Skocz do zawartości

Robot gąsienicowy PENETRATOR


Pomocna odpowiedź

W ciemności widać trochę czerwonego światła, zastanawiam się czy da się to zniwelować.

Moduł kamery kupowałem osobno a później dokupiłem lampy IR.

Ale widziałem w sklepach chińskich gotowe zestawy. 

Ogólnie cały projekt to składak. Nie jakiś gotowy zestaw.

Kadłub osobno kupiłem. Gąsienice osobno w częściach i reszta też osobno.

Zastanawiam się jeszcze nad detekcją przeszkód. Mam czujnik ultradźwiękowy. W drodze z Ali mam jakiś laserowy i czujnik inercji. Zobaczymy czy znajdą zastosowanie

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

(edytowany)

Słuchajcie. Mam pytanie, czy ktoś z Was przebrnął przez WebRTC, dokładnie chodzi mi o możliwość sterowania robotami z każdego miejsca poprzez mobilny internet i telefon w czasie rzeczywistym. Jestem w stanie komunikować się z robotem przy użyciu WebRTC datachannel z latencją ok 20-30ms natomiast cały czas mam problem żeby streamować obraz z robota w przeciwnym kierunku. Czy ktoś z Was poradził sobie z tym problemem?

 

 

VID-20220110-WA0007.gif

controller 2.png

Edytowano przez Arturo
Link do komentarza
Share on other sites

14 godzin temu, Arturo napisał:

natomiast cały czas mam problem żeby streamować obraz z robota w przeciwnym kierunku.

Problemem jest zupełny brak transmisji, czy chodzi Ci o jej jakość?

Link do komentarza
Share on other sites

Generalnie jeśli chodzi o stworzenie powiedzmy videochatu gdzie po obu stronach wykorzystuje się webrtc w środowisku js nie ma problemu, natomiast tutaj chodzi o komunikację miedzy robotem RPi3A a przeglądarką (mobilną/laptop)

po stronie operatora oczywiście js natomiast po stronie robota staram się okiełznać aiortc

jako signaling server używam Firebase (RTDB)

ogólnie działa, jestem w stanie przy pomocy signaling server stworzyć połączenie p2p w publicznym internecie i poprzez datachannel komunikować się w obie strony z minimalnymi opóźnieniami natomiast nie bardzo udaje mi się przesłać w ten sposób obraz z kamery

Niby 'ontrack' event się wywołuje, ekranik się "kręci" jak przy ładowaniu natomiast nie wyświetla. próbowałem zarówno ze streamem z kamery jak i z plikiem *.h264 ale ani jednego ani drugiego robocik nie chce przesłać do pana 😁

jak się orientujesz mogę pokazać kod...

Link do komentarza
Share on other sites

Ogólnie to WebRTC to trochę taki "Święty Gral" robotyki bo daje możliwość sterowania urządzeniami na odległość w sieci publicznej, w dodatku jako p2p z pominięciem serwerów tylko cały czas kuleje implementacja tego standardu, jest wolna amerykanka i jeśli chcesz użyć poza przeglądarką to się robi zabawa 😂

Link do komentarza
Share on other sites

4 godziny temu, Arturo napisał:

jak się orientujesz mogę pokazać kod...

Niestety nie miałem styczności z tym rozwiązaniem. Zapytałem, aby ułatwić innym osobom udzielenie pomocy, bo z Twojego pierwszego posta nie wynikało jakiego rodzaju jest to problem. Musisz poczekać, aż pojawi się tu ktoś, kto działał z tym oprogramowaniem 🙂

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.