Skocz do zawartości

Licznik do owijarki bel


H1M4W4R1

Pomocna odpowiedź

Podoba Ci się ten projekt? Zostaw pozytywny komentarz i daj znać autorowi, że zbudował coś fajnego!

Masz uwagi? Napisz kulturalnie co warto zmienić. Doceń pracę autora nad konstrukcją oraz opisem.

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

18 minut temu, ethanak napisał:

@H1M4W4R1 fajny przykład do pokazania, do czego mogą służyć dwa rdzenie.

Teoretycznie wystarczyłby jeden 😉 I tak mocy obliczeniowej jest aż za dużo względem tego pojedynczego przerwania ale nie miałem kondensatora kompensującego drgania styków na kontaktronie, więc łatwiej było zmienić software niż hardware... (zwłaszcza mając drugi wolny rdzeń w gratisie)

Link do komentarza
Share on other sites

@H1M4W4R1 dobra robota, małe sprostowanie;), wprawdzie nie wiem jak mówią w Twojej okolicy, ale raczej nie zwijają belek tylko bele, ew. bale, choć to ostatnie to też niekoniecznie. Zdrobnienia od "jedna bela", "dwie bele", "wiele beli", to nie znam...😂

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Taka historia: w zeszłym roku w moich okolicach był taki przypadek że ta duża "belunia" uciekła gaździe łąki na stoku i rozwaliła przyczepę campingową, szczęście w nieszczęściu że w przyczepie nikogo nie było. Także nigdy nie wiesz kiedy natura nieożywiona zapragnie cię zabić 😄

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

6 godzin temu, SOYER napisał:

dobra robota, małe sprostowanie;), wprawdzie nie wiem jak mówią w Twojej okolicy, ale raczej nie zwijają belek tylko bele, ew. bale

baloty; zwał jak zwał, ważne, że (chyba) każdy wie o co chodzi 😛 

Link do komentarza
Share on other sites

Dnia 23.08.2021 o 12:40, ethanak napisał:

@_LM_ oczywiście - gpio_put_masked(), gpio_set_dir_masked(), ogólnie cały rozdział 4.1.10.4 z dokumentacji.

@H1M4W4R1

O jaka dokumentację chodzi? Zawsze chciałem zapoznać się z maliną, ale jakoś tak nigdy mi po drodze nie było. Wszystkie te opisy, tutoriale, jakieś takie dziwne a może to ja jestem dziwny skoro nic mi nie pasuje 🤪

Fajny projekt choć faktycznie byle Atmega ogarnęłaby sytuacje w 10% swojej mocy 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

31 minut temu, Tom277 napisał:

Fajny projekt choć faktycznie byle Atmega ogarnęłaby sytuacje w 10% swojej mocy 🙂

Z tym, że ATMegi nie miałem w szufladzie, a Pico szufladę 😛 Brałem co było pod ręką, poza tym patrząc na obecne ceny 328P to nawet bez zastanowienia brałbym i tak Pico...

Link do komentarza
Share on other sites

Cytat

Ale chodzi Ci o "zwykłą" malinkę (mikrokomputer) czy Pico (mikrokontroler)?

Zawsze myśląc o malinie mam na myśli tradycyjne RaspberryPi, ale Pico tę jest mocno interesujące. Obecnie dla mnie to całkowicie obcy temat, prócz podstawowych informacji, które zna każdy kto kreci się w koło mikrokontrolerów nie wiem nic.

Link do komentarza
Share on other sites

Witam,

Fajny projekt, bo pokazuje że stare (ale jare) wyświetlacze LED mają wciąż sporo zastosowań i tutaj akurat super się sprawdzą.

A teraz uwagi:

1. Piszesz "Wyświetlacz jest sterowany przy użyciu wzmacniaczy w formie pojedynczego tranzystora." - trochę niedokładnie bo tranzystory tutaj akurat niczego nie wzmacniają tylko przełączają segmenty 🙂

2. Z czego układ jest zasilany? Jeżeli z baterii 9V to fajnie byłoby jednak pokusić się o przetwornicę impulsową, z 9V na 3,3 byłby niezły zysk a tak mimo wszystko sporo mocy idzie niepotrzebnie "w powietrze".

3. Jak z obudową, czy użyjesz tej oryginalnej ze zdjęcia w opisie czy jakiejś innej? Fajnie, że nie musisz sie tym przejmować ale myslę że każdy z nas zawsze stoi przed problemem jak urządzenie dobrze obudować i wszelkie pomysły podpowiedzi czy sprawdzone rozwiązanie tutaj byłoby super pokazać.

4. Co jeśli bateryjka "padnie" podczas pracy i trzeba ją wymienić, czy zastanawiałeś się nad zapisem w EEPROMie i wznowieniem pracy od poprzedniej wartości?

Tyle przyszło mi do głowy.... pomijam już pomysł dorobienia diody podświetlającej oryginalny wyświetlacz w liczniku 😝

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.