Skocz do zawartości

Wątek zbiorczy: powitania użytkowników


Treker

Pomocna odpowiedź

Witam, z tej strony Krzysiek. Mam 35 lat. Od 14 lat pracuję w branży IT, przeszedłem przez szereg stanowisk od serwisanta/montera komputerów, przez obsługę klienta, kończąc jako product manager od notebooków i monitorów. Od lat chciałem się zająć tematyką techniczną, nt. budowy, np. karty graficznej oraz ogólnie o podstawach elektroniki jak to wszystko się odbywa, że dane urządzenia działa itd. Kurs Forbota znalazłem na FB jako post proponowany - kliknąłem, zacząłem czytać i stwierdziłem, że sposób przekazywania wiedzy (prostota) powinny spowodować, że nawet ja zacznę wreszcie coś rozumieć. Do tej pory była to tematyka przed którą broniłem się rękami i nogami, jednak wierzę, że przyjemny i zrozumiały kurs Forbota podstawy elektroniki sprawi, że być może zainteresuje się także innymi kursami dla bardziej zaawansowanych 😀

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Cześć jestem Dawid, od 2 lat próbuje swoich sił z arduino i teensy. Wychodzi różnie znalazłem się tu gdyż próbuje dokończyć projekt, który ciągnie się za mną od jakiegoś czasu i myślę, może na tym jednym może się nie skończyć:)

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

@m06b3 Cześć Danielu, witam Cię na naszym forum 🙂 Fajnie że uczysz się tego typu programowania, powodzenia!

@krzys188 Cześć Krzyciek, również serdecznie witam na forum 🙂 Wszystko jest możliwe, nauczenie się elektroniki też. Dziękujemy za miło słowa, myślę że poradzisz sobie z kursami - są faktycznie pisane przystępnie, tak by każdy mógł się nauczyć. Poza tym zachęcam Cię do aktywności na forum, masz na pewno spore doświadczenie i pewnie będziesz miał okazję pomóc komuś na innemu 🙂 

@djembe Cześć Dawidzie, fajnie że trafiłeś na forum! Podziel się swoim projektem np. w dziale Worklogi, wtedy inni członkowie forum będą mogli Ci pomóc z dokończeniem tego co zacząłeś 😉 

@papa_razzo Witam serdecznie na forum 🙂 Powodzenia w nauce RPi!

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Hej!

Witam wszystkich 😉

Mam na imię Dominika, jestem z Katowic. Jestem inżynierem i pracuję w firmie z branży automatycznej. Stwierdziłam, że to dobry czas na nadrobienie zaległości i braków, mam nadzieję że to był dobry wybór.

Pozdrawiam wszystkich

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Witam,

Dopiero planuje zacząć zabawę z arduino wiec przez jakiś  czas będę zapewne meczącym użytkownikiem forum bo będę się ciągle pytał jak nie znajdę rozwiązania swoich problemów, choć arduino mnie jak na  razie pozytywnie zaskakuje ilością dokumentacji przystępnej nawet dla laika.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Witajcie Wszyscy którzy uwierzyli że urządzenie zrobione własnoręcznie przynosi ogromne przyjemności i motywuje do dalszych poszukiwań .

Jestem Walerian trochę może wiekowo starszy od większości bo mam 55 lat. Elektroniką interesowałem się prawie od zawsze . Pierwsze osiągnięcia to zepsucie małego radia "koliberka"  i mała "eksplozja" zasilacza . Dalsze kroki to już osiągnięcia zachwalane przez innych . Postanowiłem wreszcie zrobić sobie małą maszynkę CNC do prac w mojej domowej elektronice i pracach przy wierceniu i frezowaniu PCB i obudów . Płytki projektuję w Eagle (po bardzo treściwych kursach Pana Mirka K) . Programowanie procków (Atmel) w Bascom .

Zgromadziłem potrzebne materiały do mojej cnc . Mam moduły NANO i czytając Wasz kurs dla początkujących postanowiłem napisać i dowiedzieć się potrzebnych mi wiadomości.

Pozdrawiam będąc w kontakcie w miarę postępowania prac .  

    

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

@Kaj Witam na naszym forum 🙂 Zachęcam do zapoznania się z treścią kursów dostępnych na blogu - w szczególności kurs elektroniki 1 i tego czego potrzebujesz czyli kurs Arduino 1. Są tam niezbędne podstawy, które powinny rozwiać większość pytań. Niemniej, jeżeli masz pytania to śmiało pytaj na forum 🙂 

@WALEKCNC Również serdecznie witam Walerianie na naszym forum. Dobrze, że tu trafiłeś, na pewno doświadczenie jakie masz przyda się innym. Zachęcam zatem do opublikowania postępu pracy nad projektem np. w dziale Projekty worklog - w budowie.

 

Link do komentarza
Share on other sites

@Kjarmuszewski Cześć Karolu, witam Cię na forum 🙂 

9 godzin temu, Kjarmuszewski napisał:

pewnie często będę tu gościł z pytaniami

Nie ma problemu, po to jest forum żeby zadawać pytania, nawet te najprostsze. Zachęcam Cię też do czytania wątków pod danymi częściami kursów - jest tam sporo dodatkowej treści powstałem przy okazji pytań innych początkujących.

Link do komentarza
Share on other sites

Witam Wszystkich,
właśnie stałem się posiadaczem zestawu Arduino :)

Moja przygoda z elektroniką? Kończyłem dawno temu ;) szkołę z zawodem monter elektronik. Jakieś podstawy o czytaniu układów/lutowaniu mam jednak nigdy nie pracowałem w tym zawodzie ale zawsze chętnie czytam różne artykuły związane z elektroniką. Być może uda mi się coś złożyć przy Waszej pomocy.

Pozdrawiam,
Michał

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

@MiNos Witaj Michale na naszym forum 🙂 Fajnie że tu trafiłeś i zainteresowałeś się kursami. Arduino to naprawdę ciekawy temat. Zachęcam Cię zatem do wytrwałości w nauce i aktywności na forum. Powodzenia!

Link do komentarza
Share on other sites

22 minuty temu, Gieneq napisał:

@MiNos Witaj Michale na naszym forum 🙂 Fajnie że tu trafiłeś i zainteresowałeś się kursami. Arduino to naprawdę ciekawy temat. Zachęcam Cię zatem do wytrwałości w nauce i aktywności na forum. Powodzenia!

Dziękuje powitanie.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.