Skocz do zawartości

Ogólnie o robotach MicroMouse


Treker

Pomocna odpowiedź

To chyba błąd, bo nawet zakładając przyspieszenie 10g (mało realistyczne, nie ma spojlerów, turbinki itd.), musiałby przyspieszać 30s, a w tym czasie przejechałby 45km 😉 a autostrady i pasy startowe nie mają wystarczająco równej nawierzchni na takiego robocika. Pewnie miało być 3.000m/s - co i tak jest bardzo szybko.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Pod względem mechanicznym micromouse'y Kato San są niesamowicie dopracowane.

Kirin po labiryncie już jeździ? 😉 Czy na jakim etapie jesteś? Na czym, w jakich warunkach testujesz nieliniowe sterowanie do swojego MM? 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Może powiesz coś więcej o symulacjach? ;D Jakie przyspieszenia maksymalne zakładasz? 😉 I co uwzględniają symulacje? 😉

Jak wrócę do domu i nie zapomnę to zobaczę jaki jest teoretyczny przejazd mojego MM 😉

Link do komentarza
Share on other sites

stara fotka póki co:

https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/942349_607320122642324_1839912399_n.jpg

nie chce mi się od nowa uruchamiać 😋 ale zapewniam że wygląda x razy lepiej 🙂

pytanie mam do wszystkich którzy używają żyro. Otóż nie mogę zmusić MM'a żeby jechał prosto. Jak jedzie na samych enkoderach to mam spory dryft, a jak wrzuce korekcje żyrem, to jeszcze gorzej, bo zaczyna wirować. Znaki sprawdzałem i niestety wszystko wygląda ok...

Link do komentarza
Share on other sites

Jakie masz gyro? Ja na początku kalibruję software'owo gyro. Kalibracja sprzętowa nie wystarcza. Niestety wraz z czasem działania rośnie dryf więc może być przydatna korekcja orientacji robota względem odczytów odległości od ścian. Ja koryguję orientację robota w czasie searchrun'a. W czasie przejazdów speedrun nie koryguję orientacji, bo dryf jest bardzo mały.

Mi w najgorszym przypadku obracał się jakieś 10st na sekundę, przy słabej/braku kalibracji. Jak wygląda to wirowanie u Ciebie?

W czym pisałeś aplikację do generowania labiryntu? 😉

Link do komentarza
Share on other sites

to jest excel 🙂 jak już oddam maisterke to wszystko to szerzej opiszę na blogu

kalibruje żyro na poczatku uruchomienia . 8 pomiarów w odstępach 100ms. Zazwyczaj kalibracja jest bardzo zbliżona. Problem jest nawet gdy nie używam żyro, mysz znacznie zjeżdza na prawo...

Ty używałeś te magnetyczne enkodery, specjalnie jakoś filtrowałeś te pomiary czy używałeś surowe?

Link do komentarza
Share on other sites

MM z samymi enkoderami powinien jechać prosto przy małej prędkości. Przy większej pojawiają się problemy z wysterowaniem prędkości kątowej i poślizgi. Zamieść tutaj jakieś filmiki gdy używasz samych enkoderów i enkoderów z żyroskopem. Bo nie bardzo wiem jak to wygląda. Albo opisz to dokładniej.

Ja używałem w MM Wariat surowych odczytów z enkoderów. Teraz w Rapidzie filtruję odczyty.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.