Skocz do zawartości

Ogólnie o robotach MicroMouse


Treker

Pomocna odpowiedź

Faktycznie jak zabrałem 0.5mm to ciężko może być w kontakcie ze ścianą. Mam jeszcze jedno pytanie. O moduł np BT do debugowania wlutowany na stałe. Ktoś się będzie czepiał jeżeli będzie przesyłał np "skan" labiryntu podczas przejazdu po labiryncie oczywiście robiąc to autonomicznie.

@EDIT: jest gdzieś może tutoral jak krok po kroku zbudować i zaprogramować ? (bardziej chodzi mi o nakreślenie drogi niż gotowca)

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Link do komentarza
Share on other sites

Witam,
mam dosyć dziwne pytanie odnośnie czujników. Czym się kierować przy ich wyborze? Co do długości fali wszystko jasne, ale na co jeszcze zwracać uwagę? Kupię kilka różnych rodzajów i będę testował. Ogólnie chodzi o to czy wybór diody i fototranzystora jest elementem kluczowym w mm.

Link do komentarza
Share on other sites

Najłatwiej skorzystać z rozwiązań stosowanych w innych robotach MM. Jeśli chodzi o parametry diody to ważny jest kąt świecenia, maksymalny prąd w pracy ciągłej lub impulsowej, ilość emitowanego światła. Do tego jeszcze ważne są czasy narastania prądu w diodzie i fototranzystorze.

Link do komentarza
Share on other sites

Mam do was 2 takie pytania.

1) Dotyczące enkoderów - otóż znalazłem enkodery Pololu (Magnetic Encoder Pair Kit) i chciałem zapytać czy warto je brać pod uwagę do Micromouse oraz czy dobrze myślę że enkoder ma 12 impulsów na 1 obrót magnesu czyli po zastosowaniu np silnika 1:50 do pełnego obrotu koła będzie to 50*12 impulsów czyli 600 impulsów na obrót ?

2) Szukam jakiegoś kodu przykładowego kodu wsadu do micromouse ważne żeby był z jakiegoś działającego, potrzebuje do analizy oraz jako wstępu do zrobienia swojego. Może ktoś udostępnił w celach edukacyjnych a ja do tego nie dotarłem.

Link do komentarza
Share on other sites

Chyba pierwsza 4 kołowa mysz w polsce (mogę się mylić) ale na pewno jest ładnie wykonana, właściciel jest z Politechniki Wrocławskiej, Silniczki Faulhabery 1717T ale w jakiej wersji to nie wiem. Generalnie były fajne myszki tylko szkoda że nigdzie nie są opisane.

foto z robomaticon 2016

__________

Komentarz dodany przez: Treker

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.