Skocz do zawartości

Wątek zbiorczy: powitania użytkowników


Treker

Pomocna odpowiedź

Witam.Mam na imię Karol. Ukończyłem jakiś czas temu studia techniczne. Z elektryką i elektroniką miałem styczność na studiach. Zdobyłem też uprawnienia elektryczne do 1 kV.Ogólnie zaciekawił mnie ten temat.Zawsze miałem problemy z praktyką jeśli chodzi o ten dział fizyki. A mianowicie pomiary itd. Wiadomo jak to jest na studiach. Więcej teorii niż praktyki.Teorię opanowałem nie miałem z nią nigdy problemów. Od dawna interesują mnie starsze sprzęty naszej rodzimej produkcji. Chciałbym sam w miarę możliwości trochę dłubać w nich: naprawić coś jak się zepsuje czy też przestroić radio w razie potrzeby. Od dawna myślałem co tu zrobić,żeby trochę podszkolić się z elektroniki. Kilka dni temu trafiłem na Wasz blog. Bardzo spodobał mi się. Zobaczyłem,że prowadzicie sporo kursów online. Są one napisane prostym,przystępnym językiem. I postanowiłem,że spróbuję zgłębić temat. Mam nadzieję,że przerobienie kursu elektroniki poziom I pozwoli mi na poznanie od strony praktycznej elektroniki i sprawi,że będę w stanie podłubać w sprzętach elektronicznych.Pozdrawiam,

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

@Herman witam serdecznie Hubercie na forum 🙂 

@tymonsadlek witam serdecznie 🙂 pewnie, pytaj, postaramy się pomóc.

@Ponczo witam na forum 🙂 

@berguson witam na Forbocie, fajnie że zaczynasz z kursami elektroniki. Powodzenia i życzę dużo zapału 🙂 

@Radek88 witam Radku na naszym forum 🙂 fajnie, że realizujesz pasje, elektronika może być hobby na całe życie i choć jest coraz bardziej skomplikowana to w wielu miejscach praktyczna wiedza się przyda. Starsze sprzęty audio na pewno da się ożywić 😉 

@Pan___jan witam serdecznie 🙂

@Mikolo witaj Mikołaju na naszym forum 🙂 ciekawą masz historię i jesteś bardzo odważny biorąc się za taki interes. Na pomorzu rowery, a później hulajnogi pojawiły się stosunkowo niedawno. Rowery już się skończyły z powodu licznych awarii 😞 widać, że to trudny temat.

@Karol85 witaj Karolu 🙂 fajnie, że chcesz rozwinąć to czego nauczyłeś się na studiach. Z wiedzą teoretyczna pewno będzie Ci łatwiej. W razie problemów śmiało pytaj na forum 🙂 

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Cześć Wszystkim!

Mam na imię Piotrek i na co dzień programuję w Javale, ale w zeszłym roku wpadł mi do głowy pomysł, żeby zbudować drukarkę 3D i potrzebuję się douczyć elektroniki, żeby być w stanie sobie podłączyć np. dodatkowe termistory (przez Pi) 🙂 

Edytowano przez piotrkmiotczyk
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Witajcie. Mam na imię Eryk, mam 17 lat, jestem na kierunku technik mechanizacji i Agrotroniki rolnictwa i mieszkam w Wielkopolsce.

Elektronika inspirowała mnie ale nie było okazji aby ja zrozumieć. Moją pasją jest lotnictwo i nauki ścisłe. Mam nadzieję że wraz z kursami zrozumiem ją jak najlepiej. Życzę wszystkim nie tylko miłej nauki ale też wspaniałej zabawy.

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

@piotrkmiotczyk witam Piotrze na naszym forum 🙂 budowa drukarki 3D to spore zadanie, powodzenia!

@Eriano witam Eryku 🙂 dobrze, że masz pasję i mam nadzieję, że znajdzie się czas na jej spełnianie.

11 godzin temu, Eriano napisał:

Życzę wszystkim nie tylko miłej nauki ale też wspaniałej zabawy.

Dziękujemy 🙂 

Link do komentarza
Share on other sites

3 godziny temu, Gieneq napisał:

@piotrkmiotczyk witam Piotrze na naszym forum 🙂 budowa drukarki 3D to spore zadanie, powodzenia!

Dziękuję. Korzystam z projektu open source (https://hevort.com/) ale i tak życzenia powodzenia mogą sie przydać.
Możliwe, że sie zobaczymy w innym poście na forum, jak z czymś utknę 🙂

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.