Skocz do zawartości

Wątek zbiorczy: powitania użytkowników


Treker

Pomocna odpowiedź

Witam wszystkich!

Mam na imię Mariusz, z zawodu jestem ekonomistą, pracuję w e-commerce, a w wolnym czasie interesuję się technologią i zajmuję się serwisowaniem sprzętów (głównie laptopów i telefonów) co jest już bardzo blisko elektroniki, która budzi we mnie coraz większe zainteresowanie :) Mam nadzieję że dzięki kursom uporządkuję swoją wiedzę oraz uda mi się nadrobić edukacyjne, fundamentalne braki.

Pozdrawiam serdecznie :)

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

22 godziny temu, AndyM napisał:

Witam wszystkich serdecznie. Jestem emerytem i hobbystą elektroniki oraz początkującym programistą i ciekawym świata a tacy są zawsze młodzi!!!  Pozdrawiam serdecznie AndrzejM. 

Witaj, cieszymy się, że jesteś tu z nami.

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Witam, cieszę się, że jestem tutaj i dziękuję za kontakt i pomocną współpracę. Zrobiłem kilka prostych przykładów z kursu I stopnia. Właściwie to chciałem sprawdzić działanie swoich mierników DT920A I LAVO 3. Wczoraj po podłączeniu do baterii 9V z zestawu kursu elektroniki I, miernik cyfrowy nie działał właściwie bo nie pokazywał napięcia baterii 9V.  Już podejrzewałem,że bateria jest rozładowana lub mam wadliwy miernik cyfrowy. Ale dzisiaj oba mierniki pokazywały właściwie, w tym  LAVO 3 z 1981 r. A tak właściwie, płytka stykowa to wspaniałe rozwiązanie. Pierwszy kontakt z elektroniką dał mi Ojciec,który mnie jako nastolatkowi pokazał prototyp silnika elektrycznego zbudowanego ze zwojów drutu na pudełku zapałek, komutatora z blaszek od płaskiej baterii i magnesu w kształcie litery "U" na stojaku. Później zbudowałem jeszcze samodzielnie układ oscylacyjny z głośnikiem.

Serdecznie pozdrawiam Pana i wszystkich na Forbocie

AndyM

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Cześć! Jestem Wojtek i na co dzień pracuję w elektrociepłowni jako dyżurny automatyk. Chciałbym poznać zagadnienia związane z elektroniką bo układy automatyki mają jej caaałą masę i fajnie byłoby wiedzieć co z czym się je od środka 😉 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

@adamgw6 cześć Adam, witam na Forbocie 🙂

@AndyM witam na naszym forum i zachęcam do stałej aktywności 🙂

@saram701 cześć Sara, faktycznie nie mamy tu zbyt dużo kobiet, ale mam nadzieję, że z czasem się to zmieni 😉

@Wojcze cześć Wojtek, życzę udanych eksperymentów z elektroniką w praktyce - w razie problemów pytaj śmiało na forum!

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

@qkoko witam na forum 🙂 Adres do rejestracji zestawów podany jest na ulotce z kodem.

@martwa77 cześć Marta, witam na Forbocie 🙂 Ambitny projekt sobie wybrałaś! Życzę udanych eksperymentów z elektroniką, w razie problemów pytaj śmiało na forum!

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)

Witam! Jestem Maciek, absolwent Mechatroniki, z zawodu technik utrzymania ruchu.

Chcę zgłębiać temat elektroniki w celu zyskania praktycznej wiedzy i umiejętności. Chcę wierzyć, że zaczynając od budowy prostych

obwodów dotrę do programowania mikrokomputerów i może nawet kiedyś będę budował układy automatyki, a nawet roboty.

W tej chwili nie wydaje mi się to realne... No cóż, trzymajcie za mnie kciuki. 🙂

Edytowano przez Maciek_S
  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)
Dnia 1.05.2021 o 00:15, saram701 napisał:

Cześć 🙂 Mam na imię Sara, 20 lat. Dzisiaj zakończyłam naukę w technikum mechatronicznym - zdobywając tytuł 😉

Cześć Sara, gratuluje zdobycia tytułu! 🙂
Mam nadzieje, że zostaniesz z nami na dłużej 😉

Dnia 1.05.2021 o 00:15, saram701 napisał:

Na co dzień buduję drukarki 3D i frezarki CNC

Z nieba mi spadłaś, szkoda, że tak późno... Akurat miałem problem ze swoją CNC...  😄

 

Dnia 7.03.2021 o 20:47, Marta1996 napisał:

Cześć. Nazywam się Marta, mam 24 lata

@Marta1996 Cześć Marta, miło Cię widzieć na forum. Mam nadzieje, że za niedługo będziesz potrafiła naprawić wszystkie usterki w tych ekspresach 🙂

 

Dnia 18.02.2021 o 11:23, mlc303 napisał:

jestem ojcem 13 latki i 3 latka chciałbym wdrożyć sie w świat elektroniki a przy okazji zainteresować tym dzieci a nóż dla zabawy wymyślimy coś ciekawego. 

Generalnie próbuje moją 8 letnią córę zainteresować kabelkami, nawet mam antyczny zestaw do nauki elektroniki z czasów PRL. Generalnie, to układa sobie to jak klocki i zaciesza jak się jej zaróweczka zapali. Ale nauczyła się jednej ścieżki i więcej nie chce. Jak masz pomysł, jak zachęcić do dalszych eksperymentów, to poradź coś, bo skoro już mi dotrzymuje towarzystwa, to niech sama próbuje coś robić 🙂

 

Dnia 27.01.2021 o 14:54, Sylwia100 napisał:

Na szczęście świat się zmienia i nie wmawia się dziewczynkom, że elektronika jest tylko dla chłopców (facetów).

@Sylwia100 Cześć Sylwia, Elektronika jest także dla dziewczynek. I nie chodzi o programowanie pralki czy piecyka 😉 Nigdy nie zgadzałem się z twierdzeniem, że kabelkami mogą bawić się tylko chłopcy czy tam inne programowanie. Znam dziewczyny, co wymiatają w informatyce i elektronice lepiej niż nie jeden facet. I to powinno się doceniać i wyróżniać jako wzór do naśladowania 🙂 Jedna nawet wygrała zawody firmowe w zakuwaniu RJtek na czas. 

Pozdrawiam 🙂

Edytowano przez Kuma
Gamoń za szybko wcisnął WYŚLIJ ;D
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.