KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Humanoid Sophia ma młodszą siostrę, która może budzić lęk

Humanoid Sophia ma młodszą siostrę, która może budzić lęk

Roboty humanoidalne od zawsze przyciągały uwagę mediów. Nic więc dziwnego, że nowa wersja Sophii stała się hitem Kickstartera.

Autorzy znacznie zmniejszyli oryginał i pozbawili go niektórych funkcji. Konstrukcja, która jest dedykowana dla dzieci przypomina jednak postać prosto z horroru.

Pamiętacie Sophię? To ten humanoid, który otrzymał obywatelstwo Arabii Saudyjskiej, a w mediach rozgorzała burza, gdy okazało się, że robot ma zagwarantowane więcej praw od kobiet mieszkających w tym kraju. Jego twórcy stworzyli właśnie miniaturową wersję robota, którą planują zacząć sprzedawać dzięki zbiórce trwającej na Kickstarterze.

Little Sophia ma niewiele ponad 35 cm wzrostu

Little Sophia ma niewiele ponad 35 cm wzrostu

Little Sophia, bo tak nazywa się robot, posiada duży wachlarz ekspresji i mimiki twarzy, potrafi śledzić wzrokiem swojego rozmówcę, rozumie ludzką mowę, potrafi opowiadać dowcipy, śpiewać, grać w gry i chodzić. Robota wyposażono także w kamerę, dzięki której użytkownik może zrobić sobie selfie, używając komend głosowych.

Little Sophia podobno świetnie sprawdzi się jako robotyczny kompan dla dziecka

Little Sophia podobno świetnie sprawdzi się jako robotyczny kompan dla dziecka

Do ciekawszych funkcji robota należy przede wszystkim możliwość jego programowania przy użyciu prostych, graficznych narzędzi. W Hanson AI Academy udostępnione zostaną tutoriale, dzięki którym każdy - niezależnie od wiedzy, umiejętności i wieku - powinien sobie poradzić z tym zadaniem. Oprócz tego, robot ma za zadanie także inspirować dzieci do rozwijania zainteresowań w kierunku nauki, technologii, inżynierii i matematyki.

Little Sophia może mieć ograniczone możliwości względem oryginału, ale z pewnością nie brakuje jej odpowiedniej reklamy i PR. Cel kampanii został przekroczony niemal dwukrotnie, a do końca pozostało ponad 40 dni. Czy projekt się powiedzie? Wszystko wskazuje na to, że tak. A czy Wy kupili byście takiego robota?

Tańczący Spot hitem internetu – nowości od Boston Dynamics
Tańczący Spot hitem internetu – nowości od Boston Dynamics

Od wczoraj w internecie rekordy popularności bije film prezentujący nowe możliwości Spota. Niezwykle sympatycznego robota kroczącego od Boston... Czytaj dalej »

Źródło: [1], [2]

ai, humanoid, kickstarter, projekt

Trwa ładowanie komentarzy...