Skocz do zawartości

Wątek zbiorczy: powitania użytkowników

Pomocna odpowiedź

@piotrkmiotczyk witam Piotrze na naszym forum 🙂 budowa drukarki 3D to spore zadanie, powodzenia!

@Eriano witam Eryku 🙂 dobrze, że masz pasję i mam nadzieję, że znajdzie się czas na jej spełnianie.

11 godzin temu, Eriano napisał:

Życzę wszystkim nie tylko miłej nauki ale też wspaniałej zabawy.

Dziękujemy 🙂 

3 godziny temu, Gieneq napisał:

@piotrkmiotczyk witam Piotrze na naszym forum 🙂 budowa drukarki 3D to spore zadanie, powodzenia!

Dziękuję. Korzystam z projektu open source (https://hevort.com/) ale i tak życzenia powodzenia mogą sie przydać.
Możliwe, że sie zobaczymy w innym poście na forum, jak z czymś utknę 🙂

• Lubię! 1

Witam wszystkich 🙂
Właśnie rozpoczynam kurs arduino i w głowie mam ambitny plan (jak dla mnie) budowy modułu bezpieczeństwa który będzie czuwał nad małym magazynem energii zbudowanym z ogniw li-ion 18650. Trzymajcie kciuki żebym to ogarną i zrealizował postawione sobie plany 😉
Pozdrawiam wszystkich 🖐️

• Lubię! 1
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Cześć, Mam na imię Wojtek, staż pracy 4 lata jako elektryk w dziale UR, pozniej 2 lata jako automatyk, obecnie pracuję jako specjalista ds sterowników oźe (m.in zwiększanie poziomu autokonsumpcji z instalacji pv). Z wykształcenia jestem technikiem elektronikiem, obecnie na ostatnim semestrze studiów inż automatyka i robotyka.

Bardzo interesuje mnie temat coraz bardziej popularnego IoT. Chciałbym na tym forum przyjrzeć się temu zagadnieniu.

W mojej głowie pojawił się ciekawy projekt, w związku którym mam kilka pytań 🙂 Jednak najpierw poszukam podobnych wątków, pozbieram informacje. Z tego co widzę forum jest bardzo bogate zarówno w wiedzę jak i bazę projektową.

W ubiegłym roku wykonałem na zlecenie żony system nawadniania ogródka, które świetnie się sprawdził. Teraz mam na tapecie system monitorujący jakość powietrza. 

Miło poznać i do zobaczenia na forum 🙂

• Lubię! 2

Witam Wszystkich Forumowiczów ładnie 🙂

Mam na imię Tomek, z wykształcenia elektryk, ale od lat niepraktykujący (życie wymyśliło inne scenariusze 😉  ).

Ostatnio wracam do starych zainteresowań techniką, przede wszystkim elektroniką audio.

Parę projektów z gotowych kitów DIY już popełniłem, przyszedł czas trochę się rozwinąć i dopracować wiedzę podstawową. Na studiach z programowaniem szło mi w miarę nieźle, postawiłem więc zacząć od Arduino, potem pewnie przerobię Podstawy elektroniki.

Na razie chyba nie bardzo mam się czym dzielić; będę raczej pytał i słuchał innych.

Życzę Wszystkim dużo radochy, jaką dają własnoręcznie wykonane, działające projekty, choćby te najprostsze, ale swoje 🙂  🤗

• Lubię! 1

Witam wszystkich fanów majsterkowania! Jestem Adam, mam 23 lata i pracuję jako programista. Stwierdziłem, że czas 'ożywić' oprogramowanie, które na co dzień piszę, dlatego zdecydowałem się na wykonanie pierwszego kursu elektorniki. A nóż mi się spodoba 😉

• Lubię! 1

@Lession72 witam serdecznie 🙂

@rk75 witaj Robercie na naszym forum 🙂 

@miniocha1206 powodzenia w przerabianiu kursu. Ogniwa litowe są dość niebezpieczne, lepiej uważaj. Trzymamy kciuki 🙂 

@adam_awizen witam Adamie na naszym forum 🙂 współczesna elektronika ma wiele wspólnego z programowaniem, myślę że dla Ciebie to będzie to!

@saltev witam Cię Wojtku na naszym forum 🙂 masz bogate doświadczenie, fajnie że napisałeś coś o sobie. Jak nie uda Ci się znaleźć odpowiedzi to śmiało pytaj na forum, postaramy się pomóc. 

@tkz21 witam Tomku na Forbocie 🙂 

20 godzin temu, tkz21 napisał:

Życzę Wszystkim dużo radochy, jaką dają własnoręcznie wykonane, działające projekty, choćby te najprostsze, ale swoje

Zgadza się, nawet drobiazgi dają dużo radości. Te większe projekty też, ale skomplikowanie potrafi przytłoczyć i potrzeba dużo samozaparcia.

Fajnie że tu trafiłeś 🙂 Piszesz, że masz kilka projektów, może napisz o nich kilka słów w dziale DIY.

Witam wszystkich, postanowiłem uprzyjemnić sobie czas i eksperymentować z elektroniką zakupiłem do tego 2 zestawy do podstaw elektroniki. Mogę teraz bez większych przeszkód zbudować jakiś fundament rozumowania elektroniki. Dziękuje i pozdrawiam. Michał

Nazywam się Andrzej, mam 29 lat, ukończyłem Informatykę 3 lata, ostatnio mnie wciągnęła elektronika, choć miałem na studiach do czynienia z techniką cyfrową, teraz będę miał okazję poznać praktycznie. Chciałbym nauczyć się niedalekiej w przyszłości programowania mikrokontrolerów.

• Lubię! 1

@dejnasandrzej witam Andrzeju na naszym forum 🙂 powodzenia w nauce, jak już się wsiąknie w temat to elektronika jest naprawdę pasjonująca.

• Lubię! 1
  • Dimar zmienił tytuł na: Witam serdecznie :) - cześć wszystkim mam na imię Andrzej i...