Skocz do zawartości

Wątek zbiorczy: powitania użytkowników


Treker

Pomocna odpowiedź

Cześć 🙂

Jestem Marcin, lat 36. Na co dzień montuje podcasty lub video. Podchodziłem kilka razy do tematu RPi ale zawsze stwierdzałem że nie będę miał na to czasu.`
Wreszcie trafiłem na kurs na forbot i zacząłem czytać. Po godzinie zamówiłem zestaw lvl 1 z elektroniki i RPi 4 / 4GB.
Dzisiaj przyszła paczka i zacząłem działać 🙂

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Docelowe przeznaczenie Malinki (Pi4 z wentylatorem)  osiągnięte - Malinka w połączeniu z odbiornikiem SDR - RSPduo pracuje bez zająknięcia - obciążenie procesora nie przekracza 45 % a temperatura do maks 43 stopni. Zatem wszystko w granicach luzu. Jestem naprawdę zadowolony z tego zestawu.

 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Siema, jestem 35-letnim programistą w gamedevie. W ramach przygotowań do odpalenia starego Atari, które czeka na mnie na poddaszu u kuzyna, postanowiłem liznąć trochę elektroniki. Ogarnąłem podstawowe pojęcia, zamówiłem miernik i zestaw z komponentami do zabawy, po czym podłączyłem pierwszy z brzegu rezystor (100Ω / 0.25W) do baterii 9V 😁 Ciekawe jakie jeszcze przygody mnie czekają 🤓

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Cześć! Jestem Krzysztof, normalnie pracuję jako drukarz. Kursy na forbot znalazłem szukając sobie nowego hobby a do nauki obecnie motywuje mnie projekt pasa chłodzącego na fermentor do piwa. Mam nadzieję, że zagoszczę tu na dłużej. 🙂

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

@nurek cześć Marcin, witam na forum 🙂 W takim razie życzę udanych eksperymentów z elektroniką - może teraz zaczniesz tworzyć wideo o RPi? 😉

@Sinporec miło słyszeć, ciesze się, że Raspberry Pi sprawdziło się w Twoim zastosowaniu! Mamy kolejny dowód, że malinka to niezwykle uniwersalna platforma.

@sfider witam na forum! Początki są najtrudniejsze, później będzie z górki - powodzenia w eksperymentach!

@Vescus cześć Krzysztof, witam na forum! Elektronika może być świetnym, hobby na pewno się wciągniesz! Zachęcam do stałej aktywności na forum 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

@Tradisek o proszę! 😄 Ja akurat chodziłem jak jest zejście na perony od strony zapiekanek. Tam jak idziesz schodami w dół to są drzwi za winklem. To były ciekawe czasy, wtedy w kafejkach królowało GTA i wchodziła Tibia.

Link do komentarza
Share on other sites

Witam wszystkich 🙂

Nazywam się Okjak, mam 39 lat z czego od około 26-ciu zajmuję się programowaniem, a od ostatnich 10-ciu również zarządzeniem projektem.

Swoją przygodę z elektroniką zacząłem dopiero 2 miesiące temu i strasznie żałuje że nie wczesniej.

Wielkie dzięki dla załogi (czy tez po prostu Trekera?) za super kursy 🙂

 

Pozdrawiam, Okjak

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

@okjak witam serdecznie na naszym forum 🙂 Fajnie że tu trafiłeś, zwłaszcza że wychodzi na to, że masz ogromne doświadczenie w programowaniu. Zachęcam Cię do aktywności na forum.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Witam Wszystkich

Na imię mam Tomek, mam 45 lat. Elektroniką zajmuję się hobbistycznie. Jestem technikiem mechaniki. Lubię lutowanie, montaż elementów elektronicznych i automatyki.

Pozdrawiam serdecznie😉

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Cześć! Mam na imię Oskar i mam 29 lat. Postanowiłem poszerzyć swoje horyzonty o nową wiedzę i programować mikrokontrolery. Zaczynam od kursów elektroniki i jestem zadowolony ze sposobu w jakim prowadzony jest kurs 😁 Jeszcze wszystkiego nie ogarniam, ale myślę że to kwestia czasu 😀

Pozdrawiam!

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.