Skocz do zawartości

Wątek zbiorczy: powitania użytkowników


Treker

Pomocna odpowiedź

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Witam wszystkich, nazywam się Marcin mam 28 lat. Lubię majsterkować juz od dziecka, interesuje się komputerami, bardzo lubię usprawniać stare lub popsute urządzenia,  mimo, że naprawiałem juz dosyć sporo urzadzeń, to naprawy polegały na zdiagnozowaniu problemu oraz na wymianie wadliwego podzespołu. Chciałbym jednak zgłębić zasady elektroniki i móc w przyszłości potrafić naprawić podzespoły badź układy scalone, ponieważ od zawsze mnie to nurtowało. Cieszę się, że trafiłem na ten kurs. 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Siemka wszystkim. Mam na imię Kamil, mam 22 lata i studiuję dziennie automatykę i robotykę (już 3 rok). Jestem tutaj ponieważ na studiach brakuje mi praktyki, która moim zdaniem jest niezbędna do zrozumienia elektroniki, czy właśnie automatyki. Mam nadzieje, że dzięki materiałom zgromadzonym na forum jak i waszej pomocy, uda mi się dokształcić pod względem praktycznym.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

@Kamil00o cześć Kamil, witam na forum i zachęcam do stałej aktywności 😉 Może podzielisz się w komentarzach do naszego artykułu jakie są Twoje wrażenia ze studiowania AiR? Zerknij tutaj: https://forbot.pl/forum/topic/12274-jak-w-praktyce-wyglada-studiowanie-automatyki-i-robotyki/

@Kaptur witam na forum i życzę udanych eksperymentów z Raspberry Pi. W razie kłopotów pytaj śmiało na forum 🙂

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

@Lataa Witaj Jacku na naszym forum 🙂 Fajnie że masz szerokie zainteresowania.

2 godziny temu, Lataa napisał:

do uczenia maszynowego.

To dość niszowy temat, zachęcam do aktywności na forum w tym temacie, może coś nam tu zaprezentujesz 🙂 

Link do komentarza
Share on other sites

Dzień dobry (albo dobry wieczór). Mam na imię Sławek i jestem dinozaurem. Przed wiekami w technikum uczyłem się o procesorze Z80. Mam do dzisiaj sprawny własnoręcznie lutowany egzemplarz CA80. Po technikum przez ponad osiem lat pracowałem w przemyśle jako automatyk, jednocześnie studiując zaocznie automatykę na Politechnice Poznańskiej. To były czasy kontrolerów 8051. Oczywiście programowałem w asemblerze. W technikum jedynym komputerem, do którego miałem dostęp, był wspomniany wcześniej CA80, więc cały proces pisania programu przebiegał na papierze. Z czasem ściąga z kodami rozkazów stała się zbędna...

Po dwudziestu latach przerwy wróciłem do mikroelektroniki. Zacząłem od Arduino. Stopniowo rozszerzałem zainteresowania o kolejne procesory (ESP8266, STM32) ciągle używając arduinowego IDE. 

Przyszedłem tutaj, żeby wyzwolić się z Arduino i poznać STM32CubeMX.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

@Lukasz1994 cześć Łukasz, miło słyszeć, że nasze kursy Ci się spodobały! Powodzenia w nauce elektroniki 🙂

@Zegar cześć Sławek, nie będę tu nikomu wypominał wieku, ale na pewno mamy na forum starszych użytkowników 😉 Życzę udanych eksperymentów z nowinkami elektronicznymi i zachęcam do stałej aktywności na forum!

Link do komentarza
Share on other sites

Hej! 

Mam na imię Dawid, 26 lat. Na Forbota natknąłem się przeglądając ostatnio wykop. Kompletnie nie jestem związany z elektroniką, na codzień pracuję w handlu. Po ogłoszeniu lockdownu pod wpływem impulsu kupiłem cały komplet kursów licząc, że przez przymusowe wolne nauczę się czegoś nowego. I, kurczę, na razie jestem pod wrażeniem!

Życzę powodzenia wszystkim rozpoczynającym naukę.

Pozdrawiam

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.