Skocz do zawartości

Wątek zbiorczy: powitania użytkowników


Treker

Pomocna odpowiedź

@Craft1c witaj Dawidzie na naszym forum 🙂 fajnie że starasz sobie zająć czas jakimś nowym hobby, a elektronika to też przydatne zajęcie.

14 godzin temu, Craft1c napisał:

I, kurczę, na razie jestem pod wrażeniem!

😄 Dobre, dziękujemy 😉 

Link do komentarza
Share on other sites

Witam wszystkich. Nazywam się Maciek. Mam 45 lat i niewielkie pojęcie o elektronice. Potrzebuję przerywacz do motocykla, a że nie mogę znaleść takiego, który zastąpi oryginalny to postanowilem go zrobić. Zaciekawił mnie temat Arduino wiec zaczynam swoja przygodę. Pozdrawiam wszystkich.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dzień dobry,

Mam na imię Wojtek, jestem studentem 1 roku na PŁ na wydziale elektrycznym. Poprzednio chodziłem do technikum informatycznego, w którym nie nauczyli mnie nic o elektryce. Teraz niestety to wychodzi. Mam duże problemy ze zrozumieniem czegokolwiek na obwodach elektrycznych. Dlatego postanowiłem pobawić się obwodami w praktyce ;). Kupiłem kurs elektroniki I i kurs elektroniki II, chcę dzięki tym zestawą nadrobić braki.

Życze wszystkim forbotowcą miłego dnia :)

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Cześć wszystkim. Zakupiłem kurs elektroniki  poziom 1 z zestawem i miernikiem w botland. Mam pytanie, czy miernik jest popsuty? Nie reaguje na pomiar rezystancji, zawsze pokazuje 1 nawet jak stykam sondy, tak samo pomiar napięcia jest zawsze 0. Załączam zdjęcia.

124479306_649840322374908_5215544432348215597_n.jpg124910120_360164868385937_5391904148561332154_n.jpg

Edit: wygląda, że sondy nie stykają, po wsadziłem drucikii zamiast sond i działa 🙂

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

@Juzbrig witam na forum 🙂 Czy wcisnąłeś sondy mocno, do samego końca w gniazda w mierniku? Jeśli jednak faktycznie coś jest uszkodzone to zgłoś reklamację w Botlandzie, na pewno szybko Ci pomogą. Upewnij się jednak, że sondy nie są za słabo wetknięte, bo chyba jeszcze nikt nigdy nie zgłaszał u nas tego typu problemu 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Cześć, nazywam się Adam i jak mój nick mówi - jestem geologiem, w wieku już 32 lat.

Zainteresowanie do jakże odmiennej dziedziny jaką jest elektronika i majsterkowanie w zasadzie od zawsze były gdzieś we mnie. Mianowicie uwielbiałem już od małego zabierać się za klocki LEGO, szczególnie w wersji Technic, potem było też rozbieranie starych PC na części pierwsze, jak i stare radia i telewizory...a teraz przyszedł czas odświeżyć oraz zgłębić wiedzę na te tematy. Tak oto wylądowałem tutaj.

Pozdrawiam serdecznie 😉

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Witam,

Nazywam się Darek. Swoje lata mam i czas wrócić do młodzieńczych zainteresowań, kiedy wyklejało się ścieżki i w zaciszu łazienki przy wentylatorze wytrawiało płytki a potem lutowało ... Zawodowo finansista i winiarz choć kończyłem też przetwarzanie danych, hobbystycznie .... yyyyy ... to się okresowo zmienia - teraz kurs elektroniki 🙂 Pozdrawiam.

Edytowano przez drybczy
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

@geolog007 cześć Adam, witam na forum 🙂 Miło słyszeć, że po nasze kursy coraz częściej sięgają osoby, które nie są związane z IT. Powodzenia w eksperymentach z elektroniką!

@drybczy cześć Darek, finansista-winiarz... oryginalnie, takiego połączenia na pewno u nas jeszcze nie było 😉 W razie problemów pytaj śmiało na forum!

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.