Skocz do zawartości
Treker

Wątek zbiorczy: powitania użytkowników

Pomocna odpowiedź

Cześć!

Przez pewien artykuł w jednej z gazet popularnonaukowych, przemierzyłam otchłań Internetu aby dowiedzieć się, o co chodzi właściwie z tą robotyką i czy faktycznie jest możliwe skonstruowanie robota w warunkach domowych. I tak oto natknęłam się na forbot. Zakupiłam więc kurs podstaw elektroniki i jestem bardzo podekscytowana nową przygodą która właśnie się zaczyna. 😉

• Lubię! 2

(edytowany)

@menorzinho witam na forum 🙂 wszystko po kolei, fajnie że masz zapał do nauki! Powodzenia

@anders7 również serdecznie witam 🙂 fajnie że tu trafiłeś!

Dnia 22.05.2020 o 19:37, anders7 napisał:

Na codzień pracuję jako inżynier lotnictwa

Przyznam, że masz ciekawą pracę, a na pewno nietypową. Wracając do kursów i nauki, pozostaje mi życzyć Ci powodzenia, a jakbyś miał jakieś trudności to zachęcam do pisania na forum. Postaramy się pomóc 🙂 

@Lele witam na naszym forum 🙂 masz ciekawą historię rozpoczęcia swojej przygody z elektroniką. Sama elektornika jest na pewno zainteresowaniem wartym uwagi - w końcu tego jest teraz pełno w każdej dziedzinie życia. Także życzę Ci powodzenia i jakbyś miała jakieś trudności zachęcam do pisania na forum 🙂 

Edytowano przez Gieneq
  • Lubię! 1

Witam, chcąc nauczyć się programować mikrokontrolery znalazłem to forum i jestem zachwycony !!! Myślę, że dzięki temu miejscu dużo się nauczę ; )

• Lubię! 1

Witam

Mam na imię Rafał ,jestem studentem 3 roku mechatroniki. Swoją pracę inżynierską opieram na arduino stąd moja obecność na forum. 

Pozdrawiam 😉

• Lubię! 1

Witam wszystkich!

Jestem Marcin i na co dzień jestem programistą - pracuję przy grach VR. Nigdy specjalnie nie interesowałem się elektroniką, jednak w ostatnim czasie stwierdziłem, że czas dowiedzieć się co nieco na ten temat. Dzisiaj odebrałem zestaw Arduino i wykonałem pierwsze zadania bez większych problemów. Mam nadzieję, że uda mi się przejść cały kurs i zrealizować kilka małych projektów 😄

Pozdrawiam i początkującym życzę powodzenia 😉

• Lubię! 1

Cześć wszystkim!
Mam na imię Kacper i jestem początkujący w zakresie elektroniki. Przymierzam się do rozpoczęcia zabawy z Arduino 😉

• Lubię! 1

(edytowany)

@Querto witam na forum 🙂 cieszę się, że znalazłeś tu coś dla siebie!

@Brafalo97 również miło mi Cię tu przywitać, powodzenia w pisaniu pracy inżynierskiej 🙂 

@Krycha cześć Marcinie, witam Cię na naszym forum 🙂 fajnie że rozszerzasz swoją wiedzę, na pewno dobrze sobie poradzisz 🙂 a gdyby nasunęły Ci się jakieś pytania to śmiało pisz na forum!

@Kacperecki witaj Kacprze na forum! 🙂 

12 godzin temu, Kacperecki napisał:

Przymierzam się do rozpoczęcia zabawy z Arduino

W takim razie powodzenia! Nie jest to szczególnie trudne 😉 

Edytowano przez Gieneq

Witam wszystkich! Jestem fotografem oraz nauczycielem w Technikum Fotografii i Multimediów i rozpoczynam przygodę z Arduino. Wykorzystuję w swojej pracy oraz innych projektach druk 3D i mam nadzieję na rozszerzenie możliwości moich drukarek😄

• Lubię! 1

@koda40 również serdecznie witam na forum! 🙂 Powodzenia w nauce, w drukarkach 3D chyba najlepiej sprawdza się Raspberry Pi ale wiedza z Arduino też Ci się przyda.

Witam serdecznie.

Cieszę się, że mogę dołączyć do grona pasjonatów elektroniki.

Pozdrawiam wszystkich uczestników forum.

Tadeusz

• Lubię! 1

@Tad witaj Tadeuszu na forum 🙂 również miło mi Cię tu przywitać, powodzenia w nauce!

Dzień dobry, 

Zawędrowałem tu po co prawda udanej, ale bardzo rozpaczliwej próbie zlutowania końcówki DIN. Skoro kiepsko, bo kiepsko udało się tą końcówkę przylutować, naturalną koleją rzeczy człowiek zaczął się interesować tym, do czego świeżo uzbrojony kabel prowadzi. Tak trafiłem na kurs podstaw elektroniki i kurs lutowania. Co prawda moje zainteresowania to nie robotyka, a systemy audio, ale nigdzie nie znalazłem tak świetnie zrobionego kursu "for dummies". A, że apetyt rośnie w miarę jedzenia, nigdy nie wiadomo dokąd ta przygoda mnie zaprowadzi. 

• Lubię! 1

Witam wszystkich forumowiczów,

To mój powrót do elektronik po latach. Latach w PLC 😉

Zaczynam od STM32 i Maliny, choć wiem, że Arduino jest łatwiejsze. Ale łatwiejsze nie znaczy ciekawsze...

Sometimes to make a step forward, you need to make a  step back...

• Lubię! 1

Cześć Wszystkim !

Trafiłem na tą stronę szukając jakiś informacji nt. Raspberry Pi z którym chciałbym rozpocząć przygodę.

Czytając jednak różne wpisy na stronie stwierdziłem, że lepiej będzie rozpocząć od podstaw. Tym bardziej, że kursy (wraz z zestawami specjalnie przygotowanymi) mogą być fajną "zabawą" podczas pracy w trybie home-office (gdzie generalnie tego czasu jest trochę więcej dla siebie).

Także, od dzisiaj rozpoczynam naukę... mam nadzieje, że w niedługim czasie zacznę tworzyć własne "cuda techniki" 🙂 

W pierwszej kolejności marzy mi się wzmacniacz słuchawkowy własnego projektu 😄 

Pozdrawiam

Adam

• Lubię! 1

@lewikk witam na forum 🙂 fajnie że tu trafiłeś i chcesz się czegoś nauczyć. Dziękujemy tez za słowa uznania, to bardzo miłe. W razie problemów z realizacją zadań z kursów śmiało pisz na forum 🙂 

@jeryho1984 Również serdecznie witam na naszym forum 🙂 Fakt, STM32 jest trudniejsze ale można na tym więcej zdziałać, zatem wybrałeś ambitny temat. Też tak poza tematem, masz ciekawy nick 🙂 

@krakusek witam na forum!

7 godzin temu, krakusek napisał:

, że lepiej będzie rozpocząć od podstaw.

Tak to prawda, zwłaszcza jak nie miałeś wcześniej wiele do czynienia z elektroniką.

7 godzin temu, krakusek napisał:

mam nadzieje, że w niedługim czasie zacznę tworzyć własne "cuda techniki"

Powodzenia! Jak uda ci się coś zdziałać, to pochwal się na forum 🙂