Skocz do zawartości

Przekaźnik dźwięków


Konsalo

Pomocna odpowiedź

Dzień dobry, mam pytanie dotyczące przetwornika dźwiękowego lub czy w ogóle są takie dostępne. Mianowicie zależy mi na zlutowaniu układu, który zawierać będzie przekaźnik gdzie przecięcie kabelka włączy układ. Po uruchomieniu układu (przecięciu ww. kabelka) zależy mi żeby grała muzyczka (coś jak w kartkach na urodziny przy otwieraniu) lub lepiej nagrana muzyka.

20190910_124632.thumb.jpg.6c49852ce59e131e3ea4fcfb98d48c15.jpg

Coś takiego jak na zdjęciu, tylko zamiast żarówki będzie podpięty przekaźnik dźwięków.

Pozdrawiam serdecznie🙂

Link do komentarza
Share on other sites

A jakie konkretnie masz pytanie? Gdzie to będzie umieszczone?

Bo jeżeli chodzi o zrealizowanie wykrywania przecięcia kabelka to traktujesz to jako przycisk. Możesz wtedy napisać program, który będzie sprawdzał czy na przycisku/kabelku/wejściu zmienia się stan na przeciwny.

Jeżeli chodzi o odtwarzanie muzyki to są do tego biblioteki, które umożliwiają odtworzenie popularnych formatów zapisanych na karcie SD. Oczywiście jakość nie będzie powalająca, ale w porównaniu z kartką o której piszesz, to i tak będzie to coś.

Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)

Sprawa jest prosta, układ szeregowy, tylko nie ma pojęcia co zastosować na przekaźnik dźwięku, układ ma być jako niespodzianka na imieniny, przecięcie ma byc dokładnie przyciskiem żeby zaczął odtwarzać muzyczkę z kary SD (super opcja), jakość średnia ok może być, nie ma znaczenia, nawet jakieś 30 sek wystarczy 😉

Czy to trudna opcja napisać taki program? Można jakieś linki na takie gotowe biblioteki  [przekaźniki dźwięku] z karty SD żeby dołączyć do układu?

Pozdro.

Edytowano przez Konsalo
Link do komentarza
Share on other sites

Taki wyjdzie najtaniej (nie używałem), taki jest trochę bardziej skomplikowany (używałem, dość skomplikowana klawiszologia). Do obu można podłączyć bezpośrednio głośnik.

Linki do bibliotek i przykładów masz na stronach które podałem.

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.