KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Robotyka - co warto wiedzieć?

Robotyka to obszerna dziedzina nauki zajmująca się robotami. Łączy w integralną całość zagadnienia z takich dziedzin, jak mechanika, automatyka, elektronika, matematyka, czy informatyka (i wielu innych).

Robotyka „profesjonalna” na ogół zajmuje się zagadnieniami związanymi z przemysłem oraz badaniami np. nad sztuczną inteligencją. Robotyka amatorska to pole do popisu dla hobbystów, którzy swoje roboty budują w zaciszach swoich domów, uczelni i warsztatów.

Kurs budowy robotów – #1 – wstęp, spis treści
Kurs budowy robotów – #1 – wstęp, spis treści

Podczas tego kursu wracamy do korzeni Forbota, czyli do budowy robotów. Skupimy się na kilku typach konstrukcji, od których zaczyna... Czytaj dalej »

Rozwój robotyki na przestrzeni ostatnich lat można określić jako wykładniczy - zarówno amatorskie, jak i profesjonalne konstrukcje stają się coraz lepsze, a postępująca technika miniaturyzacji, źródeł zasilania czy sprawnych efektorów, otwiera coraz to więcej możliwości do rozwoju.

Czy wpis był pomocny? Oceń go:

Średnia ocena 3.2 / 5. Głosów łącznie: 11

Nikt jeszcze nie głosował, bądź pierwszy!

Artykuł nie był pomocny? Jak możemy go poprawić? Wpisz swoje sugestie poniżej. Jeśli masz pytanie to zadaj je w komentarzu - ten formularz jest anonimowy, nie będziemy mogli Ci odpowiedzieć!