Skocz do zawartości

Fiubot III


S-View

Pomocna odpowiedź

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Na amperaż można przymknąć oko jeżeli nie będziesz ładował powyżej podanego na zasilaczu (jeżeli wyżej to ładowarka się wyłączy ba ma zabezpieczenie). Ale napięcie nie może przekraczać 16v.

Link do komentarza
Share on other sites

Najprościej i najtaniej z zasilacza z komputera... Łaczysz dwa piny i hula:) Tylko patrz jaki ma amperaż przy 12V... ja sie jeszcze niespotkałem z żadnym poniżej 5A

Możesz także zakupić kosztuje około 45-60 zł zasilacz 12V 6A wykorzystwane do niektórych LCD ja mam taki przy starym monitorze:)

Link do komentarza
Share on other sites

Troche zmian nadeszło:)

Więc tak denerwowała mnie konstrukcja oparta na plexi

Dlatego też własnoręcznie wyrzeźbiłem ją z blachy aluminium 2mm

Własnoręcznie ponieważ jak mi powiedzieli cene zrobienia takich podwozi

to kopara mi opadła 🤯 za wyciecie z atkuszu 2m x 1m ile sie da oczywiscie

to koszt arkuszu około 200zł + 120 zł wycięcie... ale po co mi tyle podwozi?

Wiec kupiłem kawałek 20cm x 20 cm i wyciąłem i obrobiłem sam:)

Koszt? 15 zł🙂

Doszły także naklejki Diody:)

Nagrałem także film z usprawnionego i to o wiele PiD'a problem który z nim miałem to czas pętli... Teraz już wiem ze i to ma znaczenie i to znaczne:)

Zapraszam do komentowania:)

Link do komentarza
Share on other sites

S-View, robot jeździ płynniej, ale na ile ta płynność wynika z poprawy algorytmu, a na ile ze wzrostu masy całego robota, przez co wzrosła bezwładność. W czym przeszkadzało ci poprzednie podwozie, że zmieniłeś je na aluminium, na którym dodatkowo bardzo łatwo o jakieś zwarcie.

Link do komentarza
Share on other sites

Zmieniłem na aluminium ponieważ plexi przy uderzeniach szybko sie uszkadza poza tym było to plexi dmuchane i przy mocowaniach silnika widać, że się wygina...

No jedno z najlepszych ustawień PiD:) Niestety jest tam ślisko i musze to wytesować na płycie na jakiej bedą zawody... Po później moge sie ździwić

Link do komentarza
Share on other sites

Nagrałem także film z usprawnionego i to o wiele PiD'a problem który z nim miałem to czas pętli... Teraz już wiem ze i to ma znaczenie i to znaczne:)

Mógłbyś się podzielić rozwiązaniem tego problemu? Sam próbuję teraz dobrać nastawy PIDa i niestety, średnio mi to idzie... dla niskiej prędkości, rzędu 260/1023 jestem w stanie dobrać je w taki sposób, że robot trzyma się całkiem dobrze linii, niestety, dla wyższych jest to dość trudne... głównym problemem jest spore oscylowanie, co ciekawe, jak puszczę robota na prostej to jedzie idealnie po niej, później ma problem z ostrym zakrętem, ale udaje mu się kontynuować jazdę, jednak od tej chwili nie powtórzy już idealnego przejazdu po linii prostej, tylko wpada w oscylacje wokół niej.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.