Skocz do zawartości

Jaką drukarkę laserowa byście polecili ?


BlackJack

Pomocna odpowiedź

Pytanie w sumie jak w temacie. Planuję zakup laserowej drukarki, aby móc drukować sobie szablony do wykonywanie PCB, tylko że w tematyce komputerowej nie siedzę już dobrych parę lat.

Chodzi mi może nie o tyle najtańszą drukarkę tak do 500-600zł byłbym w stanie wydać, co o drukarkę tanią w eksploatacji.

Czy warto się zainteresować Xerox 3117 ?.

Ewentualnie co polecacie.

Link do komentarza
Share on other sites

Ze swojej strony mogę polecić HP2100, taniutka z eksploatacji i jeśli chodzi o koszty zakupu (~100zł, ~30zł toner), ale niestety na LPT, albo można podpiąć ją do internetu przez dodatkową kartę rozszerzeń. Niestety mulą ją duże pliki, brakuje jej ramu. 1200DPI, dobrze pokrywa tonerem. Sporo ludzi poleci Ci ją jeśli chodzi o pcb.

Link do komentarza
Share on other sites

Posiadam Xerox'a 3117. Na startowym tonerze wydrukowałem jakieś 1200str. Teraz na napełnianym kupionym na allegro mam już ponad 2000 i dalej drukuje. Prostszej w budowie drukarki laserowej chyba nie może być, ogólnie nie sprawia mi żadnych problemów. Płytki wychodzą na niej przyzwoicie, jednak należy pamiętać że jest to chyba najbardziej podstawowy model Xerox'a i osobiście widzę różnice pomiędzy płytkami wydrukowanym na tej drukarce a takimi, które drukuje sobie w pracy na kserze Kyocery.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Również polecam HP2100 - stara, ale jara. Nowe mają te 'ekonomiczne' ograniczenia w rozprowadzaniu tuszu, nie kryją tak dobrze jak ten staruszek (chociaż mam od niedawna nowego samsunga ML1675 i nie jest tak źle jak myślałem, że będzie).

Link do komentarza
Share on other sites

HP2100 i Samsung ML-1675 mają 1200x1200dpi.

Tak jeszcze co do komunikacji z HP2100 - oprócz LPT ma też port irda, na początku w ten sposób się z nią komunikowałem (brak przejściówki LPT-USB) i dawało radę, choć przygotowywanie do druku trwało dłuuuuuugo.

Link do komentarza
Share on other sites

Ja mam i polecam hp lj 2200. W porównaniu z 2100 ma usb. Cena porównywalna, wygląd i parametry chyba takie same. Ja posiadam wersję dtn ma wbudowaną kartę sieciową(z którą co prawda czasem są cyrki, ale ujdzie w tłoku), duplex i dodatkowy podajnik na papier. Brak zabezpieczania na tonera, można sypać "zasypki" a części zamienne za grosze. Sam szukałem czegoś do 400zł, tego hp'ka wyrwałem za 200, bo tak naprawdę dużej różnicy w parametrach nie ma między klasą ~200zł a ~400zł.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dzięki całkiem przyzwoity ten HPek, no może by się spożytkowały stare moduły SDRAM które jeszcze mam, tak prawie chyba są 32 albo 64MB.

Mi by w zupełności wystarczyła wersja środkowa, bez karty sieciowej i tak bym jej nie spożytkował.

Link do komentarza
Share on other sites

Jeżeli kupujesz nową drukarkę to możesz zapomnieć o super tanim drukowaniu, no chyba, że zainwestujesz w sprzęt klasy biórowej. Osobiście nie znalazłem żadnego nowego w miarę taniego (hp/samsung) modelu z możliwością dosypywania tonera, bez wymiany kasety.

Jeżeli jednak nie jest dla ciebie ważny design i rozmiary drukarki, celowałbym w starszy, używany model (sam kupiłem na allegro i w dodatku dostałem 12 miesięczną gwarancję).

Link do komentarza
Share on other sites

Są jeszcze na Allegro, tylko pytanie czy drukarki z przebiegiem po >50tys. stron nie dodają od siebie kropek i nie robią białych lub czarnych kresek.

Sam korzystałem z Brothera HL-2130 - obsługuje tylko najcieńszy papier kredowy (gazetowy), bo każdy grubszy zawija. Do płytek - nie polecam tej drukarki.

Link do komentarza
Share on other sites

Moja wg. aukcji miała 80 000 przebieg, w praktyce licznik był wyzerowany... teraz nalicza wartość od momentu, kiedy ją dostałem. Problem z kropkami miała przez pierwsze 5 stron, opcja wycierania wałka pomogła i problemu niema po dziś dzień (po wg licznika 359 stronach). Zresztą (jeżeli się mylę to nich ktoś mnie oświeci) za kropki, nierównomierne rozprowadzenie tonera itp. odpowiedzialne jest zużycie wałka, który jest całością z kasetą na toner. Czyli po kilkukrotnej dosypce można wymienić całość.

Jedyne czego się obawiam to spalenia się lasera naświetlającego wałek, którego wymiana jest pewnie nie opłacalna. Gdziś czytałem, że jego żywotność to 100-150 tys. stron.

Link do komentarza
Share on other sites

Zresztą (jeżeli się mylę to nich ktoś mnie oświeci) za kropki, nierównomierne rozprowadzenie tonera itp. odpowiedzialne jest zużycie wałka, który jest całością z kasetą na toner. Czyli po kilkukrotnej dosypce można wymienić całość.
Do wspomnianej i posiadanej przeze mnie hp 2100 widziałem nawet sam wałek światłoczuły bez kasety za ~20 złotych. Zastanawiam się nad taką wymianą, bo u mnie czarne kropki i białe kreski stają się już sporym problemem, zwłaszcza przy drukowaniu pcb pod termotransfer. Ale na obronę drukarki (a właściwie jej kasety 😉 ) Dodam że służy mi już od ponad jakichś 5 lat, a nie wiem czy nie dłużej, bo drukarkę dostałem przy wymianie sprzętu u rodzicielki w firmie. W międzyczasie uzupełniany, ale nawet nie pamiętam kiedy ostatnio wiec przy normalnym domowym użyciu ceny eksploatacji niezauważalne. Ostatnio za to mam problemy ze wcinaniem papieru, pewnie czas ją wreszcie rozkręcić i wyczyścić.
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.