Skocz do zawartości

Fiubot III


S-View

Pomocna odpowiedź

Robocik B.Fajny 🙂 Zmieniłbym tylko te śruby na tuleje dystansowe i robot jak ta lala ;d Mógłbyś zamieścić plik Eagle'a?

Nie rozumiem Treker czemu się czepiasz każdego mojego postu bez względu na treść?!

\/

Link do komentarza
Share on other sites

Mam link gdzie sie znajduje projekt płytki moge posłac na meila:) jak co pw;)

No musze jakies tulejki poszukac;) Moze uda mi sie go wniesc do pracy tzn wniesc to nie problem tylko jak go wynies

W pracy w sumie mam duzo czasu linie jest gdzie zrobic;) tylko problem z wyniesieniem

Więc zaktualizowałem pierwszy post. Dziś udało mi sie go zabrać do pracy:D i nie bd miał problemu z wyjsciem:) choć troche załatwiania było.

PiD został podregulowany predkość jest ustawiona na 150/1023 od jutra zabieram sie za przyspieszenie i jeszcze wieksza precyzje:)

Link do komentarza
Share on other sites

Całkiem udana konstrukcja, proponowałbym zrobić nową lekko dłuższą tasiemkę do czujników, którą można by przeprowadzić pod lipolem i wyciągnąć z tyłu płytki, będzie optycznie znacznie lepiej wyglądać 🙂. Śruby według mnie są całkiem niezłą alternatywą dla dystansów, choć może nie tak wygodne, sam używam śrub M2, M2,5, M3 z plastikowymi tulejkami jako dystanse.

Mam pytanie co do nowego filmiku z poprawionymi wsp. PID'a. Na filmie przedstawiony jest przejazd z PWM ustawionym na 150/1023? Z tego wynika, że na te silniki podawane jest napięcie około 1V, a LF całkiem szybko jedzie. (150/1023=0,15 0.15*(7,4-1,4)=0,9V)

Nie miałem okazji testować tych silników dlatego pytam.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Całkiem udana konstrukcja, proponowałbym zrobić nową lekko dłuższą tasiemkę do czujników, którą można by przeprowadzić pod lipolem i wyciągnąć z tyłu płytki, będzie optycznie znacznie lepiej wyglądać 🙂. Śruby według mnie są całkiem niezłą alternatywą dla dystansów, choć może nie tak wygodne, sam używam śrub M2, M2,5, M3 z plastikowymi tulejkami jako dystanse.

Z taśmą już też tak kombinowałem ale... zrobienie nowej to żmudna robota:P przyznam sie że mi sie nie chce he ale dzieki za podpowiedz:). Może jak bd sie wybitnie nudzić to takową zmiane zrobie.

Co do montażu płytki to już zrobiłem tulejki z białej obudowy długopisu:) zdjęcia dam wkrótce. obniżyłem także ją czyli jest 0.5mm niżej. Lipola dałem przed nią tak że lekko wsuwa się pod płytke a zarazem płytka go trzyma przed wypadnięciem... Skróciłem także tył bo płytka była za bardzo z tyłu i czasem go przeważało wiec o 1.5 cm płytka wraz z lipolem który już nie jest pod a przed poszło do przodu:)

Mam pytanie co do nowego filmiku z poprawionymi wsp. PID'a. Na filmie przedstawiony jest przejazd z PWM ustawionym na 150/1023? Z tego wynika, że na te silniki podawane jest napięcie około 1V, a LF całkiem szybko jedzie. (150/1023=0,15 0.15*(7,4-1,4)=0,9V)

Nie miałem okazji testować tych silników dlatego pytam.

Film jest nagrany na ustawieniu 150/1023 startowym, jednakże mam w programie zabezpieczenie przed wyjsciem poza zakres PWM'a i by nie było wartości ujemnej PWM ustawione na 200/1023 i 0/1023 więc w sumie prędkość jest 200/1023.

Próg jest już po PiD czyli zaraz po progu wartości trafiają do zmiennych które odwołują się bezpośrednio do prędkości danego silnika.

Czyli np gdy po algorytmie PiD wartość prawego silnika będzie 220 to po przejsciu przez zabezpieczenie daje maks 200/1023

A gdy dla lewego silnika wyjdzie np - 30 to wartość będzie 0/1023.

Mam nadzieje że to jasno wytłumaczyłem

Nie daje progu 1023 bo to nie realne przy tym algorytmie i wartosciach PiD'a a bez zabezpieczenia może i by nie doszło aż to 1023 ale lepiej działa jak ono jest;)

Edit:

Więc tak taśmy na szczęscie starczyło:D więc jest tak jak sugerowałes:)

No i plastikowe tulejki:)

Zdjęcia w pierwszym poście

Link do komentarza
Share on other sites

Dziś udało mi się go trochę poprawić program:) Nie jest już źle

Ale jeszcze postaram sie szybciej:)

Prędkość ustawiona na 400/1023

Niestety tam nie da rady szybciej. Jest za ślisko... podłoże jest tak jakby emalią wylane he

Wiec tam to jest maks co z niego można wyciągnąć, zreszta widać ze na zakrętach tak jakby lekko tracił przyczepność

Link do komentarza
Share on other sites

Tak zrobie to w domu bo tam nie ma ani po co jest tak ślisko no chyba zeby go puścić powoli...

U siebie mam trase na pilśni a zamiar mam kupić ze sklejki coś grubszego aż takie drogie to nie jest;) a tym bardziej ze na hurtownie mam 100m

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.