Skocz do zawartości

Humanoid Sophia ma młodszą siostrę, która może budzić lęk


Komentator

Pomocna odpowiedź

Humanoid Sophia ma młodszą siostrę, która może budzić lęk

Roboty humanoidalne od zawsze przyciągały uwagę mediów. Nic więc dziwnego, że nowa wersja Sophii stała się hitem Kickstartera. Autorzy znacznie zmniejszyli oryginał i pozbawili go niektórych funkcji. Konstrukcja, która jest dedykowana dla dzieci przypomina jednak postać prosto z horroru.

UWAGA, to tylko wstęp! Dalsza część artykułu dostępna jest na blogu.

Przeczytaj całość »

Poniżej znajdują się komentarze powiązane z tym wpisem.

Link do komentarza
Share on other sites

Miałem okazję spotkać Sophię twarzą w twarz i faktycznie robot budzi mieszane odczucia - potwierdza się efekt doliny niesamowitości. Jednak w przypadku tego małego robota to chyba przesadzili, przecież ta "lalka" mówi, chodzi i wygląda jak postać z horroru. Wygląda jakby miała straszyć dzieci i budzić lęk, ale wcale nie tym, że jest podobna do człowieka tylko tym, że jest taka... "oryginalna". Czy tylko ja mam takie odczucia? 😄

Link do komentarza
Share on other sites

@Treker, ja też na początku jak zobaczyłem zdjęcie tytułowym trochę się wystraszyłem, postać z horroru, dosłownie. Nie wróżę sukcesu w sprzedaży (wprawdzie o gustach się nie dyskutuje), ale rzeczywiście, z robotami humanoidalnymi jest problem, powinny być hmmm... albo wyglądać naprawdę jak lalka (w tym przypadku) albo nie przypominać człowieka wcale. Ciekawe, czy było to założenie od początku, czy dopiero po złożeniu okazało się "miało być tak pięknie, a wyszło jak wyszło" - jak zazwyczaj bywa 😄 Wydaje mi się też, że z robotami niehumanoidalnymi takiego problemu nie ma wcale

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Ja jestem zdania, że im bardziej urządzenie przypomina wyglądem coś ludzkiego, tym bardziej człowiek czuje się niekomfortowo (czytaj bardziej się boi). Im urządzenie bardziej przypomina, no, gołe urządzenie, tym człowiekowi się wydaje bardziej przewidywalne, co więcej, człowiek chce zapoznać się z urządzeniem (konstrukcja na przykład). Dla przykładu, szkielet terminatora w pierwszym filmie wyglądał nawet przyjaźniej niż ta lalka - przypominał postać humanoidalną, aniżeli człowieka. Taka lalka powinna już prędzej wyglądać jak kupa prostokątnych blach poskręcanych w coś co jest robotem humanoidalnym. A potem dzieci mają różne zaburzenia psychiczne i inne mało ciekawe rzeczy... 

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Nic strasznego nie widziałem w laleczce, uważałem, że będzie hit, jednak pokazałem filmik mojemu 7 letniemu synowi któremu nic nie jest straszne, ale powiedział, że ta lalka jest straszna, okropna, w sensie budząca strach. 

Zdziwko, ale widocznie coś w tym jest... 

On, fan robotów i transformersów, nie chce takiej... 

Edytowano przez SOYER
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

i dlatego ludzie co projektują lalki biorą ciężkie pieniądze za to, że będą się podobać grupie docelowej.

akurat branżę znam i wiem, że po takim projekcie pan plastyk mógłby szukać roboty na budowie (i to nie z tych ładnych). jakiś garaż czy co...

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dnia 16.02.2019 o 16:42, SOYER napisał:

Nic strasznego nie widziałem w laleczce, uważałem, że będzie hit,

Ten głos Cie nie odstraszył? Jak dla mnie głos tego robota jest gorszy niż syntezator Ivona we wczesnych fazach rozwoju 😉

Dnia 16.02.2019 o 16:50, ethanak napisał:

akurat branżę znam i wiem, że po takim projekcie pan plastyk mógłby szukać roboty na budowie (i to nie z tych ładnych). jakiś garaż czy co...

Czyli mamy przepis na biznes 😉 Trzeba łączyć słabych, tanich plastyków projektujących lalki z dobrymi ludźmi od marketingu. Tutaj machina marketingowa ruszyła i już zebrano ponad pół miliona na ten projekt, a do końca jeszcze ponad 40 dni. Na pewno zbiorą kilka milionów 🤖

Link do komentarza
Share on other sites

34 minuty temu, Treker napisał:

 Trzeba łączyć słabych, tanich plastyków projektujących lalki z dobrymi ludźmi od marketingu.

Mówiłem o nieco innej branży (akurat nic wspólnego z robotyką) i zdaje się że wspominałem coś o grupie docelowej. To coś (lalka? robot?) jest dedykowane dla dzieci - ale to przecież nie dzieci wpłacają kasę na projekt - czyli osoby finansujące projekt to nie jest grupa docelowa.

Inaczej mówiąc: nie wiadomo ile by zebrali nie świadczy to o tym, czy grupie docelowej będzie się podobać czy nie. A znając życie dzieci będą musiały być szczęśliwe... tak jak w tym starym kawale:

Cytat

Spotyka się dwóch kolegow po paru latach niewidzenia.
- Cześć! Co u ciebie?
- A... ożeniłem się.
- O, to musisz być szczęśliwy!
- Tak, k..., muszę 😞

Link do komentarza
Share on other sites

E.. panowie, za dużo filmów o laleczce CHAKI oglądacie. Dla mnie ten robocik wcale nie jest przerażający. Bardziej mi przypomina kreskę i kolorystykę BLIZZARDA w grach StarCraft, specyficznie przerysowany koncept postaci. Tak naprawdę wszystko zależy od tego kto na czym był wychowany.

StarCraft.jpg

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.