KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Roboxy 2017 – Gdańsk, 28.05.2017

Roboxy 2017 – Gdańsk, 28.05.2017

Zbliża się kolejna edycja turnieju Roboxy. Już niedługo fani robotyki z całego kraju zjadą się do Gdańska by sprawdzić swoje roboty w praktyce.

Jest to już 8. edycja turnieju Roboxy. W tym roku rozegrane zostaną zmagania w 9 konkurencjach.

Roboxy są zawodami organizowanymi na Politechnice Gdańskiej przez NKSA (Naukowe Koło Studentów Automatyki). Zawody mają bogatą historię, gdyż jest to już 8. edycja turnieju, który łączy miłośników robotyki z całej Polski (warto sprawdzić: fotorelacja z Roboxy 2016)!

Przykładowy robot z konkurencji Freestyle.

Przykładowy robot z konkurencji Freestyle.

Formuła wydarzenia z roku na rok ulega zmianom tak, aby udział mógł wziąć każdy, począwszy od dzieci z rodzicami, a skończywszy na studentach. W tym roku organizatorzy przewidzieli następujące konkurencje:

  • Freestyle,
  • LineFollower (Tradycyjny, Enhanced, LEGO),
  • MicroMouse,
  • Sumo (Standardowe, Mini, Micro, Nano).
Przykładowy robot z konkurencja Sumo.

Przykładowy robot z konkurencja Sumo.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w wydarzeniu - dla niektórych Roboxy jest już na stałe wpisane w kalendarz zawodów, lecz jest to również świetna okazja do rozpoczęcia swojej przygody z robotyką turniejową.

Tegoroczne zawody odbędą się 28.05.2017 w Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej. Udział w zawodach jest bezpłatny. Formularz rejestracyjny dla zawodników oraz więcej informacji można znaleźć na stronie turnieju oraz na Facebooku Roboxy.

gdańsk, Roboxy, zawody

Trwa ładowanie komentarzy...