Skocz do zawartości

RobotChallenge - Mistrzostwa Europy Robotów


Treker

Pomocna odpowiedź

Dzięki za gratulacje dla Zwierzaka 🙂 Niestety akurat podczas finałów nie mieliśmy przy sobie aparatu, dlatego filmiki z finałów microsumo są potrzebne na gwałt! Bardzo o nie prosimy 🙂

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

... i ja się przyłączę ... Poland rulez!

teraz tylko zróbcie to co kiedyś sugerowałem:

Zdalne startowanie i zatrzymywanie robotów ... o ile byłem przeciwny rozwiązaniu z tymi modułami startu, to zmieniam zdanie.

Wyeliminowany problem falstartów, większa płynność oraz - w moim subiektywnym odczuciu - zwiększenie widowiskowości.

Myślę, że również w przypadku polskich sumo i mini sumo powinny stać się standardem,

i będzie OK.

Link do komentarza
Share on other sites

Moim zdaniem wyeliminowanie falstartów w ten sposób gdzie sędzia staruje roboty jest gorsze w tym sensie, że wywołuje mniejsze emocje u zawodników. Ja nie miałem takie frajdy jak stawiałem robota i czekałem, aż ruszy. Wolę skupiać się na odliczaniu i w ostatnim momencie startować. Większa adrenalina dla konstruktora.

Link do komentarza
Share on other sites

... Większa adrenalina dla konstruktora.

... i większe poczucie niesprawiedliwości, jeżeli przegrał walkę bo w jego opinii przeciwnik ruszył szybciej. Coś trzeba wybrać. Wiedeń wybrał ... czas na Polskę.

Link do komentarza
Share on other sites

Gratulacje! Jestem dumny że należę do społeczności robotyków polskich (może w małym stopniu ale jednak zawsze należę 😃 ).

To teraz pytanie dla BotlandTeam. Jakie to uczucie zbudować najlepszego robota (LF) w Europie? 😃

Link do komentarza
Share on other sites

Dodam tylko, ze standard tego zdalnego startowania/zatrzymywania został już opracowany przez Szwedów, wydaje się być dobrze przemyślany i raczej nie ma co w nim zmieniać. Duża zaletą jest programowanie przez sędziego, co bardzo zmniejsza prawdopodobieństwo oszustw "z boku".

http://www.robotsm.se/startmodule/index.php?page=for_organizers_general_information

Co do samej dyskusji o startowaniu proponuje to robić jednak w temacie

https://www.forbot.pl/forum/topics37/ujednolicenie-startu-robota-minisumo-na-zawodach-vt6464.htm

a nie tutaj.

Link do komentarza
Share on other sites

Prawie 200 filmików nie dałem rady wszystkich przejrzeć te ciekawsze według mnie:

Dla tych którzy sugerowali, że słabo nam szło:)ciekawe walki BoguŚ v Mitavs 1/8 finałów robot który nas wyeliminował zajął 4miejsce w całym turnieju

Miałem napisać relacje lecz bulibulibu zrobił to tak obiektywnie i w dobry sposób, że nie ma sensu abym powielał jego wypowiedź.

Link do komentarza
Share on other sites

Tak sobie patrzę na te walki sumo.. czy są jakieś wymogi dotyczące koloru części robota?

Dumam, czy zrobienie francuskiego manicure 😉 [pomalowanie na biało paska spychacza] nie myliłoby skutecznie przeciwnika zmuszając go do cofnięcia - tak, by myślał, że jest na krawędzi ringu.

Link do komentarza
Share on other sites

Marooned dlatego wiele osób maluje spychacze na biało 😉 Daje to w niektórych przypadkach nawet sporą przewagę. W regulaminie niby jest zapis, że nie można zakłócać pracy przeciwnika, ale nie ma żadnych ograniczeń co do koloru.

Link do komentarza
Share on other sites

Oraz taka ucieczka robota z klina nie jest zawsze pożądana - skoro już najechał na klin/spychacz/klapkę, to znajduje się w złej sytuacji a ucieczka może mu pomóc.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.