KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Telewizor Sony z OLED – który model wybrać?

Telewizor Sony z OLED – który model wybrać?

OLED to technologia, która przykuwa uwagę najbardziej wymagających użytkowników. Feeria wspaniałych kolorów, nieprzenikniona czerń, czysta biel - to wszystko działa na wyobraźnię.

Szukając nowoczesnego telewizora, który będzie dobrą inwestycją na najbliższe lata, urządzenia OLED wydają się naturalnym wyborem.

Wpis sponsorowany dla MediaMarkt.

Telewizory OLED znajdziemy w ofercie wielu producentów sprzętu RTV, w tym Sony. Na który model warto konkretnie postawić? To zależy od wielu czynników. Jednym z najważniejszych jest budżet. Telewizory tego typu są sporo droższe od telewizorów LED, a im większa przekątna, tym za urządzenie będziemy musieli więcej zapłacić. Dobrze mieć tego świadomość i uważnie podejść do porównywania poszczególnych sprzętów, by wybrać telewizor najlepiej dostosowany do naszych potrzeb i zakładanego przedziału cenowego. W artykule podpowiadamy konkretne modele warte uwagi!

Telewizor OLED - dlaczego warto?

Co sprawia, że technologia OLED jest tak wyjątkowa? W tym przypadku matryca nie potrzebuje dodatkowego podświetlenia - organiczne diody (OLED - organic light-emitting diode) same są w sobie źródłem światła. Pozwala to wiernie oddać kolory, w tym - zapewnić doskonałą czerń i biel, która jest nieporównywalna na telewizorach OLED i sprzętach innego typu. Dlaczego? Przy kolorze czarnym samoświecące piksele są po prostu wyłączone, a ciemna barwa - prezentowana jest jako głęboka i nieprzenikniona.

To wszystko sprawia, że jeśli szukamy nowoczesnego telewizora na lata, który sprawdzi się w wielu sytuacjach, inwestycja w urządzenie OLED wydaje się naturalna. Jaki model wybrać? Warto przejrzeć ofertę marki Sony, producenta znanego z dopracowanych sprzętów, charakteryzujących się wyjątkową troską o wyświetlane kolory.

Dobrze mieć świadomość, że pomiędzy telewizorami OLED mogą występować różnice - konkretne sprzęty zwykle bowiem wyposażone są w technologie optymalizacji obrazu i dźwięku, które mogą dodatkowo wpływać na to, jak finalnie wygląda to, co widzimy na ekranie. Pora przejść do konkretów i sprawdzić najciekawsze modele telewizorów OLED w ofercie Sony!

Telewizor Sony z OLED - polecane modele

Na jaki wydatek trzeba być przygotowanym, wybierając telewizor Sony z OLED? Ceny zaczynają się do ok. 5 000 zł, a kończą na 20 000 zł. Wszystkie telewizory to Android TV lub Google TV, które dają łatwy dostęp do tysięcy aplikacji oraz usług, w tym Asystenta Google. Czas na najciekawsze telewizory OLED - oto nasz wybór!

Telewizor OLED SONY XR-55A80K - 55-calowy telewizor 4K, w którym panel OLED został połączony z technologią XR OLED Contrast Pro dla jeszcze lepszego kontrastu i mocnych, żywych kolorów. Znajdziemy tutaj również znaną z telewizorów tego producenta technologię XR Triluminos Pro™, która odpowiada za dokładnie odwzorowanie kolorów, piękne ich nasycenie i prezentowanie barwnych niuansów. Za dopracowanym obrazem idzie oczywiście warstwa audio. W tym modelu cały telewizor jest głośnikiem: ekran, wprowadzany w niewidoczne wibracje, tworzy wyjątkową akustykę, co daje realistyczny dźwięk o wysokiej częstotliwości.

Telewizor OLED SONY XR-65A90J - 65-calowy telewizor 4K, w którym warto zwrócić uwagę na procesor Cognitive Processor XR™, który przetwarza obraz i dźwięk dostosowując go do sposobu odbierania bodźców przez ludzkie zmysły. Przykładowo, analizuje, na które elementy zwraca uwagę ludzkie oko, zapewniając odpowiednią głębię i nasycenie kolorów, by były one odpowiednio widoczne. To świetny sprzęt do gier, który dzięki zmiennej częstotliwości odświeżania (VRR) HDMI 2.1 jest kompatybilny z konsolą PlayStation 5.

Telewizor OLED SONY XR-55A95K - 55-calowy telewizor 4K, wyposażony w procesor z inteligencją poznawczą Cognitive XR™. Jego zaletą jest rozumienie, jak nasze zmysły odbierają świat, na co zwracamy uwagę i co postrzegamy jako atrakcyjne. To wszystko znajduje odbicie w technologiach optymalizacji obrazu, by jeszcze bardziej cieszył on oko. Warto również zwrócić uwagę system XR OLED Motion, który odpowiada za płynność ruchu w dynamicznych scenach, które nigdy nie są są porwane ani zniekształcone.

Telewizory OLED w sklepie MediaMarkt to pojemna kategoria, w której znaleźć można sprzęty wielu producentów. Sony wyróżnia się na tym tle ciekawymi technologiami optymalizacji obrazu.

Wpis sponsorowany dla MediaMarkt.

sponsorowany

Trwa ładowanie komentarzy...