KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Co można zbudować z Arduino? Lista inspirujących projektów

Co można zbudować z Arduino? Lista inspirujących projektów

Za nami tegoroczny Dzień Arduino, czyli święto tej niesamowicie popularnej platformy oraz jej fanów. Co dokładnie można stworzyć z Arduino? Oto lista 10 inspirujących DIY!

Oryginalne zegarki, ciekawe ozdoby oraz bardziej zaawansowane projekty edukacyjne - większość z tych urządzeń nie powstałaby bez Arduino!

Zestawienie to powinno być źródłem inspiracji dla osób, które nie mają pomysłu na następny projekt. Takie przykłady powinny również zmobilizować do działania osoby myślące o rozpoczęciu przygody z Arduino - zachęcam, bo nie ma na co dłużej czekać!

Miejsce 10: Sterownik ruchomej instalacji fotowoltaicznej

Sterownik ruchomej instalacji fotowoltaicznej

Odnawialne źródła energii stają się coraz bardziej naglącym tematem. Ich efektywne wykorzystanie może być podstawą działania naszej cywilizacji. Jeden z majsterkowiczów postanowił sprawdzić domowy sposób na lepsze… Czytaj dalej »


Miejsce 9: Klawiatura vintage z maszyny do pisania

Klawiatura vintage z maszyny do pisania

Moda lubi powracać,  nie inaczej jest ze stylem vintage, z którym możemy się coraz częściej spotkać. Niemiecki hobbysta wzbogacił swoje stanowisko pracy o maszynę do pisania. Za pomocą Arduino… Czytaj dalej »


Miejsce 8: Płatek śniegu z prostym czujnikiem dotykowym

Płatek śniegu z prostym czujnikiem dotykowym

Oto Arduinoflake, czyli oryginalny płatek śniegu, który sterowany jest za pomocą Arduino Nano. Efekt świetlny zbudowany został bez użycia PCB, połączenia wykonano z cienkiego drutu. Płatek wyposażono również… Czytaj dalej »


Miejsce 7: Precyzyjne odbijanie piłeczki dzięki 4 mikrofonom

Precyzyjne odbijanie piłeczki dzięki 4 mikrofonom

Jak długo możecie odbijać paletką małą piłeczkę pingpongową? Ta konstrukcja prawdopodobnie będzie w tym od Was lepsza! Urządzenie do lokalizacji piłeczki wykorzystuje cztery mikrofony. Całość kontrolowana jest… Czytaj dalej »


Miejsce 6: Budzik w stylu gier retro

Budzik w stylu gier retro

Lubisz gry z dawnych lat? Dla wielu osób Mario, Pacman, Donkey Kong oraz Space Invader to miłe wspomnienia z dzieciństwa. Ten niezwykły budzik nawiązujący tematycznie do gier… Czytaj dalej »


Miejsce 5: Judith – przyszły mistrz świata w bilard

Judith – przyszły mistrz świata w bilard

Niedawno prezentowaliśmy na blogu automat do gry w rzutki, który sprawiał, że gra była banalnie prosta. Istnieje jednak wiele innych gier, które można w jakiś sposób zautomatyzować.… Czytaj dalej »


Miejsce 4: Automatyczna giętarka do drutu

Automatyczna giętarka do drutu

W ubiegłym roku duńscy naukowcy opracowali robota z aluminiowego drutu, który był w stanie wykonać proste zadania. Aby taka konstrukcja mogła powstać potrzebne było urządzenie do precyzyjnego gięcia… Czytaj dalej »


Miejsce 3: Magnetycznie lewitująca doniczka

Magnetycznie lewitująca doniczka

Do tej pory Arduino w połączeniu z doniczką najczęściej było kojarzone z automatycznym podlewaniem roślin. Pora na znacznie bardziej efektowne rozwiązanie. Oto projekt magnetycznie lewitującej doniczki, która… Czytaj dalej »


Miejsce 2: Oryginalny zegar z kulkami zamiast wskazówek

Oryginalny zegar z kulkami zamiast wskazówek

Druk 3D pozwala na wykonanie wielu ciekawych urządzeń mechanicznych. Dzięki Arduino można później łatwo ożywić tak wykonane konstrukcje. Świetnym przykładem połączenia druku 3D oraz elektroniki jest zegar sterowany… Czytaj dalej »


Miejsce 1: Powrót do korzeni - pamięć ferrytowa dla Arduino

Powrót do korzeni - pamięć ferrytowa dla Arduino

Pamięci ferrytowe były szczególnie popularne w latach 1950 - 1970, gdy złota era komputerów dopiero miała się rozpocząć. Dziś już raczej niespotykane, a dawniej pełniły bardzo ważną rolę… Czytaj dalej »


Koniecznie dajcie znać w komentarzach co najbardziej przykuło Waszą uwagę. Które DIY są według Was najciekawsze? Budowaliście już coś podobnego lub macie taki zamiar?

Narzędzia i poradniki dla osób, które znają podstawy Arduino
Narzędzia i poradniki dla osób, które znają podstawy Arduino

Jak działa Arduino? Jak testować kod? Jak inaczej można tworzyć programy wgrywane na Arduino? Czy są inne, lepsze środowiska? Oto…... Czytaj dalej »

arduino, diy, inspiracja, projekty

Trwa ładowanie komentarzy...