Skocz do zawartości

Wątek zbiorczy: powitania użytkowników


Treker

Pomocna odpowiedź

Witam wszystkich,

Nazywam się Dawid, jestem programistą.
Nadchodzą długie, zimowe wieczory, dlatego hobbystycznie chciałbym zająć się elektroniką. Jest to dla mnie bardzo ciekawe zajęcie, a kursy Forbota mocno mnie wciągnęły. Dlatego z wielką przyjemnością dołączam do tego forum 🙂

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Cześć wszystkim 🙂

fascynacja elektroniką towarzyszyła mi od dzieciństwa - trochę za sprawą dziadka, który cały czas przy czymś majsterkował. W liceum i na studiach informatycznych miałam do czynienia z programowaniem układów elektronicznych (Arduino, FPGA), a obecnie od miesięcy noszę się z zakupem drukarki 3d. Mam sporo pomysłów na projekty elektroniczne, ale ciągle brak mi ugruntowanej wiedzy - stąd zaczynam przygodę z Forbotem i kursem podstaw elektroniki 🙂

 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Witam serdecznie. Mam na imię Sławek, lat 27. Elektroniki zacząłem uczyć się będąc małym chłopcem naprawiając zasilacze i pady od Pegazusa, gdyż mamy nie było stać na nowe :P Obecnie skończyłem studia "Informatyki w Biznesie" jednak z czasem zrozumiałem że nie jest to coś co chcę robić w życiu. Obecnie pracuję jako operator wózków. Zainspirowany projektami ze strony spryciarze.pl postanowiłem nauczyć się w kabelki aby lepiej zrozumieć co tam się właściwie dzieje. Natomiast osoby z grupy podstawy elektroniki na facebooku zachęcili mnie do Waszych kursów. I tak oto jestem :D 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Cześć wszystkim!

Na imie mam Kuba, lat 21.

Z zawodu technik elektronik, aktualnie studiuje Zarządzanie i Inżynierie Produkcji.

Elektronika to moje można powiedzieć hobby, bardzo chciałbym się zagłębić w tematykę Arduino i m.in. dla tego tu jestem :) 

Pozdrawiam wszystkich!

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Hej, mam na imię Marcin, jestem informatykiem. Dawno temu na studiach miałem przedmiot "Systemy wbudowane", który mi się bardzo podobał, ale nie miałem gdzie zacząć się czymś takim bawić. Dopiero niedawno trafiłem przypadkiem na tutejszy kurs elektroniki dla początkujących i pomyślałem, że może spróbuję się hobbystycznie elektroniką zająć. 🙂

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dzień dobry.

Mam na imię Mariusz, mam 30 lat. Z wykształcenia jestem inż. elektrotechnikiem, a zawodowo od kilku lat pracuję jako inżynier badań EMC.  Z kursów Forbota korzystałem nieregularnie, aby przypominać sobie podstawowe informacje z elektroniki, natomiast teraz postanowiłem od podstaw poznać Arduino, aby móc coś "tworzyć" razem z synami (nauka przez zabawę).

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Witam, Mam na imię Krzysztof i w tym roku kończę 50 lat, zawodowo zajmuję się elektryką i elektroniką o raz programowaniem. Zrobiłem parę projektów na arduino, (androida i iOS-a) i chcę się z nimi sukcesywnie dzielić. Mam nadzieję że moje projekty staną się dla kogoś inspiracją w tworzeniu własnych projektów. Pozdrawiam...już wkrótce pierwszy z nich...

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

@dluszczki cześć Dawid, witam na forum 🙂 Coraz więcej programistów zaczyna zajmować się elektroniką w ramach swojego hobby - dobry wybór. Życzę udanych eksperymentów i zachęcam do stałej aktywności na Forbocie.

@Soska witam na forum - miło słyszeć, że nasze kursy pomogą Ci lepiej zrozumieć świat elektroniki. W razie problemów pytaj śmiało na forum 🙂

@Slawekg2007 cześć Sławek, witam na forum 🙂 Cieszę się, że nasze kursy będą dla Ciebie pomocne - muszę koniecznie sprawdzić tę grupę na Facebooku.

@skowroneg cześć Kuba, witam na forum i życzę udanych eksperymentów z Arduino 🚀

@mwisni cześć Marcin, słuszny wybór - zacznij od podstaw elektroniki, a później koniecznie sprawdź kursy Arduino, RPi i STM32. Na pewno znajdziesz tam coś dla siebie 🙂

@MariuszW cześć Mariusz, witam na forum 🙂 Jeśli szukasz jakiejś platformy dla młodych adeptów elektroniki to koniecznie sprawdź kurs micro:bita. Zachęcam również do stałej aktywności na forum, bo osoba związana z badaniami EMC na pewno by się nam tutaj przydała 😉 Chociażby patrząc na to jaka dyskusja była pod tym artykułem: https://forbot.pl/forum/topic/17733-skonstruowalem-sobie-budzik-z-wifi---a-co-z-ce/

@kisoft cześć Krzysztof - wszystkiego najlepszego z okazji okrągłych urodzin. Zachęcam do stałej aktywności na forum 🚀

Link do komentarza
Share on other sites

Witam,

Arek, 26 lat. Zawodowo pracuję w firmie telekomunikacyjnej oraz prowadzę niewielki sklep internetowy. Jestem absolwentem EiT i postanowiłem przypomnieć sobie trochę, a przede wszystkim pogłębić swoją wiedzę z zakresu elektroniki cyfrowej 🙂

 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Hej!

Jestem Stanisław. Na co dzień zajmuję się retuszem oraz fotografią, a temat Arduino pojawił się niejako przypadkiem - kupiłem kiedyś zestaw z czujnikami i wyświetlaczami i tak się bawiłem tym chwilę, natomiast po kilku latach wróciłem do tematu. Obecnie próbuję zrobić światłomierz (posiadam względnie działający prototyp), ponadto mam rozpoczęty temat prostego samochodu rc (kot na pewno się ucieszy), a gdzieś dalej chciałbym zrobić własną stacyjkę meteo i termostat, który będzie grzał i bełtał mi wodę 🙂

Przy okazji pytanie - czy jeśli do kilku projektów mam kilka pytań to czy mogę to wrzucić w wątku zbiorczym?

Pozdrowienia z Gdańska!

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

@Stanis cześć Stanisław, witam na forum i życzę udanych eksperymentów z Arduino. Jeśli masz pytania dotyczące różnych projektów to najlepiej założyć osobne tematy - łatwiej wtedy zadbać o porządek na forum (i jest wtedy większa szansa na uzyskanie odpowiedzi) 🙂

@Ryni witam na forum! Powodzenia w nauce Arduino, zachęcam do stałej aktywności na forum 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.