Skocz do zawartości

Wątek zbiorczy: powitania użytkowników


Treker

Pomocna odpowiedź

Cześć! To moje pierwsze kroki z elektroniką i programowaniem i pierwsze słowa na tym forum.  Witajcie!

Postanowiłem spóbować z Arduino. Ma to być dla mnie sprawdzian, czy (jako szeroko rozumiany humanista) jestem w stanie to ogarnąć 😉 

Po przygodę!

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Witam wszystkich.

46 letni świerzak który od dwóch tygodni nie może oderwać się od późno odkrytego Arduino i programowania w C++. Z elektroniką do czynieenia miałem kiedyś i to mało, na razie przerobiłem kilka kursów na Forbot i walczę testując całe mnóstwo czujników 😄

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Cześć, mam na imię Tomasz.

Mam 41 lat, jestem nauczycielem przedmiotów humanistycznych, mieszkam na Śląsku.

Dzięki znajomemu informatykowi stałem się posiadaczem RPi - no i postanowiłem je jakoś ogarnąć 😉

Mam nadzieję, że forum i kurs mi w tym pomogą.

Pozdrawiam 🙂

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

@marboz witam na forum! Cieszę się, że tu trafiłeś. Faktycznie Arduino to ciekawe hobby. 😉 

 @xtk cześć Tomku, również Ciebie serdecznie witam na forum! 🙂 Ciekawe zestawienie pracy i zainteresowań, powodzenia w nauce.

Link do komentarza
Share on other sites

Cześć! Tutaj Marcin. Mam 38 lat. Elektronika i kodowanie to moje hobby. Koduję głównie w języku C. Lubię poznawać wszelkiej maści mikrokontrolery i stosować je gdzie tylko się da. Obecnie robię pierwsze kroki z VHDL i FPGA. Oprócz tego lubuję się w komputerach domowych ubiegłego wieku. Dema, gry, soft i wszystko co jest retro nastraja mnie pozytywnie - zupełnie jak widok dwóch magicznych pasków na ekranie strojenia głowicy w magnetofonie od C64.

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Siemka, konto jest dzielone, ja znam się trochę na elektronice,ale mój kumpel nie chcę go trochę poduczyć.

Dostałęm jakies kody z rezystorami itp. wpisałem je i mi kazało zaznaczyc jakieś rzeczy, co jak zaznaczyłem źle?

 

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Dnia 3.03.2020 o 00:05, Jaroodd napisał:

Cześć!

Szukałem bardzo podstawowych informacji o Arduino, bo chciałbym od czegoś zacząć. 

No dobra. Zacząłem. Pierwszy projekt zrobiony dosłownie na kolanie, zaraz po rozpakowaniu paczki 🙂

IMG_20200311_202015.thumb.jpg.94458411a3ea68d8fb48f661ff09abaf.jpg

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

@AndrzejP Cześć Andrzeju, witam serdecznie na forum! 🙂 

@Bober1234 Witam na forum!

13 godzin temu, Bober1234 napisał:

konto jest dzielone, ja znam się trochę na elektronice,ale mój kumpel nie chcę go trochę poduczyć.

Jest to zgodne z regulaminem, acz niepolecane.

13 godzin temu, Bober1234 napisał:

Dostałęm jakies kody z rezystorami itp. wpisałem je i mi kazało zaznaczyc jakieś rzeczy, co jak zaznaczyłem źle?

Z tego co piszesz wydaje mi się, że chodzi Ci o etap gdzie zaznaczasz posiadane zestawy. Z tego co widzę masz zaznaczony zestaw do podstaw elektroniki i nic poza tym. Ten wątek służy do przywitań więc jak uznasz to załóż proszę osobny temat.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.