Skocz do zawartości

Wątek zbiorczy: powitania użytkowników


Treker

Pomocna odpowiedź

Dzień dobry Wszystkim ! Mam na imię Piotr,jestem z Lublina . Zajmuję się elektrotechniką ogólną . Urządzeniami użytku domowego,przemysłowego i samochodowego. I w takich urządzeniach bez podstaw elektroniki się nie da funkcjonować . Dobrze,że jest FORBOT . Bardzo mi pomaga zrozumieć elementarne zasady działania i sposoby pomiarów elementów . Dzięki ! 

                                                                                                 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

@Plec cześć Dawid, witam na forum! Fora jeszcze się trzymają i to chyba całkiem dobrze 😉 Zachęcam do stałej aktywności!

@Mattti87 witam na forum, w takim razie mam nadzieję, że nasz kurs pomoże Ci w realizacji tego marzenia 😉

@tolobie witam na forum! Raspberry Pi to świetny wybór do takiego projektu. Powodzenia w eksperymentach!

@M-Car cześć Mirek, witam na forum 🙂 Trafiłeś w dobre miejsce, mam nadzieję, że uda Ci się połączyć Arduino z tematami motoryzacyjnymi.

@krif38 cześć Krzysztof, witam na forum 🙂 Arduino jest niezwykle uniwersalną platformą, miło widzieć, że sprawdza się również w modelarstwie.

@KrecikLublin cześć Piotr, witaj na forum - miło słyszeć, że nasze materiały są pomocne. Powodzenia podczas eksperymentów z elektroniką 🙂

@DWalkowiak cześć Damian, witam na forum! Elektronika jako hobby to świetny wybór - powodzenia w eksperymentach 🙂

@bjrk cześć Bogusław, witam na forum. Miło słyszeć, że nasze materiały są pomocne. Mam nadzieję, że jeszcze sporo się z nich dowiesz. Zachęcam do stałej aktywności na forum 🙂

@Pink cześć Jacek, witam na forum! Mieliśmy tutaj przedstawicieli różnych zawodów, ale chyba jesteś pierwszym księgowym. Fajnie widzieć, że nasze materiały przydają się również osobom, które nie są bezpośrednio związane z elektroniką i programowaniem 😉

@niezalogowany cześć Michał, witaj na forum 🙂 Cieszę się, że nasze materiały są dla Ciebie pomocne - udanych eksperymentów, zachęcam do stałej aktywności na forum!

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Cześć wszystkim, mam  na imię Kajetan, mieszkam w Krakowie, jestem muzykiem z wykształcenia i zawodu. Czas najwyższy nadrobić zaległości w podstawowej wiedzy elektrycznej i elektronicznej i być w stanie naprawić sobie prosty wzmacniacz 🙂

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

@krupers cześć Artur, witam na forum 🙂 Życzę udanych eksperymentów z malinką i zachęcam do stałej aktywności na forum!

@Mechatronik2907 cześć Kacper, witam na forum! Mam nadzieję, że zostaniesz z nami na dłużej i pochwalisz się jakimiś ciekawym projektem 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Witam,aktualnie studiuję energetykę na jednej z popularniejszych politechnik w Polsce. Jednak przez obecną sytuację nie mam laboratoriów. Postanowiłem samemu zacząć praktyczną cześć elektrotechniki. Moim celem jest nauczyć się lutowania,ale najpierw chcę sprawdzić podstawowe prawa na płytkach stykowych, łączyć elementy równolegle i szeregowo,w gwiazdę oraz trójkąt w praktyce.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Cześć, nazywam się Przemek i mam 29 lat. Mniej więcej 10 lat temu skończyłem technikum elektroniczne i wszystko co jest w kursach forbot, napewno tam było. Niestety w tamtym czasie byłem największym kretynem i nie zamierzałem się tego uczyć do egzaminu zawodowego nie podchodziłem i jakoś udało się to skończyć. Teraz człowiek nabrał rozumu, a dodatkowo pracuję w branży poniekąd pokrewnej i widać braki, które zamierzam uzupełnić. 

W przeszłości były jakieś zabawy z arduino. Chwilę bawiłem się programowaniem w Pythonie. Ale żadnych konkretów. Po tym wszystkim została mi kupa części i jakieś stare arduino, może jeszcze się przyda 😉 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Czołem Ekipa,

Tomek (Łysy) zewsząd ;) Informatyk z wykształcenia i praktyki - pracuje w zawodzie (InfoSec). Elektroniką zajmowałem się (bardzo lekko) w technikum. Raspberry i możliwościami z racji moich umiejętności (programowanie, administracja) interesowałem się od dawna. Czas jakiś temu nabyłem domek w górach, co skłoniło mnie do zastanowienia się nad elementami automatyzacji i monitoringu (czujniki temperatury, ruchu, podstawowy monitoring itp). Miło mi gościć w tym gronie, mam nadzieję, że wiele się od Was dowiem jak i sam z czasem będę stanowił wartość.

P.S.

W wolnym czasie jeżdżę na rowerze, warzę piwo i przygotowuje domowe wędliny (głównie wędzenie).

Pozdrawiam

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Witam,

Nazywam się Arek i mam 20lat. Jestem studentem na Politechnice Wrocławskiej na Wydziale Mechanicznym kierunku Automatyka i Robotyka. Natknąłem się na tę stronę za pośrednictwem kolegi z kierunku, który sam też tutaj czerpał wiedzę. Jestem tutaj aby poszerzyć swoją wiedzę oraz przełamać swoje bariery, ponieważ odkąd pamiętam - elektronika była dla mnie czarną magią ze względu na brak odpowiedniego autorytetu oraz prowadzących na jakich trafiłem w szkole. Chcę to zmienić i stać się dobrym przyszłym inżynierem z fachem w ręku. Za sobą mam już kurs elektroniki poziom 1 i właśnie szykuję się do poziomu 2.

Pozdrawiam !

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Hejka!

Od zawsze chciałem się poznać na elktronice. Teraz studiuję mechatronikę, mamy tam zajęcia z arduino, a ja nawet nie ograniam podstaw. Dlatego zamówiłem w końcu zestaw do nauki elektroniki i siedzę przy pierwszej lekcji :) Mam kilka sprzętów, do których chciałbym zajrzeć, mam nadzieję, że te kursy mi na to pozwolą :) 

Pozdrawiam!

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.