Skocz do zawartości

Wątek zbiorczy: powitania użytkowników


Treker

Pomocna odpowiedź

Cześć, tu Arek - jestem typowym "humanistą", ale od dziecka uwielbiałem komputery i rozkładanie wszystkiego na czynniki pierwsze... Za czasów "mojej szkoły" informatyka to był Paint i Office - Skoro sam nauczyłem się html'a, ubuntu też mi nie przeszkadza to może z "malinami" będzie podobnie - Przeszło 30 lat życia i trafiłem na Was - postanowiłem, że jednak zacznę od podstaw elektroniki. Bo jak coś zaczynać to "po całości" nawet jeżeli jest to tylko "4fun" i dla siebie.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

@Rikardo witam na forum i życzę udanych eksperymentów z programowaniem!

@Heniek cześć! Nauka elektroniki to dobry pomysł, będziesz mógł z łatwością majsterkować przy swoich drukarkach 🙂

@carowiec witam na forum 🙂

@arkadowy cześć Arek, witam na forum - cieszę się, że nasze kursy trafiają tez do humanistów 😉 Nauka elektroniki to świetna zabawa - powodzenia!

Link do komentarza
Share on other sites

Cześć! Mam na imię Łukasz i mam 37 lat, mieszkam w Sosnowcu. Z nudów postanowiłem razem z dzieckiem nauczyć się tego i owego. Zakupiłem Raspberry PI 4 Model B 4GB (nie od Was) oraz z osobna rzeczy z zestawu bez Raspberry od Was (te do kursu z Raspberry), więc tego jednego zestawu nie zarejestruje :/ oraz Kurs podstaw elektroniki I i II w przyszłości niedalekiej zakupię resztę  kursów :) Pozdrowionka

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Witajcie,
jestem Piotrek i od dawna chciałem się zająć elektroniką hobbystycznie. Na Forbota trafiłem próbując zrozumieć układ elektronicznego smyczka do gitary (który budowałem czysto na pałę ale się udało) - trzeba przyznać, że mało jest tego typu źródeł w internecie - to znaczy takich które by tak przystępnie tłumaczyły wszystko od podstaw. Mam co prawda już 30 lat ale może mi się uda czegoś nauczyć przed śmiercią 🙂
Moim celem jest dojść do momentu w którym zbuduję jakiś efekt gitarowy
który nie będzie najprostszym fuzzem i zrozumiem cały jego układ. W moim wieku z czasem jest raczej kiepsko ale zobaczymy, zestaw mistrza elektroniki zakupiony - może się uda.

Pozdrawiam i załączam zdjęcie "dzieła" o którym wspominałem wyżej - może kiedyś tu zajrzę i będę się z tego śmiać razem z wami 😉

94638346_231646371430064_100614496581582848_n.jpg

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

@xNYARLx witam na forum i życzę udanych eksperymentów z elektroniką 🙂 Zerknij również na nasz kurs micro:bita - może będzie ciekawy dla Ciebie i syna!

@Dombek cześć Piotrek, witam na forum! Ciesze się, że nasze materiały były pomocne i gratuluję działającej konstrukcji. Zachęcam do stałej aktywności na forum 🙂

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

3 godziny temu, Treker napisał:

@xNYARLx witam na forum i życzę udanych eksperymentów z elektroniką 🙂 Zerknij również na nasz kurs micro:bita - może będzie ciekawy dla Ciebie i syna!

@Dombek cześć Piotrek, witam na forum! Ciesze się, że nasze materiały były pomocne i gratuluję działającej konstrukcji. Zachęcam do stałej aktywności na forum 🙂

Ty wiesz... fajne to co zaproponowałeś... jak ogarniemy te dwa kursy z elektroniki to potem zabieramy się za kurs lutowania i ten trzeci kurs elekto mechanika chyba sie nazywa. No a potem będzie Raspberry i zakupię to co proponujesz 🙂 Pozdrowionka

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Cześć jestem Mieszko mam 40 lat, zawsze chciałem być elektronikiem ale zostałem humanistą z ciągotami do zagadnień technicznych. Lubie wiercić, ciąć, rozbierać komputery, razić siebie prądem (; aczkolwiek chciałbym więcej niż zamontowanie ledów pod kuchennymi szafkami, naprawieniem nocnej lampki czy wymianą tremo pasty w dziesięcioletnim laptopie (-: Zakupiłem kurs Mistrza Elektroniki i zaczynam pierwszy kurs. Pozdrawiam

Edytowano przez Cyniu
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Witam wszystkich.

