Skocz do zawartości

Wątek zbiorczy: powitania użytkowników


Treker

Pomocna odpowiedź

Witam,

Nazywam się Artur, mam 21 lat. Z zawodu jestem technikiem. Próbuję wejść w tematykę automatyki i robotyki, a co za tym również elektronikę i programowanie mikropłytek. Jak narazie zaczynam z kursem lutowania, pózniej planuje przejsc przez podstawy elektroniki i programowanie arduino. Kilka osób również zachęcało mnie do spróbowania Bascom AVR, czy ktoś może ma z tym jakieś doświadczenie i doradził czy warto iść w tym kierunku?

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

@Artuee cześć Artur, witam na forum! Trafiłeś w dobre miejsce 🙂 Bascom AVR to była świetna rzecz, ale... 10 lat temu. Teraz prawie nikt i nigdzie tego już nie używa. Nie ma absolutnie żadnego sensu, aby teraz uczyć się Bascoma. Lepszym wyborem będzie Arduino 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Cześć, mam na imię Kuba i chciałbym zrozumieć, nauczyć się i pobawić z elektroniką. Mam 36 lat. Z wykształcenia jestem matematykim, ale pracuje naukowo jako biolog molekularny/obliczeniowy. Mam nadzieję wykorzystać nowo nabywane umiejętności w pracy i do zabawy z dziećmi. Zaczynam od podstaw elektroniki, ale moim celem jest świadome korzystanie z Arduino/RPi .

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Cześć, Kacper z tej strony. Od dłuższego czasu chciałem nauczyć się elektroniki czysto dla siebie, nigdy nie wiadomo kiedy się może przydać. Docelowo chciałbym być w stanie dłubać w różnego rodzaju elektronice i wiedzieć co robię 😉 

Zaczynam od kursów elektroniki, przez lutowanie, kończąc na Arduino albo Raspberry Pi.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Cześć 🙂 Jeremiasz z tej strony.

O mnie - fizykochemik teoretyk z wykształcenia i pasji (kwanty i splatanie), w badaniach naukowych próbuję forsować ML i Sieci Neuronowe. Na co dzień Korzystam z Pythona, R, Octave/ Matlab i Mathematici w mojej pracy.

Elektronika mnie zachwyciła po pierwszych szlifach z Arduino, w sklepie Botlandu kupiłem kursy lutowania i całość elektroniki (już w drodze). Lutowanie dla mnie jest wyzwaniem, bo nie chcę korzystać cały czas z płytki stykowej. Na pytanie: Po co? odpowiadam- bo jestem zachwycony tym co można samemu zrobić relatywnie niedużym nakładem finansowym. Moim marzeniem są konstrukcje pojawiające się na DIY takie jak chałupnicze spektroskopy Ramana, ktoś zrobił NMRa działającego (oczywiście to wszystko ma małą rozdzielczość spektralną etc. ale sam fakt... ), po dekoracje i "pierdoły" . Wiem, że na forum są wyjadacze, ale przyznam, dla mnie mrugające światełko to już było coś 🙂

Pozdrawiam i dzięki!

 

EDIT: Dziękuję za miłe powitanie 😄 Z góry przepraszam jak będę zaglądał rzadko- aktualnie mam pracy aż do stycznia nawał 😞 

Edytowano przez JeremiPi
Podziękowanie i wyjaśnienia :)
  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

@Wolvodor witam na forum, mam nadzieje, że nasze kursy będą pomocne - w razie problemów pytaj śmiało na forum 🙂

@JeremiPi cześć Jeremiasz, witam na forum 🙂 Miło słyszeć, że coraz częściej elektroniką zajmują się osoby, które nie są związane z IT. To ciekawe hobby, mam nadzieję, że szybko opanujesz podstawy i zaczniesz realizować wymarzone projekty - powodzenia!

@Rewool witam na forum - trafiłeś w dobre miejsce 🙂

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.