KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Roboty rywalizują na lądzie, w powietrzu i na morzu

Roboty rywalizują na lądzie, w powietrzu i na morzu

W miasteczku Piombino we Włoszech od 17 do 25 września odbywają się niezwykłe zawody.

Ponad 150 wynalazców z 21 krajów gromadzi się, aby zaprezentować w praktyce sprawność 40 robotów w sytuacjach zagrożenia.

Rywalizacja pod nazwą euRathlon składa się ze skomplikowanych, realistycznych zadań do wykonania na lądzie, w powietrzu i na morzu przez roboty współpracujące ze sobą w grupach. Pomysł na zawody pojawił się po katastrofie elektrowni jądrowej Fukushima w 2011 roku.

Celem euRathlonu jest wspieranie współpracy i badań w dziedzinie robotyki, a także opracowanie systemu obiektywnej oceny skuteczności działań. Lądowe, wodne i powietrzne roboty pracują razem podczas symulowanej katastrofy – gromadzą dane, identyfikują sytuacje kryzysowe, lokalizują wycieki niebezpiecznych substancji oraz poszukują zaginionych ludzi.

robot-wojsko

Przed zawodami odbywają się dwa dni przygotowań. Następnie roboty mogą być przetestowane pojedynczo (tylko w jednym środowisku) lub w parach (np. maszyna powietrzna i lądowa). Ostatnie dwa dni to Wielkie Wyzwanie – rywalizacja we wszystkich trzech środowiskach.

Dodatkowe atrakcje wydarzenia to m.in. pokaz robotów humanoidalnych wykonujących działania poszukiwawcze i ratownicze. Uczestniczą w nich włoski WALK-MAN oraz DRC-HUBO z Korei.

Źródło: [1]

konkurs, ratunek, roboty, wojsko, zagrożenia

Trwa ładowanie komentarzy...