Nazywam się Maciek mam 32 lata, interesuje się elektroniką od 11 roku życia. Elektronika miała duży wpływ na to co chciałem robić w przyszłości, tak więc z zawodu jestem elektronikiem. Od dwóch lat kiedy znajomy z pracy powiedział mi o Arduino UNO, zacząłem się interesować programowaniem mikrokontrolerów. Wcześniej tego nie robiłem bo tworzyłem dość proste układy albo od kiedy zostałem ojcem nie miałem na to zbytnio czasu, który mam teraz. Mam nadzieję, że niedługo przedstawię kilka swoich projektów, nad którymi pracuje. Na początek chciałbym przedstawić prosty projekt, ale mocno związany z ważnym aspektem programowania w Arduino. Mianowicie wgrywania bootloaderów do atmeg, dokładniej kilku rodzajów za pomocą środowiska Arduino IDE. Pozdrawiam wszystkich  i życzę owocnej pracy nad projektami, dzięki którym możemy wzajemnie poszerzać naszą wiedzę i wymieniać się doświadczeniami.

Edytowano przez Matthias
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

@Cyniu witam serdecznie na forum 🙂 To jesteś humanistą renesansowym, co umie wszystko czego się dotknie 🙂 Powodzenia w realizacji zadań z kursu!

@Matthias również serdecznie witam Macieju na naszym forum 🙂 Fajnie że tu trafiłeś, zachęcam Cię do udzielania się na forum i dzielenia się swoim doświadczeniem. Pozdrawiam! 

Link do komentarza
Share on other sites

Witam wszystkich 

Nazywam się Mateusz i obecnie uczę się informatyki a hobbistycznie zajmuje się również elektroniką i projektami na Arduino. Udało mi się zrobić własny projekt, jest to prosta ręka robota sterowana prze Bluetooth ale również posiada 2. opcje sterowania przez potencjometry. Chciałem podzielić się tym projektem ale po obejrzeniu niektórych wstawionych przez społeczność mój projekt wygląda jak z jakiegoś kursu o podstawach zabawy z Arduino. Oczywiście nie są to takie podstawy typu jak zapalić diodę albo jak podłączyć przycisk ale przyznaje że kod jak i sama budowa projektu jest bardzo prosta. I nie wiem czy mój projekt by się nadawał.

Link do komentarza
Share on other sites

@szyszek159 Cześć Mateusz, fajnie że tu trafiłeś 🙂

6 godzin temu, szyszek159 napisał:

Chciałem podzielić się tym projektem ale po obejrzeniu niektórych wstawionych przez społeczność mój projekt wygląda jak z jakiegoś kursu o podstawach zabawy z Arduino.

Poziom projektów jest tu zróżnicowany i prostych projektów wcale nie trzeba przekreślać. Dla przykładu, można by porównać Arduino z komputerem z i7 i stwierdzić, że autor tego pierwszego się nie zna 😉 Także myślę, że jeżeli włożyłeś w to wysiłek to warto się pochwalić.

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Cześć jestem Marcin prawie 40 na karku. Od wielu lat zawsze ktoś coś podrzuci do naprawy. Nie zawsze się uda metadą prób i błedów. Związany z informatyką a teraz także mocniej z serwisem producenta przyszła myśl aby nadrabiać stracone lata w których ominąłem szkołę elektroniczną. Najbardziej chciałbym poznać tajniki czytania schematów. Jednak teraz startuję z kursami od "0" bo wiem że to jest potrzebne w osiągnięciu chociaż podstaw poruszania się po schematach.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Stypendysta, witam na Forbocie! Moje pierwsze, nieporadne kroki na forum. Matura rocznik 1955; pierwsze kroki na PC, próba pomocy wnukom (szk. podstaw.) uczącym się w domu dziadków. Aruidno Uno i pierwsze, malutkie szkice, np. Światła drogowe - przejście dla pieszych - jezdnia itp. 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

@mapik cześć Marcin, witam na forum i życzę udanych eksperymentów z elektroniką - w razie problemów śmiało pytaj na forum 🙂

@Stypendysta witam na forum, mam nadzieję, że młodzież szybko chwyci podstawy programowania! Powodzenia we wspólnej nauce 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Witam serdecznie Sebastian 42l. kłania sie 🙂

zawodowo zajmuję sie obsługa łodzi Yachtów motocykli itp. Również hobbystycznie Karawaningiem i przy tych sprzętach często  mamy do czynienia z elektyką i elektroniką ... Jestem tutaj ponieważ mam potrzebę zagłębić się w temat jeszcze bardziej i mam zamiar zainteresować swą "latorośl" elektroniką i elektyką

 

 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.