Skocz do zawartości

Ogólnie o robotach MicroMouse


Treker

Pomocna odpowiedź

Nie, magnesy będą na osi kół. Docelowo będą tam siedzieć as5145B ale pod ręką mam póki co tylko AS5040. Odnośnie myszy Ng Beng Kiat - zauważcie że on ma magnesy ferrytowe, które są znacznie słabsze od neodymek.

MatManiak, zmieniam koncepcję bo tamta mysz mi się "wysrała" i uznałem że i tak trzeba będzie przerzucić się na arm'y więc zrobiłem to teraz.

Link do komentarza
Share on other sites

Odnośnie myszy Ng Beng Kiat - zauważcie że on ma magnesy ferrytowe, które są znacznie słabsze od neodymek.

To prawda, ciekawy jestem skąd wziął takie magnesy bo trochę neta przeszukałem za jakimiś, które by pasowały do enkoderów, ale nie były neodymowe.

Link do komentarza
Share on other sites

Również jestem ciekaw, ale on pochodzi z Azji, gdzie wszystko dostaniesz po prostu na rynku 😋

[ Dodano: 02-10-2012, 11:07 ]

A gdyby tak neodymki zeszlifować? Do grubości 1mm? ktoś reflektował nad takim czymś?

Link do komentarza
Share on other sites

A gdyby tak neodymki zeszlifować? Do grubości 1mm? ktoś reflektował nad takim czymś?

Nie da się zeszlifować magnesów neodymowych bo są one wykonane ze sprasowanych proszków i celowo powleczone niklem. Jak go zaczniesz szlifować to się po prostu rozsypie.

Znalazłem i kupiłem te magnesy, trochę drogo wyszło, no ale to jedyny typ jaki znalazłem pasujący. Powinny się spisywać idealnie. Z tym, że są z lepszego materiału zrobione, więc nie wiem ile osłabnie pole magnetyczne przez to, że są one cieńsze.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Tutaj jest neodymek namagnesowany wzdloz średnicy: http://magnesy.eu/mw_6a_x_2,5__n35h_-_magnes_neodymowy-t-1954.html . Chyba jako jedyny w całej kolekcji walcowych w tym sklepie. Nie wiem rozmiar chyba jest ok, bo zdaje się, ze w dokumentacji 6mm średnicy sa zalecane (nie nam teraz pod ręką, a piszę z tel.).

Link do komentarza
Share on other sites

Oj, faktycznie! Przepraszam Cię, nie zauważyłem tego posta. Chcialem pomoc, bo też kiedyś szukalem magnesów do enkodera. Swoją drogą tam zamówienie chyba za 20zl musi być, by je zrealizowali... Jakbyś zamawiał takie magnesy, daj znać, to tam się dorzucę do zamówienia i wezme ze 4 takie magnesy.

Link do komentarza
Share on other sites

Ok, nie ma problemu, możliwe, że w przyszłym tygodniu się do nich przejadę, bo planowałem zakupy od dłuższego czasu. Gdyby ktoś chciał jeszcze to mogę odsprzedać po kosztach bo zamówienie u nich minimalne to prawie 50zł.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.