Skocz do zawartości

Headcrab


Pomocna odpowiedź

(edytowany)

to już chyba bardziej by mi leżało zrobić 4 płytki, po jednej na nogę. sprawa do przemyślenia (warto wspomnieć, że st wstrzymało produkcję wszystkich uc serii stm32f, to i bym musiał tutaj kombinować)

edit: jednak uznaję, że stm powinien być pośrednikiem między malinką (postulatorem) a nogami/czujnikami (efektorami i receptorami), to jest, stm będzie realizatorem, a nawet optymalizatorem w jednym - nawiązując do literatury Mazura. Gdybym miał robić nogi jako osobne moduły, to tak, myślę że bym to rozdzielił na płytki (tym bardziej że jlcpcb robi 50x50 4-warstwowe za 2$, z czego kiedyś skorzystam). Także zostaję przy opcji głównego stma, ale dzięki za podpowiedź.

edit2: tmc7300.

Edytowano przez Leoneq
Link do komentarza
Share on other sites

Dnia 13.11.2021 o 20:14, Leoneq napisał:

st wstrzymało produkcję wszystkich uc serii stm32f

Daj linka. Bo szukałem w google i jedyne newsy jakie znalazłem to sprzed 1.5 roku o chwilowym i tylko o 50% ograniczeniu produkcji.

Link do komentarza
Share on other sites

ogólnie to teraz myślę nad tensometrami. miały być przetworniki HX711, ale one są ciutkę "ułomne" - znalazłem takie dwa układy, i nie wiem na który się zdecydować. ADS1256 drogi u mousera, ale tani u chińczyka; MCP3564 u mousera dość tani, nie ma u chińczyka. Dość podobne do siebie, wydaje się nawet że MCP lepszy, w co nie mogę uwierzyć i szukam. Może ktoś pomoże.

https://www.ti.com/lit/ds/sbas288k/sbas288k.pdf?ts=1611893390067&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.google.com%2F

https://pl.mouser.com/datasheet/2/268/MCP3561_2_4_Family_Data_Sheet_DS20006181C-2257924.pdf

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

(edytowany)

image.thumb.png.99d5851015efb477fc06a0b64d7d42f5.png

Kolejny schemat, dość ogólny, ale mam nadzieję opisujący robota w całości. Terminologia zgodna z książką Mazura: dla systemu, a w nawiasach, dla systemu autonomicznego. Biorę się za dalsze rozpisywanie - i jak już będę wiedział co i jak mniej więcej, zacznę prowadzić dokumentację (oczywiście zaczynając od teorii, bo zanim PCB się znajdzie i części pojawią to trochę minie..)

edit: zapomniałem o kierunku strzałek, ups...

Edytowano przez Leoneq
Link do komentarza
Share on other sites

Po zrobieniu schematów takich jak ten powyżej, potem zacząłem robić schematy elektroniczne, potem mechaniczne.. aż uznałem że wszystko jest źle i robię WSZYSTKO po swojemu. Jak się uda to będzie frezowana noga, ale z momentem powyżej 0.5Nm, wdg. obliczeń. Będzie przez to odrobinę cięższa. Silniki bezrdzeniowe klasy 1215, zobaczymy czy prototyp z drukarki wyjdzie.

image.thumb.png.18becd9f322cfaa3b21922362e048983.png

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Doceniam samą pomoc, pomocy nigdy za wiele. Muszę jeszcze powiedzieć że nie mam za bardzo pomysłu na ten enkoder bournsa (biały potencjometr). Otwór jest kształcie litery D (pod zfrezowany wał), z kolei łożyska przynajmniej powinny się stykać całą powierzchnią z wałem, co mnie zmusiło dać potencjometr "za" granice korpusu. Nie wiem do końca czy można to lepiej rozwiązać, czy zwyczajnie dać się męczyć łożyskom.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.