Skocz do zawartości

Wątek zbiorczy: powitania użytkowników


Treker

Pomocna odpowiedź

Cześć, witam wszystkich serdecznie, mam na imię Irek, z wykształcenia jestem mechanikiem samochodowym, jestem tutaj bo może któreś z naszych dzieci połknie bakcyla elektroniki i  zawodowo będzie się tym zajmowało, a my jako rodzice chcemy pomóc poczynić pierwsze kroki, ale zaznaczam nic na siłę. 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Cześć Wszystkim,

Odkurzyłem stary zestaw arduino yun który kiedyś kupiłem i schowałem z braku czasu, ale teraz mam go więcej. Chciałbym się nauczyć programować w Arduino i przy okazji nauczyć się elektroniki:)

Pozdrawiam Wszystkich 🙂

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Witam serdecznie wszystkich 🙂

Mam na imie Damian i zaczynam przygody z elektoniką, mimo ze mam zerowe pojecie. Myślę że na początek przygody dobrze będzie złozyć prostą ładowarkę do baterii, nie chce inwestowac w drogie akumulatory itd.. trafiłem na fajny filmik na YT.. prosze o ocene tego projektu i porade czy to ma sens, w filmiku jest też plan tego cacuszka 🙂  ale kompletnie nic mi to nie mówi 😕  

 

 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

@Funsin witam na forum i życzę udanych eksperymentów z Arduino 🙂

@Pyskatygnojek cześć Damian, witam na forum i życzę udanych eksperymentów z elektroniką 🙂 Temat ładowania baterii jest trochę kontrowersyjny, bo raczej nie powinno się ich ładować. Uważaj, bo np. małe, pastylkowe baterie mogą dosłownie wybuchać, gdy próbuje się je ładować. Lepiej ładować "baterie", które zostały stworzone w tym celu, czyli akumulatory.

@loleslaw witam na forum! Powodzenia podczas nauki elektroniki, jeśli szukasz czegoś dla dzieci to koniecznie sprawdź też kurs micro:bita » http://kurs.forbot.pl/microbit

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Czołem administracji i bywalcom.

Forbota znam od dawna, korzystałem z kursu lutowania - super sprawa. Właśnie zarejestrowałem kod, który przyszedł razem z zestawem micro:bit. Aż mnie świerzbi, żeby go rozpakować i zacząć działać. "Niestety", muszę uzbroić się w cierpliwość - micro:bit ma być choinkowym prezentem dla 10-letniej córki 🙂 Będziemy mieli co robić przez prawie 4 tygodnie ferii...

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

@stalker witam na forum! Super pomysł, micro:bit to świetny wybór dla dzieciaków  - mam nadzieję, że córka wciągnie się w naukę elektroniki. Daj później znać jak poszło 🙂

@OlaMichalak cześć Ola, witam na forum 🙂 Życzę udanych eksperymentów z elektroniką w praktyce. W razie problemów pytaj śmiało na forum!

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.