KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Hedgehog – płytka najeżona możliwościami

Hedgehog – płytka najeżona możliwościami

Zaprojektowanie sterownika dla początkujących jak i zaawansowanych twórców robotów nie jest łatwe. Układ taki musi być łatwy w obsłudze oraz intuicyjny. Prostota nie może jednak blokować bardziej rozbudowanych projektów.

Headgehog jest projektem z Kickstartera, który ma spełniać oczekiwania każdego twórcy!

Sterownik Headgehog z pewnością przykuwa uwagę swoją prostotą. Prostopadłościan z plexi z przymocowanym przełącznikiem i wyprowadzonym złączem zasilania przewidzianym dla akumulatorów litowo-polimerowych. Na grzbiecie "jeża" znajdują się kolce w postaci wielu goldpinów przeznaczonych do:

  • sterowania 4 silnikami DC,
  • sterowania  4 serwomechanizmami,
  • obsługi 8 czujników analogowych,
  • obsługi 8 czujników cyfrowych.

Sercem sterownika jest moduł Raspberry Pi 3, dzięki któremu użytkownik ma dostęp do wszystkich funkcji systemu Raspbian. Na nakładce umieszczono mikrokontroler STM32. Dzięki takiemu połączeniu możliwe jest tworzenie algorytmów przy pomocy wielu języków programowania.

Graficzny edytor Blockly.

Graficzny edytor Blockly.

Hedgehog ma być przeznaczony dla każdego, stąd najmłodsi mogą tworzyć programy w graficznym edytorze Blockly. Bardziej doświadczeni twórcy mogą sięgnąć po wysokopoziomowe języki jak Python.

Twórcy udostępniają wygodne w użyciu narzędzia lecz nie ograniczają użytkownika wyłącznie do nich. Sterownik jest w pełni otwarty zatem można go dowolnie konfigurować, np. poprzez SSH.

Sterownik Headgehog jako narzędzie edukacyjne.

Sterownik Headgehog jako narzędzie edukacyjne.

Kampania stopniowo zbiera swoich fanów zbliżając się do wyznaczonego celu. W chwili publikacji newsa zebrano prawie 9 tys. € z wymagany 12 tys. Czy podczas budowy własnych projektów brakuje Wam takich gotowych rozwiązań?

kickstarter, robot, sterownik

Trwa ładowanie komentarzy...