Skocz do zawartości

Moduł zasilający MB102


KsD

Pomocna odpowiedź

Chciałem dzisiaj użyć moduł zasilający z tytułu do mojego projektu. Rozpakowałem, znalazłem zasilacz do niego. I szczerze mówiąc dobrze, że wziąłem miernik, bo potrzebowałem 5v a podaje prawie 11V. Jak sprawdziłem na regulatorze napięcia AMS1117 jest to samo na wejściu jak na i wyjściu. Czyli ewidentnie coś z nim jest nie tak. A dopiero dzisiaj rozpakowałem, z zamiarem działania.

Link do komentarza
Share on other sites

 

 

1 godzinę temu, KsD napisał:

Chciałem dzisiaj użyć moduł zasilający z tytułu do mojego projektu. Rozpakowałem, znalazłem zasilacz do niego. I szczerze mówiąc dobrze, że wziąłem miernik, bo potrzebowałem 5v a podaje prawie 11V. Jak sprawdziłem na regulatorze napięcia AMS1117 jest to samo na wejściu jak na i wyjściu. Czyli ewidentnie coś z nim jest nie tak. A dopiero dzisiaj rozpakowałem, z zamiarem działania.

Cześć,

używałem chyba ponad 10 takich modułów i zawsze działały OK. Zworki masz dobrze ustawione?

Pozdrawiam

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Na zworkach ustawiasz 5V lub 3.3V. I tam przecież nie masz możliwości ustawienia większego napięcia. No i skoro na regulatorze 5V na wejściu i na wyjściu jest +/- 10.62V. Zamówiłem z botlandu przy okazji a teraz taki numer 😕

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Że tak się tu wkleję ponownie bo zdaje się jakieś problemy techniczne miały miejsce. Wg. mnie masz zepsuty stabilizator 5V ja swój załatwiłem po godzinie zabawy z tą płytką 3.3v jednak przetrwał więc wymieniłem stabilizator  na ten w obudowie TO220 i dokręciłem do niego mały radiatorek. Działa mi to od lat i nie miałem z tym więcej problemów. Po prostu wymień stabilizator albo reklamuj choć myślę, że wymiana będzie i szybsza i tańsza i skuteczniejsza.

Link do komentarza
Share on other sites

Tak się składa, że często potrzebuje prądu na granicy możliwości tego stabilizatora więc tak to wygląda ;D, radiator jaki był pod ręką ale jeśli nie potrzebujesz więcej niż 1A prądu to będzie zbędny i sama obudowa wystarczy, ta nóżka pierwsza od lewej jest przylutowana do tego padu z tyłu resztę już widać.

Te stabilizatory mają to do siebie, że jak się bardzo nagrzeją to im się większe, jak to w DS nazwano, ripple robią czyli tętnienia dlatego radiator potrzebny przy większych prądach.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Gość
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.