Skocz do zawartości

Premiera: Raspberry Pi 400 - Twój nowy PC all-in-one?


Komentator

Pomocna odpowiedź

Premiera: Raspberry Pi 400 - Twój nowy PC all-in-one?

Ostatni kwartał tego roku zapowiada się ciekawie dla fanów malinki. Dopiero co informowaliśmy o nowym Raspberry Pi 4 CM, a dziś znów premiera! Raspberry Pi 400 to zupełnie nowy format. Tym razem inżynierowie z Cambridge postanowili, że zintegrują Raspberry Pi z klawiaturą!

UWAGA, to tylko wstęp! Dalsza część artykułu dostępna jest na blogu.

Przeczytaj całość »

Poniżej znajdują się komentarze powiązane z tym wpisem.

Link do komentarza
Share on other sites

Ciekawy produkt - na pewno sprawdzi się w edukacji. Będzie też fajny gadżet do emulowania gier. Dziwię się tylko, że to nie bazuje na RPi 4 CM... aż się chyba prosi, aby właśnie ten moduł był w środku 😉

Link do komentarza
Share on other sites

1 godzinę temu, Treker napisał:

Dziwię się tylko, że to nie bazuje na RPi 4 CM... aż się chyba prosi, aby właśnie ten moduł był w środku 😉

Z modułem zawsze wychodzi drożej, a oni tego pewnie duże ilości chcą robić.

Szkoda, że nie ma normalnego portu HDMI, tylko znowu się będą na kablach bogacić...

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

2 godziny temu, Treker napisał:

Będzie też fajny gadżet do emulowania gier.

Eh to emulowanie starych gier 🤩 aż się pochwalę specjalnie: kiedyś malinkę obudowałem specjalnie MDF-em (niby nic wielkiego) ale fajda potem z naparzania w przyciski i sterowanie joystickiem była nie do opisania po podłączeniu do jakiegoś większego TV w połączeniu z 🍻 🍺

IMG_1393.JPG

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

@ethanak Są 3 USB: 1x 2.0 i 2x 3.0. Do tego 2x microHDMI - takie samo jak w innych mobilnych urządzeniach jak np. gogle FatShark Dominator HD. 

Już widzę jak na tym odpale emulgator C64 i zaczne kodować demka w assemblerze :D Nie wiem czemu ale tęsknię troche za tymi czasami...

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

29 minut temu, padcom napisał:

Są 3 USB: 1x 2.0 i 2x 3.0.

O, to nie to przeczytałem co trzeba 🙂

Właśnie doczytałem, że ktoś zrobił tutoriala do Orki i RPi4 bez monitora... ciekawa sprawa!

Link do komentarza
Share on other sites

"Jednak między przyciskami klawiatury, a całą elektroniką przygotowano miejsce na bardzo dużą, wyprofilowaną blachę, która pełni rolę radiatora. Wysoka temperatura nie będzie więc tutaj dużym problemem." - śmiem wątpić... Pi4 nawet w idle potrafi się rozgrzać - przy emulacji lub robieniu czegokolwiek nie wspominając. Szkoda że nie dodali małego wiatraczka który by chłodził układ.

Link do komentarza
Share on other sites

A tam, że grzeje się! - kwestia marketingu: nowy, fantastyczny RPi z podgrzewaną klawiaturą 😉
Czołem wszystkim! zdaje się, że to mój pierwszy post, choć na Forbota zaglądam dość często.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

12 godzin temu, MarcinP napisał:

śmiem wątpić... Pi4 nawet w idle potrafi się rozgrzać

Krótki test temperatur zaczyna się na 10 minucie jak ktoś jest bardzo leniwy to można od razu przewinąć do 10:30 i wyciągnąć z tego jakieś wnioski.

 

 

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.