Skocz do zawartości

nanab

Pomocna odpowiedź

Teraz to ma sens. Widziałem już takie rozwiązanie w jednym robocie i faktycznie jeździł w miarę szybko, ale nie sądziłem, że taka przeróbka ma aż taki potencjał. Może to tania i dobra alternatywa dla wszędobylnych pololu?

Może i alternatywa, ale pod warunkiem, że przerobisz te serwa tak dokładnie, że będą miały bardzo zbliżone parametry, wręcz identyczne. A tu łatwo o dowolny błąd.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

bolcman w pierwszej wersji kolega nanab zastosował pakiet Litowo-Polimerowy składajacy się z dwóch ogniw (2S1P). Typowe napięcie takiego pakietu wynosi 7,4V.

W drugiej wersji jest to pakiet złożony z trzech ogniw. Napięcie wynosi 11.1V.

BTW.

Na forum jest świetny artykuł o tym, autorstwa KD93 i polecam ci go przeczytać 😉

Link do komentarza
Share on other sites

mam 2 konta jedno jest do usunięcia bo miałem problemy z hasłami.

spróbowałem zrobić sobie takie cudeńko tylko ze wsadziłem silniki z przekładnia 1:21.

problem jest następujący: po podłączeniu zasilania diody mrugają i zaczyna jechać do przodu, niestety nie reaguje na linie tu pojawia się pytanie: czy taśma łącząca 2 płytki jest przełożona o 180 stopni?(w sęsie jak położę obie płytki do góry lutami to połączenie jest bezpośrednie czy ze skręceniem taśmy?)

Link do komentarza
Share on other sites

To można wywnioskować ze schematu i projektu płytki PCB, którego musiałeś użyć skoro zbudowałeś takiego samego robota. Nie chce mi się ściagać zipa i sprawdzać, ale to dość elementarna rzecz którą łatwo sprawdzić.

Link do komentarza
Share on other sites

Czy w tej konkurencji (LF) dozwolone jest mapowanie trasy w pamięci robota? Nic chyba o tym nie ma w regulaminach - przynajmniej ja nie zauważyłem. Taka technika pozwoliłaby na znaczną poprawę osiągów "wydłużając" nos z czujnikami robota do długości.. całej trasy. W pierwszych eliminacjach wystarczyłoby nauczyć się kolejności i parametrów poszczególnych segmentów trasy (kilka okrążeń "treningowych" na pewno poprawiłoby dokładność i ocenę stanu podłoża), przeliczyć optymalny tor i.. jazda.

Czy wolno tak zrobić?

Link do komentarza
Share on other sites

Trasę można zapisywać. Można nawet wpisać ją ręcznie.

To mnie zaskoczyliście, cały czas myślałem że regulamin tego zabrania i dlatego jest tak mało linefollowerów z enkoderami 🙄.

Przy okazji: ładny offtop się w temacie zrobił.

Link do komentarza
Share on other sites

Ja też jestem zaskoczony. Trochę wydaje mi się to "nieetyczne" i niezgodne z duchem tej konkurencji ale cóż. Aż dziwne, że nie widać (moim zdaniem) korzystania z tej furtki na zawodach. Takiego robota chyba dałoby się poznać już na drugim przejeździe. Choć z pewnością ktoś już nad tym pracuje bo przecież konkurencja nigdy nie śpi..

Przy okazji: może zrobić nowy temat?

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.