Skocz do zawartości

Regulator PID w praktyce: śmigło-zabawka


Karor111

Pomocna odpowiedź

Artykuł dość ciekawy choć prawdę mówiąc spodziewałem się trochę lepszych opisów poszczególnych składowych. Tak naprawdę z artykułu w ogóle nie wynika czym są dane na wykresach w jaki sposób zostały zebrane itp. Mnie zaciekawił mechanizm anti-windup, ale nie dowiedziałem się w ogóle czym jest i jak został zrealizowany.

Ciekawie natomiast zrealizowałeś filmik z pokazaniem poszczególnych składowych, ale tak jak napisałem wcześniej zbyt mało szczegółów i podstawowych informacji co z czego wynikało jak np. początkowe nastawy wynikające z symulacji. W jaki sposób została przeprowadzona symulacja, w jakim środowisku, na podstawie jakich danych. Myślę, że te informacje w znacznym stopniu wzbogaciłyby ten artykuł.

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

(edytowany)
Dnia 26.03.2020 o 12:14, Sabre napisał:

Artykuł dość ciekawy choć prawdę mówiąc spodziewałem się trochę lepszych opisów poszczególnych składowych. Tak naprawdę z artykułu w ogóle nie wynika czym są dane na wykresach w jaki sposób zostały zebrane itp. Mnie zaciekawił mechanizm anti-windup, ale nie dowiedziałem się w ogóle czym jest i jak został zrealizowany.

Ciekawie natomiast zrealizowałeś filmik z pokazaniem poszczególnych składowych, ale tak jak napisałem wcześniej zbyt mało szczegółów i podstawowych informacji co z czego wynikało jak np. początkowe nastawy wynikające z symulacji. W jaki sposób została przeprowadzona symulacja, w jakim środowisku, na podstawie jakich danych. Myślę, że te informacje w znacznym stopniu wzbogaciłyby ten artykuł.

Osobiście bardzo nie lubię długich artykułów. Moim pomysłem dotyczącym tego było zainteresowanie i zachęcenie czytelnika do dalszego studiowania tego tematu. Jednak rzeczywiście, mogę przyznać rację, że artykuł jest, lekko mówiąc, lakoniczny. Im więcej razy go czytam tym więcej widzę rzeczy wartych do dodania, czy nieświadomie pominiętych. Przy moich kolejnych tekstach na forum postaram się, aby było lepiej. 😀

Edytowano przez Karor111
  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.