Skocz do zawartości

Kurs Raspberry Pi, projekty - #2 - Domoticz, DS18B20, maile


Komentator

Pomocna odpowiedź

Witam,

gdy próbuje tak zainstalować domoticza to nie chce działać

status domoticza to   "active (exited)"

i próba restartu domoticza nie pomaga

Dodam że mam raspberry pi 3B  i najnowszego raspbiana lite

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Przeczytalem caly temat, sprawdzilem wszystkie podpowiedzi, instalowalem dwa razy i wciaz nie wyswietla mi sie strona domoticza po wpisaniu adresu ip malinki. Zaznacze, ze dostep do kamery w ten sam sposob dziala prawidlowo. Prosze pomozcie ;(

Link do komentarza
Share on other sites

@zbirek może pokombinuj coś z portem i https/http. Jeżeli gdzieś/kiedyś przewinęło Ci się okienko z zagrożeniem SSL itp. to jest możliwość że wbija Ci się z automatu https co nie przejdzie. Dla pewności skopiuj i wklej adres a paska adresu i sprawdź co tam jest.

Link do komentarza
Share on other sites

Problem jest tego typu ze mam liveboxa od neostrady i mozliwosc konfiguacji jest pgraniczona albo po prostu nie moge znalezc opcji otwarcia portow. Ale skoro podglad kamery chodzi w jednej sieci, korzystam z polaczenia ssh i vnc bez problemu to nie powinno to chodzic na tym samym porcie skoro standardowo jest ustawiony 8080 w pliku konfiguracyjnym?

Link do komentarza
Share on other sites

22 minuty temu, zbirek napisał:

mam liveboxa od neostrady i mozliwosc konfiguacji jest pgraniczona

Otwarcie portów dotyczy wyłącznie sieci WAN (Internetu), w sieci LAN (wewnętrznej) nie ma ograniczeń.

Wydaj na RPi polecenie:

sudo lsof -i -n | grep LISTEN

może być konieczne zainstalowanie lsof przez:

 sudo apt install lsof

Wrzuć tu wynik.

 

Link do komentarza
Share on other sites

@Wiktor29 Witam na forum 🙂 jeżeli masz dostęp do terminala z pulpitu to polecenie ifconfig. Jeżeli masz wpięte w sieć WiFi to możesz to odnaleźć skanerem IP - szczegóły w pierwszej części kursu RPi. Jeżeli chcesz się połączyć z komputerem z innym linuxem to łatwiej będzie stosując hostname.

Link do komentarza
Share on other sites

Hej!

Kompletnie nie pojmuję jednej rzeczy. Wysyłanie maili działa mi tylko z jednej skrzynki na wp. Sprawdzałem już gmail i yandex, ale mój stary email na wp działa zawsze. Stworzyłem więc specjalnie nową skrzynkę wp dla rpi, używam tych samych ustawień (serwer smtp.wp.pl na port 587), ale wiadomość testowa nigdy nie dociera. Próbowałem trochę pobawić się w różne konfiguracje, ale dalej nic.

Czy macie jakieś sugestie dlaczego tak się dzieje?

Z góry dziękuję! 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

To już jest bardziej pytanie dla informatyka, a tam poza odpowiedzią "U mnie działa" jest też inna odpowiedź "Nie wiadomo" 😞 

Ale możliwe, że masz zabezpieczoną pocztę - w gmailu coś się zmieniło, że aplikacje mają osobne wygenerowane hasło aplikacji, musisz poszukać w panelu myaccount.

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

15 godzin temu, MaciejZyskowski napisał:

Czy macie jakieś sugestie dlaczego tak się dzieje?

@MaciejZyskowski dla formalności dopytam - a nie wpadają Ci te wiadomości do jakiegoś folderu (SPAM lub coś innego). Gmail lubi kategoryzować samodzielnie niektóre wiadomości i "ukrywa" je w zakładkach. Jak się ma poprawnie Gmaila skonfigurowanego to jest to wygodne, ale wiele osób pomija te automatyczne foldery i później brakuje im jakiś wiadomości 😉

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.