Skocz do zawartości

Wątek zbiorczy: powitania użytkowników


Treker

Pomocna odpowiedź

@True_Beer cześć Tomek, witam na forum - powodzenia! W razie problemów pytaj na forum, ale pamiętaj też, aby zaglądać do kursu elektroniki. Będzie pomocny, jeśli chcesz zrozumieć lepiej to co będziesz robił w kursie lutowania 🙂

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Cześć, mam na imię Łukasz,  mam 25 lat, z zawodu jestem inżynierem budownictwa, interesuje się motoryzacją, a moja przygoda właśnie się rozpoczyna, ponieważ rozpakowuje zestawy do kursy elektroniki i arduino. Mam nadzieję, że podołam tej tematyce i wkrótce zacznę cieszyć się swoimi pierwszymi skromnymi postępami 🙂 Pozdrawiam Was serdecznie.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Witam 

Jestem wiekowym majsterkowiczem - mam 69 lat. Postanowiłem zbudować wnukowi makietę kolejki oczywiście z parowozownią wachlarzową i obrotnica. Wykonanie obrotnicy mechaniczne nie nastręcza mi problemów ale z wykonaniem sterowania mam problem. Dlatego w następnych postach będę prosił Was o wsparcie. Dziękuję za pomoc. 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

@weo95 cześć Łukasz, witam na forum. Trafiłeś w dobre miejsce! Życzę udanych eksperymentów, pochwal się później swoimi projektami na forum 😉

@tomaszkdzj cześć Tomek, witam na forum - powodzenia podczas nauki elektroniki (w praktyce), W razie wątpliwości pytaj śmiało na forum 🙂

@majsterek1 witam na forum, witam na forum 🙂 Pewnie, chętnie pomożemy!

@Ziarutek cześć Piotr, witam na forum. Elektronika to ciekawe hobby - powodzenia! Zachęcam do stałej aktywności na forum 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Hej, hej. 

Jestem Daniel, do tej pory moja wiedza z elektroniką kończyła się na umiejętności uniknięcia porażenia prądem przy drobnych pracach domowych. Jedna dobrze się rozwijać i nadszedł czas by podszlifować swoje umiejętności lutowania z zestawem ale wcześniej zabieram się za podstawy elektroniki. 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

cześć, tu Marcin,

Chciałem zobaczyć o co chodzi z tymi Arduino i Raspberry.

Radzę sobie w bash, ale o sprzęcie nie mam żadnego pojęcia. Trochę przypadkiem trafiłem na kursy Forbota, no i teraz cykam ćwiczenia z zestawem.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

@laheyon witam na forum! W takim razie trafiłeś w dobre miejsce, życzę udanych eksperymentów z elektroniką 🙂

@marcina cześć Marcin, witaj na Forbocie.  Mam nadzieję, że nasze kursy są dla Ciebie pomocne - w razie problemów pytaj śmiało na forum 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Pierwsze "dzień dobry". Od dawna byłem świadomy istnienia Raspberry, czasem mnie kusiło, a przy premierze Pi 400 zdecydowałem się na zakup. Trochę do eksperymentów, trochę jako motywacja do nauki Pythona (skoro już kupiłem, to trzeba się za to wziąć), który zawodowo jest mi dość przydatny, ale jeszcze się nie zaprzyjaźniliśmy (choć ogólnie kiedyś jakieś podstawy programowania ogarniałem, pisząc nawet kilka działających programów). Czytając teraz więcej o Raspberry mam fantazje na temat tego, co można zrobić . Tymczasem... Dostawa maliny się opóźnia, a ja, wraz z jej zamówieniem, wziąłem też trochę drobiazgów. Wśród nich jest zestaw do kursu podstaw elektroniki. W przeciwieństwie do @laheyon mam teraz mało czasu :D, ale co to szkodzi mieć go jeszcze mniej. Właśnie zacząłem. Co będzie dalej - zobaczymy. Na pierwszy rzut oka kursy wyglądają znakomicie.

Edytowano przez Leander
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.