Skocz do zawartości

Wątek zbiorczy: powitania użytkowników


Treker

Pomocna odpowiedź

Hej. Rozpoczynam pracę z Malinką pod kątem małego komputerka do konkretnego zastosowania. Dzisiaj poskładany - jutro instalacja systemu, pojutrze instalacja docelowego oprogramowania i potem testy. Jak wszystko będzie OK to podzielę się specyfiką zastosowania. Do potrzeb domowych korzystam z Maca ( fotografia i obróbka zdjęć),  Linuksa -(domowy zestaw do wszystkiego) i niestety z przyczyn służbowych  Wingrozy - system łatek które jak załatają jedno to dziury w innym miejscu. Sukcesów Wam i sobie rzyczę.

Sinporec

 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Cześć.
Jestem Łukasz (39 lat), mieszkam w Rzeszowie i na co dzień zajmuję się tworzeniem oprogramowania. Z elektroniką nie miałem nic do czynienia ale może najwyższy czas to zmienić 🙂.

Pozdrawiam. 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

@lukasz30111989 witam serdecznie na forum 🙂 fajnie że tu trafiłeś, powodzenia w nauce!

@Sinporec witam na forum 🙂 

10 godzin temu, Sinporec napisał:

Jak wszystko będzie OK to podzielę się specyfiką zastosowania.

Fajnie, czekamy z niecierpliwością!

@r2req Cześć Łukaszu, witam serdecznie na forum 🙂 Zachęcam Cię do aktywności na forum i dzieleniem się swoim doświadczeniem, pozdrawiam!

Link do komentarza
Share on other sites

Witam wszystkich,

Mam na imię Mateusz, lat 28. Zawodowo zajmuję się dokumentacją. Przygodę z elektroniką zacząłem 16 lat temu, kiedy nie było nas stać na komputer, który uciągną by takie tytuły jak Diablo, GTA, heroes czy MU Online. Chodziło się do kafejki gdzie poznałem człowieka z podobnym problemem i zamiłowaniem do informatyki, który zaraził mnie tematem. Mieliśmy dojście do części z demobilu i tak w kilka tygodni z kilku złomowych części... No dobra kilku toreb podróżnych części z wielu firm i przy pomocy lutownicy zbudowaliśmy pierwszy, działający komputer. Zamiast rozwijać się w temacie, poświęciliśmy czas na granie. Aż do teraz kiedy wróciły chęci i zrodziła się ciekawość. Przerabiam materiały z tematu elektroniki, których jest tu oooogrom. 

Nie ma co się więcej rozpisywać, czas się brać do pracy! 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

@Dziaku witam serdecznie na naszym forum 🙂  Powodzenia w nauce i zachęcam Cię do aktywności na forum!

@Tradisek witam na forum, choć widzę że już trochę zapoznałeś się z jego działami to fajnie że przedstawiłeś się w tym wątku. 🙂 Ciekawa historia, myślę że choć minęło trochę czasu to sporo w pamięci zostało. Ale przypomniałeś mi o kafejkach – sam chodziłem do takiej przy dworcu głównym w Olsztynie 😄 

Link do komentarza
Share on other sites

Witam, 

nazywam się Irek i mam 45 lat. Z wykształcenia jestem elektrykiem. Elektronika fascynuje mnie od szkoły podstawowej wtedy to stawiałem pierwsze kroki. Potem miałem bardzo długą... przerwę aż może jakieś pięć lat temu znów zacząłem powoli wracać do niej. Choć przyznam szczerze że bardzo się zmieniła. Więc przyszedł już czas by znów zacząć się uczyć bo na naukę nigdy nie jest za późno  😉

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

@pawel268 cześć Paweł, witam na forum i życzę udanych eksperymentów z Raspberry Pi!

@iredz1 cześć Irek, mam nadzieję, że elektronika wciągnie Cie teraz na dobre! Zachęcam do stałej aktywności na forum 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Witam,

Interesuję się elektroniką oraz programowaniem w Unity i C#. Planuję zamieszczać posty dla amatorów elektroniki i programowania, gdyż lubię zarażać innych dookoła pasją do programowania.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dnia 29.04.2020 o 20:57, Sinporec napisał:

Hej. Rozpoczynam pracę z Malinką pod kątem małego komputerka do konkretnego zastosowania. Dzisiaj poskładany - jutro instalacja systemu, pojutrze instalacja docelowego oprogramowania i potem testy. Jak wszystko będzie OK to podzielę się specyfiką zastosowania. Do potrzeb domowych korzystam z Maca ( fotografia i obróbka zdjęć),  Linuksa -(domowy zestaw do wszystkiego) i niestety z przyczyn służbowych  Wingrozy - system łatek które jak załatają jedno to dziury w innym miejscu. Sukcesów Wam i sobie rzyczę.

Sinporec

 

Malinka zainstalowana i zaktualizowana. Mocarz szybkości to to nie jest to fakt, ale przecież to jest tylko maleństwo które daje radę. Czas na zainstalowanie docelowego oprogramowania dla którego Malinka została przez mnie zakupiona. Jak na razie wrażenia pozytywne. Mam nadzieję, że uda się to zrealizować i jak nie jutro to pojutrze osiągnę zamierzony cel.

 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.