KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Robot szybki jak Usain Bolt motywuje do biegania

Robot szybki jak Usain Bolt motywuje do biegania

W dobie popularności aplikacji fitness i urządzeń ubieralnych (ang. wearables), które mobilizują do wysiłku podczas ćwiczeń, Puma idzie o krok dalej.

Samobieżny BeatBot ściga się z biegaczami i w ten sposób motywuje ich do bicia rekordów. Co ciekawe, jego konstrukcja i zasada działania jest zapewne dobrze znana większości czytelników Forbota. Tak, to LineFollower!

Sportowiec podaje dystans biegu oraz czas, który chce pobić. Może to być np. rekord własny, rekord przeciwnika albo nawet rekord Usaina Bolta. Po wykonaniu tych dwóch prostych czynności wystarczy jedynie postawić robota na linii i rozpocząć wyścig.

Twórcy BeatBota wyszli z założenia, że wyścig, w którym przeciwnik jest widoczny, jest bardziej motywujący niż wyścig z niewidzialnym czasem. Maszyna rozpoznaje linię i porusza się po niej, także na zakrętach, dzięki 9 czujnikom na podczerwień. Obroty kół mierzą odległość i prędkość.

Dzięki diodom LED, urządzenie pozostaje w polu widzenia biegacza. Kamery GoPro, umieszczone z przodu i z tyłu, pozwalają na nagranie i odtworzenie ukończonego wyścigu. Roboty podobne do BeatBota są powszechnie spotykane, ale dodawanie skrzydeł atletom to niewątpliwie ciekawe i nieszablonowe zastosowanie.

Niestety na razie tylko zawodnicy sponsorowani przez Pumę mają szansę ścigać się z BeatBotem. Cena tego konkretnego robota jest za wysoka dla zwykłych użytkowników, ale celem producenta jest stworzenie modeli, które będą inspirować wszystkich sportowców.

Źródło: [1]

linefollower, robot, sport

Trwa ładowanie komentarzy...