Skocz do zawartości

Wątek zbiorczy: powitania użytkowników


Treker

Pomocna odpowiedź

Cześć!
jestem studentem AiRu i informatykiem na pół etatu. Tak się składa, że to właśnie elektronika na studiach zainteresowała mnie najbardziej i postanowiłem zrobić coś więcej niż tylko obowiązkowa i okrutnie męcząca czysta teoria (koronawirus zabrał semestr z większością laboratoriów).

Dlaczego tu jestem? Wydaje się, że pozwoli mi to pogłębiać oba główne zainteresowania, czyli szeroko rozumianą informatykę (poprzez próbowanie różnych rzeczy na malince) oraz elektronikę. Nie ukrywam, że moim gównym celem jednak jest nauczenie się posługiwania hot-airem (na podstawie Waszego kursu cośtam wiem o tradycyjnym lutowaniu) i w efekcie osiągnięcie poziomu dostatecznego do serwisowania/naprawiania podzespołów komputerowych.

Mam nadzieję, że niedługo będę mógł się pochwalić jakimś ciekawym projektem albo odratowanym, porządnym sprzętem 🙂 .

Edytowano przez KeramZy
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

@MrsMarcia  Cześć Marta, miło widzieć Cię na naszym forum 🙂 Cieszymy się, że kursy są dobrze napisane. Powodzenia w realizacji zadań!

@podarek Cześć Darku, również Ciebie chciałbym przywitać na forum. Fajnie że zainteresowałeś się kursami, ale też masz ciekawe doświadczenie zawodowe, dlatego zachęcam Cię to aktywności na forum i dzielenia się posiadaną wiedzą 🙂 

@slv7 Witam na forum! Wiedza elektroniczna może przydać się w modyfikacji elektronicznych gadżetów w samochodzie, jak najbardziej 🙂 sam mam plany zamontować komputer w samochodzie. Powodzenia z kursami, jak uda Ci się coś zbudować to pochwal się na forum!

@kasztaniuk Cześć Matuesz!

11 godzin temu, kasztaniuk napisał:

Mam plan zbudować własny sygnalizator brań na wędkę. 🙂

Wygląda ambitnie, ciekawe czy da się wykrywać branie przy użyciu uczenia maszynowego... Jak będziesz miał pomysły to podziel się nimi na forum w dziale DIY 🙂 

@mazi19 witam serdecznie 🙂 

@KeramZy Cześć! Fajnie że tu trafiłeś. Studia faktycznie mogą zasadzić ziarnko ciekawości i zarazić kogoś przykładowo informatyką czy elektroniką. Ale jednak praktyka i robienie czegoś ze własnym zakresie sprawia, że nabieramy doświadczenia. Dlatego fajnie że działasz z kursami.

11 godzin temu, KeramZy napisał:

Mam nadzieję, że niedługo będę mógł się pochwalić jakimś ciekawym projektem albo odratowanym, porządnym sprzętem

Fajnie, czekamy z niecierpliwością 🙂 

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Witam, mam na imię Damian mam 27 lat, z elektronika i programowaniem nigdy nie miałem do czynienia. Z zawodu jestem technikiem analitykiem ( chemia) a obecnie pracuje jako operator maszyn CNC. Chcąc zaczac przygodę z elektroniką, natrafiłem na wasz kurs i podjąłem decyzję o zakupie jednego kursu. Chciałbym poznać teoretyczna wiedzę w praktyce, nie planuje studiować w tym kierunku, ale chciałbym zająć się tym hobbystycznie, ponieważ jest to ciekawa dziedzina a wiedza z niej przyda się w wielu sytuacjach. Zaczynam od kursu lutowania, żeby poćwiczyć cierpliwość ale planuje przejść przez kursy elektroniki i Arduino a potem może też zagłębić się bardziej. 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dzień Dobry!

Wypada i mnie się przedstawić, skoro chcę korzystać z Waszej wspólnej wiedzy. Może kiedyś i mnie uda się dodać do tej skarbnicy jakieś użyteczne informacje, a na rzazie pewnie będę głównie zawracał Wam głowę naiwnymi pytaniami.

Wiek mam, owszem i to od dawna. Kiedyś, dawno temu, próbowałem zająć się elektroniką i nawet starałem się czegoś nauczyć, ale było to tak dawno, że chyba nieprawda. Poszło to w inną stronę. Obecnie, gdy mam dla siebie więcej czasu, postanowiłem wrócić do "pierwszej miłości" (czy może raczej do jednej z pierwszych...), tym bardziej, że obecnie wygląda ona na znacznie bardziej przystępną.

