niestety na razie tylko zawodnicy sponsorowani przez Pumę mają szansę ścigać się z BeatBotem. Cena tego konkretnego robota jest za wysoka dla zwykłych użytkowników, ale celem producenta jest stworzenie modeli, które będą inspirować wszystkich sportowców.
Dołącz do 20 tysięcy osób, które otrzymują powiadomienia o nowych artykułach! Zapisz się, a otrzymasz PDF-y ze ściągami (m.in. na temat mocy, tranzystorów, diod i schematów) oraz listę inspirujących DIY na bazie Arduino i Raspberry Pi.
To nie koniec, sprawdź również
Przeczytaj powiązane artykuły oraz aktualnie popularne wpisy lub losuj inny artykuł »
Dołącz do 20 tysięcy osób, które otrzymują powiadomienia o nowych artykułach! Zapisz się, a otrzymasz PDF-y ze ściągami (m.in. na temat mocy, tranzystorów, diod i schematów) oraz listę inspirujących DIY z Arduino i RPi.
Trwa ładowanie komentarzy...