Skocz do zawartości

Premiera: Raspberry Pi 400 - Twój nowy PC all-in-one?


Komentator

Pomocna odpowiedź

4 minuty temu, Elvis napisał:

Jak dla mnie Rpi4 nie zastąpi laptopa

W moim przypadku akurat może - jeśli na tym uruchomię przeglądarkę żeby kupić coś na Aledrogo czy połączyć się z OctoPrintem, LO do napisania jednostronnicowego pisemka, jakiś player video co potrafi odtworzyć materiał z sieci wewnętrznej, ew. Audacity do jakichś prostych zabaw z dźwiękiem, to taka maszynka mi wystarczy. Przy czym mogę mieć np. jedną kartę z systemem do celów jak wyżej, i drugą do swoich eksperymentów...

Tyle że jak wspominałem, do swoich Flatronów tego czegoś tak łatwo nie podłączę 😞

 

Link do komentarza
Share on other sites

4 godziny temu, ethanak napisał:

W moim przypadku akurat może - jeśli na tym uruchomię przeglądarkę żeby kupić coś na Aledrogo

Tyle, że za 400 zł, na tym Aledrogo kupisz laptopa w znośnym stanie, który będzie miał monitor, klawisze, dysk i napęd. I będzie kulało się całkiem znośnie z linuksem, np coś z Intelem I3. Ale co kto lubi. Jeden kupuje rower za 120 tys, drugi za tą sumę wybierze samochód, np Lexusa. I jedno i drugie ma swoje zalety i swoje wady. Tyle że malinie kończą się zasilacze - ostatni model wsysa bodajże 3.2 A do płynnej pracy.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Osobiście Malinę kocham za super obsługę Node-Red. Jest dla mnie centralą wielu urządzeń bez bawienia się w pisanie skryptów w pythonie. Blokami gotowych komend sterujesz i wyświetlasz wszystko co chcesz. Dobra współpraca z MQTT. W tym wypadku powiem szczerze - Chudy ale Byk

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dnia 4.11.2020 o 21:55, mamber1 napisał:

Tyle że malinie kończą się zasilacze

Spokojnie po to wymyślono PD żeby się nie skończyły. Teoretyczne 20V, 5A i mamy 100W grzałkę 😄 USB-C już jest na pokładzie, może kolejne wersje będą wspierać PD na wyższe napięcia.

Link do komentarza
Share on other sites

@HUBERT21337 witam na forum 🙂

12 godzin temu, HUBERT21337 napisał:

P.S.Ciekawe czy dałoby wymienić rasberry Pi 4 na starsze modele malinki?

Raczej nie, w artykule są zdjęcia wnętrza - widać tam, że w klawiaturze znajduje się płytka, która fizycznie zupełnie nie przypomina RPi4. Nie ma więc łatwiej możliwości podmiany tego co siedzi w środku klawiatury.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Na forum chyba nikogo z Botlandu nie ma. Ale może ktoś tu ma przecieki, z czego wynika opóźnienie dostawy i na ile realny jest podany w sklepie termin (w jednym to grudzień, w drugim... luty)? W sklepie niemieckim wersja EU jest dostępna niemal od ręki (przynajmniej tak podaje strona).

Edytowano przez Leander
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.