Skocz do zawartości

Wątek zbiorczy: powitania użytkowników


Treker

Pomocna odpowiedź

@MrH4ze witam na forum i zachęcam do stałej aktywności 🙂

@_rob_ cześć Rober, witam na forum 🙂 Mamy tutaj różnych kursantów - od uczniów ze szkół podstawowych, aż po emerytów. Więc głowa do góry - jeszcze jesteś w tej młodszej połówce! Powodzenia w eksperymentach z elektroniką - w razie problemów pytaj śmiało na forum.

 

Link do komentarza
Share on other sites

Witam

Jestem Bartek, dopiero zaczynam zabawę z elektroniką - jestem w tym kompletnie zielony. Moją mocna stroną raczej jest mechanika którą właśnie kończę studiować. Dołączyłem do forum ponieważ szukam pomocy przy stworzeniu większego pojazdu balansujacego. 😁

Pozdrawiam wszystkich 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Cześć! Nazywam się Wiki. Forbot jest moim pierwszym spotkaniem z elektroniką, ale technologią z punktu widzenia "teoretycznego" interesuję się już od jakiegoś czasu. Czas na praktykę! Nie dziwcie się, jeżeli będę zadawać na początku matołkowate pytania - przywykłam do pisania wierszy, a nie kodów 😹 Po kursie elektroniki dla początkujących, chciałabym zbudować swojego pierwszego Światłoluba. Nazwałabym go chyba Światowid. 

Pozdro! ❤️
 

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Cześć,

Jestem programistą, aktualnie zawodowo programistą frontendu (TypeScript, Angular), ale zawsze lubiłem też programowanie bardziej niskopoziomowe. Kupiłem sobie Raspberry Pi jakieś trzy lata temu, opanowałem dostęp do GPIO (w Ruby), pomigałem diodką, i włożyłem do szuflady na jakieś dwa lata. A potem przyszedł rok 2020 i ogólnie klimat na elektronikę DIY, więc go wyciągnąłem, dokupiłem więcej elektronicznego stuffu, i zacząłem robić różne zabawne rzeczy. W sumie nawet myślałem o opisaniu tych projektów gdzieś "publicznie" tylko nie wiedziałem gdzie. Teraz już wiem, a jak jeszcze jest szansa na rabat to już w ogóle super 🙂

Pozdrawiam.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Cześć,

systemami wbudowanymi interesuję się od jakiegoś roku. Spodobała mi się zarówno warstwa elektroniczna (projektowanie układów, lutowanie itp.) jak i programistyczna. Jak na razie nie mam zbyt wielkiego doświadczenia, jednak staram się je zdobywać tworząc coraz to nowe projekty. Zawsze szukam nowych źródeł wiedzy i wiem, że tutaj na pewno takie znajdę, dlatego postanowiłem dołączyć do forum.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

@Qaser witaj Przemku na naszym forum 🙂 

12 godzin temu, Qaser napisał:

Chcę lepiej nauczyć się programować mikrokontrolery.

To dobrze trafiłeś, powodzenia!

@niken dzień dobry 🙂 

@Wirgiliusz również witam na naszym forum 🙂 fajnie że ambitnie podchodzisz do tematu, jak będziesz działać z własną konstrukcją tzw. DIY to zachęcam Cię do podzielenia się tym na forum 🙂 

Edytowano przez Gieneq
Link do komentarza
Share on other sites

Cześć! Ktoś podlinkował mi Wasze kursy i mega się zajarałam🤩, od razu kupiłam zestaw do ćwiczeń i tak zaczynam moją przygodę! Studia niby mam już za sobą, ale wciąż nie mogąc znaleźć pracy, jakoś tak... rozpoczęłam kolejne😆 Studiuję informatykę zaocznie, wciąż szukam pracy, a jesienne wieczory zapowiadają się być już zaplanowane z Waszym kursem dla tych kompletnie “zielonych” (jeszcze) w temacie. 

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. U mnie historia rozpoczęła się od problemów z modelem rc synka. Potrzebowałem lutownicy i jakoś pokrętnie trafiłem na forbota. Zaczołem myslec ze fajnie było by poznac te elektroniczne elementy i tak jest, oto jestem 😁. Pierwsze kroki w świecie elektroniki co prawda dość późno ale mam nadzieję że nie wymikne. Na marginesie problem z autkiem okazał się o ironio natury mechanicznej, tak tak człowiek uczy się całe życie. 

Edytowano przez wiwi
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.