Na razie postawiłem przed sobą kilka zadań, które są ze sobą powiązane i mam szczery zamiar realizować je równolegle (o ile inne zainteresowania mi w tym nie przeszkodzą, bo lubię wiele rzeczy, a czasami nawet niektóre z nich robię )

  • reanimować - z pełnym zrozumieniem - zepsute "żarówki diodowe", to się musi dać rozebrać, a diody powinny zostać całe - to od tego się właściwie zaczęło .
  • wreszcie nauczyć się porządnie lutować
  • wrócić do programowania na poziomie assemblera - a właściwie od nowa się tego nauczyć
  • z powodu poprzedniego punktu poznać arduino i może coś w oparciu o tego malucha coś polutować - sam jeszcze nie wiem co. Arduino dlatego, że jest wiele materiałów na jego temat, w sieci i nie tylko, jest ono stosunkowo tanie, a co ważniejsze otwarte.
  • ... wiele innych, niekiedy wręcz szalonych, pomysłów z których może coś kiedyś wyjdzie

Dlaczego Wasze (czy może raczej powinienem już pisać "nasze") forum? Po pierwsze zainteresowały mnie kursy. Wydają mi się świetnym początkiem i dobrą odskocznią do bardziej dogłębnej analizy napotykanych problemów. Poza tym współpraca ze sklepem botland wydaje mi się świetnym pomysłem, dobrym na początek mojego ponownego spotkania z elektroniką.

               Witam i pozdrawiam wszystkich. Wesołych Poświąt  (Święta, święta i już po..)

                                                    Bogusław

Edytowano przez bjrk
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Cześć, jestem Jacek. W tym roku skończyłem 30 lat : ) z zawodu jestem księgowym, temat elektroniki zainteresował mnie w trakcie nauki programowania. Chcę się tutaj nauczyć podstaw, a może i czegoś więcej żeby lepiej "rozumieć" komputer : )

 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Cześć Wszystkim!

Mam na imię Michał. Od pewnego czasu interesuję się programowaniem i ogólnie pojętą informatyką. Na stronę forbota trafiłem chyba przez przypadek, ale strasznie się zajawiłem. Po przeczytaniu kilku artykułów i przejrzeniu zawartości kursów zamówiłem swoje pierwsze zestawy do nauki. Właśnie je rozpakowałem i nie mogę się już doczekać pierwszych prób lutowania i poznawania świata elektroników. Dobra idę aktywować kody z zestawów i zaczynam przerabiać swój pierwszy kurs elektroniki... chyba dziś nie zasnę 🙃

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Cześć! Jestem Dawid, mam 22 lata. Pracuję jak web developer (PHP, JS i TS), jestem byłym przewodniczacym i obecnie wiceprzewodniczacym kola naukowego aplikacji internetowych, gdzie pracujemy w ww. jezykach plus kilku innych jak Java, Python, Go i rozmaitych frameworkach do nich z zastosowaniem webowym. Studiuje zaocznie automatyke i robotyke. Mam tez drukarke 3D i lubie projektowac rzeczy mniejszej lub wiekszej uzytecznosci w mieszkaniu. Na forum (i na studia tez) trafilem z checi poszerzenia horyznotow, kompetencji, sprawdzenia siebie i rozwoju bardziej wszechstronnego niz oferuje mi to webdev. Jestem w tym calkiem zielony (tak jak w kontakcie z ludzmi przez internet tbh) ale jak tylko ilosc czasu wolnego pozwoli to zamierzam nadrobic zalegla wiedze o mechanice, elektronice i programowaniu niskopoziomowym. 🙂

Swoją drogą to mój pierwszy wpis na forum od chyba 12 lat! Dobrze widzieć, że ta forma komunikacji w społeczności dalej żyje!

Edytowano przez Plec
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dzień dobry

Witam wszystkich użytkowników. Praktycznie jestem "zielony" i dopiero zaczynam w wolnych chwilach. Nabyłem RPi 4 i w ten sposób trafiłem na to forum. Interesuje mnie głównie wykorzystanie mikro-komputerka w ramach inteligentnego domu i domoticza głównie bezprzewodowo, gdyż przewodów brak. Mam nadzieję, że uda mi się zrobić trochę więcej, niż podłączenie samych czujników temperatury (także bezprzewodowo) i odczyt ich wskazań, ale zobaczymy....

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Witajcie. Mam na imie Mirek i od 17 lat zajmuję się elektroniką samochodową. Na forum trafiłem, jak zacząłem projektować własne urządzenia które mogą w znaczący sposób poprawić komfort i czas pracy. W pewnym momencie uznałem ze Arduino jest idealna platofma testową dla moich projektów i nie tylko. Zauważyłem, że dzięki niej można sporo poprawić i ułatwić sobie życie codzienne co otwiera nowe poziomy wyobraźni 😉

Z racji tego, że mimo wykonywanego zawodu jestem kompletnie zielony ( no moze nie do końca ;)) w programowaniu mikrokontrolerów chciałbym nawiązać kontakty zarówno z osobami które zaczeły przygodę z ta platforma w celu wymiany doswiadczeń jak i osobami które maja już zaawansowaną wiedze i mogliby się nią podzielić.

Chetnie rownież podzielę się doswiadczeniem jak i wiedzą o ile oczywiście bedę mógł.

                                                                                               pozdrawiam

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Witam mam na imię Krzysztof jestem początkujący w temacie , programowania 
plytki Arduino .Zajmuje się kolejkami PIKO

W temacie kolejek PIKO programowanie tej płytki bardzo dużo pomaga np : sterowanie zwrotnicami prędkością jazdy kolejki ,postojami itp Poxdrawiam wszystkich 

 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.